Webkamery
ÚvodTuristaŽij kulturouAktuální programAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

Akce v Plzni - LISTOPAD

 • Bonjour Plzeň (30. října – 12. listopadu)

Na celé dva týdny se Plzeň stane frankofonním kulturním centrem. Pestrý kulturní program na vás čeká na několika místech v Plzni. Nebudou chybět koncerty, výstavy, tanec, francouzská gastronomie nebo francouzské kurzy vaření i pohádky pro děti. Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční 30. října v 18:30 hodin v kulturním centru Papírna.

 • Škola čepování piva (3. a 18. listopadu)

Čepování piva je umění. Během tříhodinového kurzu v pivovaru Pilsner Urquell můžete na chvíli řemeslo výčepního okusit. Poznáte, že to není nic lehkého. Naučíte se čepovat hladinku, čochtana, šnyt i mlíko a ochutnáte přitom světoznámý ležák a tradiční guláš. Součástí programu je prohlídka pivovaru. Vstupenky si rezervujte předem na www.prazdrojvisit.cz.

 • Juniorfest (4. – 11. listopadu)

Juiorfest každoročně láká především ty nejmenší diváky na české i zahraniční filmy pro děti a mládež. V Plzni se za filmem můžete vypravit do kulturního centra DEPO2015. Kromě promítání soutěžních i nesoutěžních snímků se můžete vydat na některou z akcí doprovodného programu, kde se dozvíte zajímavosti z natáčení a určitě se tu potkáte i se zajímavými hosty. Více se dozvíte v našem článku.

 • Virtuální prohlídky provozem spalovny v Chotíkově (každou sobotu)

Jak funguje jedno z nejmodernějších zařízení svého druhu, mohou každou sobotu zjistit návštěvníci infocentra spalovny komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně. Prostřednictvím interaktivní expozice tam mohou virtuálně nahlédnout a díky simulátoru si vyzkoušet spalovnu obsluhovat. Interaktivní prohlídka v nově otevřeném infocentru trvá přibližně hodinu a půl a její kapacita je 15 osob. Exkurze se konají každou sobotu od 9 do 16:30 hodin. Kompletní informace se dozvíte v našem článku.

 • Podzimní dílny v Pivovarském muzeu (11., 18. a 25. listopadu)

Druhou, třetí a čtvrtou listopadovou sobotu si můžete během podzimních tematických dílen v Pivovarském muzeu vyrobit drobnou podzimní dekoraci nebo užitečný doplněk. Sobotní dílny začínají v  10 a končí v 15 hodin, vstupné je 50 korun.

 • Plzeň Design Week (13. – 19. listopadu)

Přehlídku současného designu Plzeň Design Week bude v polovině listopadu hostit DEPO2015 a další místa v centru Plzně. Celý týden budou moci návštěvníci nahlížet do světa designu a užitého umění a na závěrečné prodejní výstavě v DEPO 2015 dostanou o víkendu šanci si pořídit nějaký ten designový kousek i domů.

 • Animánie (16. – 19. listopadu)

V prostorách kulturního centra Moving Station a klubu Café Anděl se v soutěžní přehlídce utkají snímky talentovaných mladých filmařů. V programu nebudou chybět filmy jako Lajka, Červená želva nebo Můj životy Cukety. Svoji práci tu divákům představí přední čeští animátoři. Zúčastnit se můžete také filmařských dílen a řady dalších akcí.  Více se dozvíte v našem článku.

 • Noc divadel (18. listopadu)

Nejen kostely a muzea se otevírají v netradiční dobu. Během divadelní noci se vám naskytne jedinečná příležitost zažít plzeňské divadlo jinak. V Novém divadle se můžete těšit na oblíbené zážitkové prohlídky, na Malé scéně můžete zhlédnout  komedii ze života dvou manželských párů Iluze, a pak se ve foyer přidat k večerní party s živým vystoupením. Velké divadlo představí premiéru baletu Manon. Kompletní informace k programu Noci divadel najdete na www.djkt.cz.

TRHY

 • Farmářské trhy (4. a 18. listopadu)

Pomalu se blíží doba vánočního hodování. Kvalitní regionální potraviny si můžete nakoupit na Plzeňských farmářských trzích, které se konají tradičně na náměstí Republiky, a to první a třetí sobotu v listopadu. Nebudou chybět masné a mléčné výroky, pečivo, sladkosti, koření i víno, sezónní ovoce i zelenina. Stánky pro vás budou otevřené od 8 do 12 hodin.

 • Martinský trh (4. – 11. listopadu) 

Ať už na svatomartinský trh na náměstí Republiky přijede svatý Martin na bílém koni nebo ne, najdete zde spoustu stánků, která vám pomohou s přípravou na Vánoce. V prodeji zde budou tradiční řemeslné výrobky i sousta dobrého jídla.  

 • Vánoční trhy (24. listopadu – 23. prosince)

Objevte kouzelnou atmosféru plzeňských vánočních trhů. S šálkem svařeného vína či horkého punče zde můžete ochutnat vánoční cukroví, vybrat si originální vánoční dekorace nebo nakoupit dárky pro své blízké.  Vánoční trhy na náměstí Republiky začínají poslední listopadový pátek a končí den před Štědrým dnem. Otevřeno je každý den od 9 do 19 hodin. 

VÝSTAVY

 • Výstava Bob Dylan: On the Road - Neznámá tvář známého umělce

Ve znovuotevřené hlavní budově Západočeského muzea můžete do 12. listopadu vidět výstavu obrazů hudebníka a malíře Boba Dylana, jejíž součástí jsou také gramofonové desky a tematické fotografie českého fotografa Alana Pajera.

 • Výstava TENKRÁT V EVROPĚ. Čeští umělci v totalitních režimech 1938 - 1953

V Západočeské galerii, konkrétně ve výstavní síni Masných krámů, je k vidění výstava prezentující české umění čtyřicátých let, ve kterých zuřily dva totalitní režimy a válka. Umělecká díla jsou doplněna dokumentárními fotografiemi uprchlíků i lidí násilně transportovaných do vyhlazovacích táborů. Výstavu můžete navštívit do 21. ledna 2018.

 • Výstava Magičtí Lucemburkové v Papírně

Putovní výstavu Magičtí Lucemburkové můžete vidět do 30. listopadu v kulturním centru Papírna. Uvidíte zde repliky korunovačních klenotů, 3D modely hradů a dalších staveb, například hradu Karlštejn nebo Karlova mostu, rodokmeny, repliky válečných a obranných strojů i sochy panovníků rodu Lucemburků. Klenoty pocházejí z rukou Jiřího Urbana z Turnova, který zhotovil mimo jiné Kříž pro papeže Jana Pavla II. a granátovou soupravu pro anglickou královnu Alžbětu II.

 • Interaktivní výstava pro děti Jak se točí peníze

V kulturním centru DEPO2015 se děti mohou zábavnou formou naučit, jak zacházet s penězi. V simulované herně dostanou svoji platební kartu s virtuálními penězi a budou se učit, jak s nimi zacházet v reálném životě. Poté se mohou vyřádit v dětském koutku. Více informací k výstavě se dozvíte v našem článku.

 • Výstava ručních palných zbraní československých zbrojovek

Do 28. ledna 2018 budou v hlavní budově Západočeského muzea k vidění pistole, pušky a samopaly v trojrozměrné podobě, a to i spolu s náboji a příslušenstvím k nim. Dozvíte se zde informace o jejich výrobě nebo o historii jednotlivých výrobců.

 • Výstava Kája Saudek

V prostorách plzeňské Visio Art Gallery v Plzni si až do 30. listopadu můžete prohlédnout díla krále českého komiksu plné dramatických dějů a erotiky. Uvidíte zde erotické obrazy, díky kterým se Kája Saudek dostal v šedesátých letech do vězení nebo knihu erotických ilustrací a náčrtů s všeříkajícím názvem 18+. Výstavu můžete navštívit od úterý do pátku vždy od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Tradiční akce města Plzně