Webkamery
ÚvodTuristaŽij kulturouAktuální programAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

Akce v Plzni: DUBEN 2018

 • Arabfest (4. – 8. dubna)

Festival arabské kultury přiveze do Plzně tematické filmy, diskuze, výstavy a koncerty. Těšit se můžete i na ochutnávky arabské kuchyně a vína. Festivalové akce se konají na různých místech v Plzni, například v kulturních centrech DEPO2015 a Moving Station.

 • Škola čepování piva (7. a 27. dubna)

Vyzkoušet si řemeslo profesionálního výčepního můžete i březnu v pivovaru Plzeňský Prazdroj. Lety prověření výčepní vás naučí čepovat pivo na hladinku, čochtana, šnyt nebo mlíko. Nebude to žádná legrace, ale odměna vás nemine. Ochutnáte pravou nefiltrovanou Plzeň, dáte si prvotřídní gulášek a domů si kromě nezapomenutelného zážitku odnesete i půllitr se svým jménem.

 • Prohlídky Divadla J. K. Tyla (9. a 16. dubna)

Během prohlídek Nového i Velkého divadla máte jedinečnou možnost prohlédnout si i zázemí divadla, kam se jako běžný divák nedostanete. Vstupenky je možné rezervovat emailem na adrese Zuzana.Kalousova@djkt.eu nebo na telefonním čísle 378 038 061.

 • Farmářské trhy (7., 14., 21. a 28. dubna)

Po zimní pauze se na náměstí Republiky vrátily plzeňské farmářské trhy. Do prostoru mezi radnicí a katedrálou na ně letos můžete vyrazit každou sobotu. Na stáncích na vás čekají pouze prověřené regionální potraviny s puncem prvotřídní kvality. Trhy začínají v 8 hodin a skončí v pravé poledne.

 • Motoshow 2018 (14. dubna)

Den plný adrenalinu, extrémních výkonů, kaskadérských kousků a dech beroucích triků se chystá před nákupním centrem Borská pole. Na místě si budete moci zajezdit na motokárách či vyzkoušet různé trenažery. Celodenní program nabídne i módní přehlídky nebo výstavu motorek Harley Davidson. Akce trvá od 10 do 17 hodin.

 • Filmový festival Finále (19. – 25. dubna)

Na přehlídce toho nejlepšího z české a slovenské tvorby nebudou chybět celovečerní hrané i animované filmy, dokumenty ani televizní projekty. Festivalovým centrem s červeným kobercem bude tradičně Měšťanská beseda. Doprovodný program na vás bude čekat i v  DEPO2015, Papírně a na dalších místech ve městě.

 • Krajský půlmaraton (21. dubna)

Třetí dubnovou sobotu se uskuteční Krajský půlmaraton. Zájemci si mohou vybrat trasu půlmaratonskou, deseti nebo pětikilometrovou anebo se zúčastnit štafety. Startuje se v okolí sportovního areálu Škodaland v Liticích. 

 • Plzeňský festival vína – jaro (27. – 28. dubna)

Toužíte ochutnat skvělé víno a nechce se vám až na Moravu? Na Plzeňském festivalu vína si o posledním dubnovém víkendu budete v historickém centra připadat jako na vinobraní. Nebude chybět bílé ani červené z dvacítky českých a moravských vinařství ani cimbálová muzika. Vstupenky v hodnotě 100 korun zakoupíte na místě.

 • Den ve vzduchu v Plasích (28. – 29. dubna)

Největší letecká show v západních Čechách se každoročně koná na letišti v Plasích. Kromě leteckého programu na vás čeká bohatý doprovodný program včetně atrakcí pro děti.

 • Predator Run (28. dubna)

Překážkový závod Predator Run se po roce vrací do Plzně. Jeho trasa vás provede historickým centrem města. Zúčastnit se můžete jako jednotlivec nebo tým. Nezapomeňte se včas registrovat! 

 • Mezinárodní den tance (29. dubna)

Jak jinak než tancem oslavit Mezinárodní den tance? Poslední dubnovou neděli se v kulturním centru Papírna se můžete zúčastnit různých tanečních workshopů od společenských tanců, přes jógu po street dance. Neplatí se žádné vstupné.

 • Poslední prohlídky Semlerovy rezidence před rekonstrukcí (duben)

Semlerovu rezidenci, kterou navrhl světoznámý architekt Adolf Loos, můžete před plánovanou dvouletou rekonstrukcí navštívit  pouze do konce dubna. Prohlídky se konají v pátek, v sobotu a v neděli. Vstupenky můžete zakoupit na webu www.adolfloosplzen.cz nebo v Turistickém informačním centru.

 • Prvomájová vyjížďka motorek (1. května)

Příznivci silných strojů a motorek se už nemohou dočkat prvního máje. Na nádvoří Plzeňského Prazdroje se koná tradiční motorkářská akce, na kterou by mělo dorazit až tisíc motorek všech druhů a kubatur. Sraz motocyklů je po 9 hodině, výjezd je plánován na 11:30 hodin.

Premiéry v Divadle J. K. Tyla

 • Nevěsta Messinská (7.4.): Tragická opera na motivy světově proslulého dramatu Friedricha Schillera z roku 1803 o dávném rodinném tajemství, které povede ke dvojnásobné smrti. 
 • Zápisník zmizelého (20.4.): Život Leoše Janáčka protkaný samými osudovými ženami uvidíte za doprovodu hudby, slov, zvuků a světel.
 • Termíny představení, stejně jako předprodej vstupenek najdete na webu divadla www.djkt.eu.

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018