Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informacePromoTechmanie láká na novou expozici Mathatlon

Techmanie láká na novou expozici Mathatlon

Trenažer cyklistiky v expozici Mathatlon v Techmania Science Center v Plzni.

Matematika a sport mají hodně společného. Pokud tomu nevěříte, vydejte se do plzeňského science centra Techmania prozkoumat novou expozici Mathatlon. V případě, že absolvujete všech dvanáct disciplín speciálního víceboje, zjistíte, že tato dvě zdánlivě  nesourodá odvětví mají hodně společného. Ideální bude, pokud vyrazíte s kamarády nebo třeba celá rodina. Čeká vás tu spousta zábavy. V Mathatlonu si to můžete rozdat pěkně mezi sebou a sami uvidíte, že vyhrát může jenom ten, komu fungují nejen svaly, ale i hlava.

Tak například střelba – nejenže se musíte trefit do terče přesně jako Gábi Koukalová, musíte před tím dobře vypočítat i zadaný příklad. Při golfu si zase budete mít za úkol odpálit v tom správném úhlu. U veslování to  bude chtít pořádně vysokou frekvenci, abyste ostatní porazili. Na sportovním trenažeru si vyzkoušíte také sjezdové lyžování, skoky na lyžích nebo cyklistiku. Na své si přijdou i milovníci tance. Na podložce ovšem budou muset bezchybně tančit podle osové nebo středové souměrnosti. V jachtingu uspěje jenom ten, komu se podaří správně využít větru. Čeká vás taky boulderingová stěna nebo florbalové hřiště.

Všechny své výkony si můžete nahrávat do svého závodního deníku pomocí čárkového kódu na vaší vstupní pásce. Na konci už stačí jen poměřit svoje výsledky s ostatními!

  • Techmania má otevřeno od pondělí do pátku od 8:30 do 17 hodin, v sobotu od 10 do 19 hodin a v neděli a o prázdninách od 10 do 18 hodin. Více informací najdete na www.techmania.cz.

V Mathalonu si v rámci desetiboje můžete  zkusit i speciálnímatematický golf.

Tradiční akce města Plzně