Webkamery
ÚvodTuristaŽij kulturouAktuální programAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

ČERVEN 2018

 • Festival Náplavka k světu (25. května – 30. června)

Nejen Praha, ale i Plzeň má svou náplavku, kde se něco děje. Během června vás na té u Mže čeká zajímavý mix akcí. Nebude chybět hudba, kino, tanec ani lodičky a příjemný bar. Na své si přijdou i děti.

 • Dronfest (1. – 2. června)

Malí i velcí fanoušci bezpilotních letadel budou nadšeni nevšední show na festivalu Dronfest, který hostí DEPO2015. Program jedné z největších akcí svého druhu na světě nabídne přehlídku desítek dronů, přednášky, výstavu a hlavně ukázky létání s drony i závody profesionálů. Vstupné je zdarma.

 • Metalfest Open Air Plzeň (1. – 3. června)

Na plzeňský metalový festival se sjíždí fanoušci z celé Evropy. Slibuje totiž energií nadupaný hudební zážitek. Letos v Lochotínském amfiteátru jako hlavní hvězdy vystoupí kapely Nightwish a Apocalyptica.

 • Škola čepování piva (1. a 16. června)

Na Školu čepování piva vás zve pivovar Pilsner Urquell. Pod odborným dohledem profesionálních výčepních se naučíte čepovat pivo na hladinku, šnyt nebo mlíko. Ochutnáte pivo Pilsner Urquell, tradiční guláš a domů si odnesete nezapomenutelný zážitek a půllitr se svým jménem.

 • Festival Tanec Praha v Plzni (2. – 18. června)

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla rozhýbá celou Plzeň. Taneční a divadelní vystoupení uvidíte v  Moving Station a DEPO2015, na Náplavce k světu nebo v Křižíkových sadech.

 • Prohlídky Divadla J. K. Tyla (4. června)

Během prohlídek Nového i Velkého divadla máte jedinečnou možnost prohlédnout si místa, které jako běžný divák nikdy neuvidíte. Prohlídky se konají v 8, 10, 12, 14 a 16 hodin. Vstupenky je možné rezervovat emailem na adrese Zuzana.Kalousova@djkt.eu nebo na telefonním čísle 378 038 061.

 • Mezinárodní folklorní festival CIOFF (6. – 10. června)

Festival představí U Branky ve Smetanových sadech české folklorní soubory i hosty z nejrůznějších zemí světa – letos ze Španělska, Indie, Bulharska, Polska a Slovenka. Bude se zpívat, tančit a hrát. Těšit se můžete i na staročeský jarmark s ukázkou lidových řemesel, taneční workshopy a krojovaný průvod městem.

 • Historický víkend (8. – 10. června)

Víkendový festival vám umožní cestovat zpět v čase. Můžete se těšit na šermířská, divadelní a hudební vystoupení, tradiční jarmark plný kejklířů a klasických řemesel i sobotní večerní průvod strašidel. Letos budou součástí programu i akce tematicky zaměřené k první republice.

 • Brewstock (8. – 9. června)

Pivo, pivo a zase pivo v DEPO2015. K tomu dobré jídlo i muzika. Minipivovarů z Česka i zahraničí tady bude tolik, že jen stěží stihnete od každého ochutnat minimálně jedno.

 • Běh pro paměť národa (9. června)

Proběhněte nebo projděte se Plzní a podpořte projekt Paměť národa. Organizaci, která se snaží připomínat události, na které bychom neměli zapomínat. Vybrat si můžete běžeckou trasu 5 nebo 10 km nebo příjemnou kilometrovou procházku.

 • Den Bohemia Sektu (9. června)

Příjemně šumivá atmosféra vás čeká v Bohemia Sektu ve Starém Plzenci. Ve 14:30 hodin tu začne příjemné odpoledne s degustací různých druhů nejznámějšího českého sektu. Svým zpěvem a energií vás uchvátí Lucie Bílá s kapelou Petra Maláska. Vystoupí také Roxette Tribute Band nebo Petr Calta.

 • Víkend otevřených zahrad (9. června)

Podobně jako muzea a kostely otevírají se návštěvníkům i mnohdy nepřístupné zahrady a parky. Sice to není v noci, ale ve dne. Ale o to víc si to užijete. Čeká vás spousta rozkvetlé nádhery i pestrý doprovodný program.

 • Vinná stezka u Boleváku (9. června)

Kde kdo by si řekl, že víno a Plzeň nejdou dohromady. Ale opak je pravdou, možná tady víno ve velkém nepěstujeme, ale minimálně jednou za čas si k nám pozveme ty, co to umí. V okolí Velkého boleveckého rybníka budete moci ochutnat na 200 vín z 20 vinařství.

 • Mezinárodní sraz veteránů Peugeot (10. června)

Osmdesátka exkluzivních veteránů Peugeot z celé Evropy zaplní od 11 do 15 hodin nádvoří pivovaru Plzeňský prazdroj, na dolním nádvoří bude od 11 do 18 hodin probíhat roadshow, na které uvidíte i dakarový speciál Peugeot 3008 DKR. Vstup na akci je zdarma.

 • Skupova Plzeň (13. – 17. června)

Pokud se rádi vydáváte do světa fantazie, neměli byste si nechat ujít mezinárodní festival loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň, který vám předvede to nejlepší z české loutkové a alternativní divadelní scény a přidá i pár skvělých zahraničních inscenací. Letos nebude chybět ani Divadlo bratří Formanů s inscenací Deadtown.

 • Komentované prohlídky Loosova interiéru na Klatovské 19 (16. června)

Letos potřetí a na několik měsíců naposledy se letos otevírá běžně nepřístupný Loosův interiér v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19. Uvidíte zde nejen překrásný hudební salon obložený mramorem fantastiko, ale zároveň si vyslechnete i zajímavý příběh místa, na kterém se psaly dějiny. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru nebo online na webu www.adolfloosplzen.cz.

 • Summer City Fest (22. – 23. června)

Na hudebním festivalu na pláži Ostende u Boleveckého rybníku vám svoji hudební show na dvou scénách předvedou Ben Cristovao, Majk Spirit, Indy a Wich a mnoho dalších tanečních interpretů. A samozřejmě když už je to festival na pláži, nebudou chybět ani vodní sporty a radovánky.

 • Gambrinus den (23. června)

Největší pivní zahrádka v Česku přímo v historickém centru města, čtyři druhy piva Gambrinus, čtyři pódia plná plzeňských kapel a spousta zábavy. To je Gambrinus den. Program zpestří Škola čepování piva nebo finále soutěže Gambrinus Mistr výčepní.

 • Noc s operou – Turandot  (29. června)

Lochotínský amfiteátr bude opět po roce hostit velkolepou operní akci pod širým nebem. Letos se můžete těšit na Pucciniho operu Turandot ve scénickém provedení. Čeká vás jedinečný hudební i vizuální zážitek.

 • Večerní tematické prohlídky (různé termíny květen – říjen)

Jako letošní novinku pro vás Turistické informační centrum připravilo prohlídku Plzeň za první republiky. Dozvíte se, jak se v Plzni žilo v pohodových letech po roce 1918. Na scénu se vracejí také Báje a pověsti plzeňské. Prohlídky, které jsou určené především rodinám s dětmi, se letos objevují v pozměněné podobě. Těšit se můžete na setkání s alchymistou ze dvora Rudolfa II. nebo divoženkou Jíkalkou. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru anebo online.

 • Výstava 100py: Sto let republiky očima pěti generací  (17. května až 31. října)

Kreativní zóna DEPO2015 připravila interaktivní zážitkovou výstavu 100PY: Sto let republiky očima pěti generací. Nahlédněte do příběhu jedné plzeňské rodiny na pozadí historických milníků uplynulého století. Expozice je doplněna audiovizuálními prvky a originálními předměty zapůjčenými od slavných plzeňských rodáků.

 • Farmářské trhy (každou sobotu)

Náměstím Republiky se každou sobotu linou vůně uzenin, čerstvého pečiva, marmelád, bylinek, čokolády a mnoha dalších lahůdek. Na stáncích na vás čekají prověřené regionální potraviny s puncem kvality, sezonní zelenina a ovoce. Určitě neprohloupíte ani, pokud se sem vydáte na vydatnou snídani. Trhy v prostoru mezi radnicí a katedrálou začínají v 8 hodin a končí v pravé poledne.

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto