Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityZveme vás na další skvělý víkend do Plzně

Zveme vás na další skvělý víkend do Plzně

Zveme vás na další skvělý víkend do Plzně.

Foto: Ladislav Renner

Na ranní mrazíky začátku týdne zapomeňte, blíží se víkend a s ním tereziánské babí léto. A to je další důvod, proč vyrazit za kulturou do prosluněného města. Čeká vás filmový prodloužený víkend, gastronomie nejrůznějších podob, umění i zábavné rodinné akce. Ať už si vyberete program uvnitř nebo pod širým nebem, nebudete litovat.

 • Přehlídka nejlepších festivalových filmů Be2Can

Od čtvrtka do neděle můžete v kulturním centru Moving Station v Plzni vidět vybrané filmové snímky z prestižních světových festivalů – Berlína, Benátek a Cannes. Těšit se můžete na hvězdně obsazený thriller Nikdys nebyl s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli, na snímek Krotká, který vznikl podle předlohy povídky Fjodora Dostojevského nebo extravagantní muzikál Janička o mladé Janě z Arku. Program bude slavnostně zahájen ve čtvrtek v 19 hodin. Více informací včetně konkrétního programu najdete na facebooku.

 • Chilli festival

Někdo to rád horké. Pokud se řadíte mezi milovníky všeho pálivého, v sobotu nesmíte chybět na festivalu neočekávaných chutí a skvělých zážitků. Těšit se můžete na pokrmy s chilli, jak tradiční tak zcela jedinečné. Ochutnat můžete chilli pivo nebo chilli sladkosti, například chilli zmrzlinu nebo brownies. Šéfkuchař Tomáš Braczek pro vás připraví peprné degustační menu. Odvážní gurmáni si mohou v pojídání pálivých papriček i zasoutěžit a o chilli papričkách se také dozvíte spoustu zajímavých informací. Festival začíná ve 12 hodin v obchodním centru Plzeň v Rokycanské ulici.

 • Škola čepování piva

Pokud jste si nevyzkoušeli řemeslo výčepního během Pilsner Festu, máte tuto sobotu další šanci. O tom, že čepování piva není nic lehkého, se můžete přesvědčit během tříhodinového kurzu v pivovaru Pilsner Urquell. Naučíte se čepovat hladinku, čochtana, šnyt i mlíko a ochutnáte přitom světoznámý ležák a tradiční guláš. Součástí programu je prohlídka pivovaru. Vstupenky si rezervujte předem na www.prazdrojvisit.cz.

 • Festival jógy OM SHANTI

Sobotní den bude v Plzni patřit také józe. Během celého dne můžete zažít různé jógové lekce. Poznáte slow flow jógu, bhakti jógu, chybět nebude ani dětská jóga a těšit se můžete na domácí lektory i hosty, kteří jógou žijí. Mezi ně právem patří i jógová osobnost Luis Davila z New Yorku, který na festivalu nebude chybět. Součástí festivalu budou přednášky věnované například zdravému životnímu stylu nebo osobnímu rozvoji. Akce začíná v 9 hodin a je určena jak pro pokročilé, tak pro začátečníky. Více informací se dozvíte zde.

 • Trhy na náměstí Republiky i v Plzeňském Prazdroji

Od středy si můžete celý jeden týden na náměstí Republiky užívat atmosféru Havelského trhu. Každé odpoledne vám navíc návštěvu trhu zpříjemní hudební vystoupení. V sobotu pak budete mít opět příležitost doplnit si na farmářských trzích vaši spíž. Nakoupit si můžete sezonní ovoce a zeleninu, masné i mléčné výrobky, křupavé pečivo a mnoho dalších chutných potravin od místních farmářů a výrobců. Trhy se tentokrát konají na nádvoří pivovaru, začínají v 8 hodin a končí v poledne. Vyrazit sem proto můžete na snídani, brunch i lehký oběd.

 • Výstava Nomádi v DEPO2015

Do konce října si můžete prohlédnout výstavu Nomádi věnovanou lidem, kteří jsou z nějakého důvodu stále na cestách a na vlastní kůži si i vyzkoušet, jaké je to být nomádem. Za poplatek v řádu několika stovek můžete přenocovat v plátěném stanu na střeše trabantu a favoritu, v karavanu na solární pohon, v miniaturním „pin-up house“ nebo v zavěšeném stanu. Více informací najdete na www.depo2015.cz.

 • Plzeň Surf Film Festival v DEPO2015

Příznivci surfování, mořských vln a adrenalinu si v pátek od 18 hodin v prostorách DEPO2015 mohou vychutnat nezávislé surfingové filmy v rámci prvního ročníku festivalu Plzeň Surf Film. Festival nabídne přehlídku celovečerních i krátkých filmů s big wave surfingovou nebo ekologickou tématikou i cestopisy surfařů. Více informací najdete na www.depo2015.cz.

 • PAPCON veletrh v Papírně

Sobotní odpoledne v kulturním centru Papírna je vyhrazeno všem, kteří mají rádi umění, zábavu i stylové oblečení. Těšte se na unikátní veletrh všeho, co vám doposud v Plzni chybělo. Čekají na vás komiksy, deskové hry, cosplay neboli kostýmová hra, můžete se naučit, jak se dělá sítotisk, pořídit si něco nového do vašeho šatníku, zúčastnit se zajímavých přednášek a mnoho dalšího. Veletrh vypukne v poledne a bude trvat až do 23 hodin. Více informací najdete na www.papirnaplzen.cz.

Pro děti

 • Muzikál Zahrada divů v Divadle J. K. Tyla

Všechny věkové generace se v sobotu mohou přenést do kouzelného světa fantazie, kde dobro bojuje proti zlu. V Zahradě divů chrání bílé bytosti poslední kouzelnou zahradu před zlými skřety. Vedle nádherného příběhu se můžete těšit na působivou výpravu i akrobatické prvky. Vstupenky si můžete předem zakoupit online zde.

 • Vlčí stezkou v Arboretu Sofronka

V sobotu od 14 hodin můžete s celou rodinou zažít mnoho zábavy v Arboretu Sofronka v Plzni-Bolevci. V Pohádkovém lese plném borovic pro vás budou připravena stanoviště s různými úkoly a hrami, za jejichž splnění vás čeká odměna. A nezapomeňte na buřty, které si můžete na místě opéct. Akce je určena pro děti od 3 do 10 let a je zdarma.

 • Dráčkiáda ve Starém Plzenci

Do Starého Plzence to z Plzně není daleko, ať už plánujete rodinný výlet na kole či autem. V sobotu tu na vás čeká pouštění draků, při kterém se zabaví malí i velcí. Svést se můžete ve vláčku Plzenecké železnice, promítat se budou pohádky a zajištěn bude bohatý doprovodný program. Akce se koná v areálu Pionýrské skupiny Starý Plzenec (pod lesem).


Zveřejněno: 12. 10. 2017, Martina Horová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
16.7. - 2.9.2018
Živá ulice
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň