Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityZoologická zahrada hlásí novinky i v zimní sezoně

Zoologická zahrada hlásí novinky i v zimní sezoně

Dvouměsíční mládě lva berberského v Zoo Plzeň.

Foto: Zoo Plzeň

Ani v zimní sezoně plzeňská zoologická zahrada nespí. Až do konce března ji můžete navštívit sice ve zkrácené zimní otevírací době (každý den od 9 do 17 hodin), za to se slevou na vstupném (pro dospělé 100 korun, zlevněné 70 korun). I v období, kdy se medvědi ukládají k zimnímu spánku a ani řadu dalších druhů z logických důvodů ve venkovních výbězích neuvidíte, určitě bude na co koukat. Jako bonus pro zimní návštěvníky má plzeňská zoo i několik novinek.

  • Dvouměsíční lvíček Baqir

Ještě před koncem roku dostal jméno Baqir dvouměsíční lvíček. To, že bude v následujícím roce patřit k největším hvězdám plzeňské zoo, předurčuje už jeho jméno, které v arabštině znamená slavný. Prozatím je lví pavilon pro návštěvníky uzavřený. Malý lvíček tráví veškerý čas se svou maminkou. V průběhu ledna by měla být lví tlupa opět pohromadě. Až si na sebe všichni zvyknou, otevře se lví výběh veřejnosti.

  • Výstava Poklady ostrovů

Pohled do fascinujícího světa drobných klenotů několika tropických ostrovů a souostroví nabízí nová výstava v pavilonu nosorožců.  K vidění zde jsou mimo jiné madagaskarské ještěrky felsumy. Dále pak různé druhy gekonů, leguánců, žab a ryb z Nové Kaledonie i některých ostrovů v Karibiku. Na celoroční výstavě uvidíte kolem 50 různých druhů, z nichž většina patří k endemitům. To znamená, že se vyskytují pouze na omezeném území. Jinde na světě je nenajdete.

Zveřejněno: 5. 1. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky