Webkamery
ÚvodTuristaŽij kulturouAktuální programAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

Akce v Plzni - ŘÍJEN

 • Škoda FIT Půlmaraton (1. října)

Sportu není nikdy dost, a proto můžete měsíc říjen zahájit v běžeckém stylu. Kromě půlmaratonu jsou připraveny dětské a rodinné běhy i štafety. Startuje se na náměstí Republiky v 11 hodin. Pro více informací navštivte www.skodafit.cz.

 • Noc vědců v Techmánii (6. října)

První říjnovou páteční noc můžete s renomovanými vědci zažít něco neobvyklého. Čekají vás zajímavé debaty s renomovanými odborníky, interaktivní exponáty, vědecké show a workshopy, virtuální realita a mnoho dalšího. Slavnostní zahájení proběhne v 17 hodin a pestrý program bude trvat až do 23 hodin. Vstupné je 30 korun.

 • Pilsner Fest (7. října)

Plzeňský Prazdroj jako tradičně slaví narozeniny PilsnerFestem, letos už 175. Čeká vás spousta pivních zážitků i prvotřídní hudební program. Na nádvoří Plzeňského Prazdroje zahraje Lenny, Monkey Business nebo Sto zvířat, na náměstí Republiky vystoupí mimo jiné Mňága a Žďorp, Support Lesbiens a Alice s Danem Bártou. Více informací najdete na www.prazdrojvisit.cz.

 • Farmářské trhy (7., 14. a 21. října)

Do konce letošního roku budete mít ještě několik příležitostí nakoupit si sezonní ovoce a zeleninu a chutné potraviny od místních farmářů a výrobců. Plzeňské farmářské trhy se konají tradičně na náměstí Republiky, kromě druhé říjnové soboty, kdy se uskuteční výjimečně na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Trhy začínají v 8 hodin a končí v poledne.

 • Havelský trh (11. – 17. října)

Na náměstí Republiky můžete do konce roku zažít příjemnou atmosféru hned několika trhů. V říjnu můžete vyrazit na Havelský trh, plný ukázek lidových řemesel a tradičních dobrot.

 • Treffpunkt (20. – 22. října)

Pivo, preclíky, klobásky, bavorský folklor i moderní hudba. To vše a mnohem víc nabídne v polovině října bavorsko-český kulturní festival Treffpunkt v DEPO2015. Těšit se můžete nejen na pravou bavorskou Biergarten, ale také koncerty a další zajímavé akce. Detailní program festivalu je k dispozici na www.depo2015.cz.

 • Škola čepování piva (14. a 27. října)

Čepování piva je umění. Během tříhodinového kurzu v pivovaru Pilsner Urquell můžete na chvíli řemeslo výčepního okusit. Poznáte, že to není nic lehkého. Naučíte se čepovat hladinku, čochtana, šnyt i mlíko a ochutnáte přitom světoznámý ležák a tradiční guláš. Součástí programu je prohlídka pivovaru. Vstupenky si rezervujte předem na www.prazdrojvisit.cz.

 • Plzeňská noc (21. října)

Dvanáct míst, více než 60 interpretů a jenom jedna vstupenka. To je Plzeňská noc, která vám nedovolí jít brzo spát. Vybírat můžete z hudby nejrůznějších žánrů od rocku a punku, přes electro a pop až po rap. Určitě je z čeho vybírat. V rámci doprovodného programu vás potěší třeba i chvilka poezie. Více informací o akci i detailní seznam vystupujících najdete na www.plzenskanoc.cz.

 • Mezinárodní den archeologie (21. října)

Přijďte s celou rodinou oslavit Mezinárodní den archeologie do Západočeského muzea. V expozici Archeologie se seznámíte s dobou pravěku a můžete si například zkusit umlít mouku pomocí velkých kamenů. V expozici Historie pak poznáte období středověku a novověku, navíc se můžete vyfotit i v dobových kostýmech. Vstup je zdarma od 10 do 18 hodin. Do 17 hodin budou každou hodinu probíhat komentované prohlídky, pro děti i dospělé jsou připraveny archeologické dílny. Více informací se dozvíte na www.zcm.cz.

 • Halloweenský party běh (27. října)

V Borském parku v Plzni je pro vás připravena 5 kilometrů dlouhá halloweenská trasa plná úkolů a strašidel. Uděláte proto nejen něco pro své zdraví, ale užijete si i spoustu zábavy. Vstupné 50 korun navíc poputuje na dobrou věc. Prezentace probíhá od 17 do 18:30 hodin, start vypukne v 19 hodin.

 • Oslavy vzniku republiky a DEPO Street Food Market (28. října)

V den vzniku samostatného československého státu můžete navštívit zdarma či za symbolickou cenu 28 korun vybrané plzeňské památky. Slavnostní atmosféru vpodvečer dokreslí lampionový průvod, který na náměstí Republiky zakončí slavnostní ohňostroj. Po celý den budete moci v DEPO2015 ochutnat speciality z pouličních bister z celého světa. Nebude chybět ani prvorepubliková kuchyně.

 • Prohlídky Loosových interiérů

Na třech prohlídkových trasách si můžete prohlédnout zrekonstruované prostory salonů, jídelen, ložnic a dalšího zázemí bytových interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos. Interiéry vynikají nadčasovým, na svou dobu odvážným designem, využitím přírodních materiálů i svojí praktičností. Ještě v průběhu října jsou vám k dispozici prohlídky každý čtvrtek, sobotu a neděli. Více informací včetně rezervace vstupenek online najdete na www.adolfloosplzen.cz.

 • Výstava Nomádi v DEPO2015 (červen – říjen)

Až do konce října je v DEPO2015 k vidění venkovní výstava věnována lidem, kteří jsou z nějakého důvodu neustále na cestách. Kromě denní prohlídky nabízí jako bonus zážitkové přespání v jednom ze sedmi nomádských přístřešků, a to za poplatek v řádu pouhých několika stovek. Na vlastní kůži si tak můžete zkusit, jaké to je být nomádem.

 • Výstava Bob Dylan: On the Road - Neznámá tvář známého umělce

Ve znovuotevřené hlavní budově Západočeského muzea můžete do 12. listopadu vidět výstavu obrazů hudebníka a malíře Boba Dylana, jejíž součástí jsou také gramofonové desky a tematické fotografie českého fotografa Alana Pajera.

 • Výstava TENKRÁT V EVROPĚ. Čeští umělci v totalitních režimech 1938 - 1953

Ve výstavní síni Masných krámů je k vidění výstava prezentující české umění čtyřicátých let, ve kterých zuřily dva totalitní režimy a válka. Umělecká díla jsou doplněna dokumentárními fotografiemi uprchlíků i lidí násilně transportovaných do vyhlazovacích táborů. Výstavu můžete navštívit do 21. ledna 2018.

 • Výstava Magičtí Lucemburkové v Papírně

Putovní výstavu Magičtí Lucemburkové můžete vidět do 30. října v kulturním centru Papírna. Uvidíte zde repliky korunovačních klenotů, 3D modely hradů a dalších staveb, například hradu Karlštejn nebo Karlova mostu, rodokmeny, repliky válečných a obranných strojů i sochy panovníků rodu Lucemburků. Klenoty pocházejí z rukou Jiřího Urbana z Turnova, který zhotovil mimo jiné Kříž pro papeže Jana Pavla II. a granátovou soupravu pro anglickou královnu Alžbětu II.

Tradiční akce města Plzně