ÚvodÚřadMagistrát města PlzněEkonomický úřadOdbor financování a rozpočtuČlánky Odboru financování a rozpočtuPlzeň spolu s Gymnáziem Františka Křižíka získala dotaci na zkvalitnění výuky cizích jazyků

Plzeň spolu s Gymnáziem Františka Křižíka získala dotaci na zkvalitnění výuky cizích jazyků

Zkvalitnit vzdělávání studentů v komunikaci v cizích jazycích s využitím nejmodernějších metod výuky, to je hlavním cílem projektu nazvaného Rozvoj a modernizace školy pro výuku jazyků na GFK. Na jeho realizaci získá Plzeň od Ministerstva pro místní rozvoj České republiky dotaci. Za peníze bude vybudována nástavba ke stávající budově Gymnázia Františka Křižíka, tedy nový pavilon jazyků s pěti učebnami.

Celkové náklady projektu budou činit 11,9 milionu korun, finanční prostředky ve výši 90 procent poskytne Evropská unie (85%) a Česká republika (5%) prostřednictvím Integrovaného operačního programu. Podpora je zacílena na zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života pro obyvatele regionů ve specifickém cíli 2.4 Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení v rámci 7. výzvy ITI – Plzeň – integrované projekty ITI.  Písemnou informaci o získání finanční dotace na projekt obdrželo město na konci roku 2017.

Gymnázium Františka Křižíka v Plzni 

Zveřejněno: 14. 3. 2018, Adriana Jarošová

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany