Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityVydejte se v pátek večer na Noc kostelů

Vydejte se v pátek večer na Noc kostelů

V pátek 9. června se v Plzni koná Noc kostelů s pestrým kulturním programem.

Už tento pátek se otevřou brány všech plzeňských kostelů a modliteben a budou lákat návštěvníky na nevšední kulturní program. Zažít zde můžete hudební i taneční vystoupení, výstavy i komentované prohlídky. Akce začínají v odpoledních hodinách a trvají až do půlnoci. Je jen na vás, jaký kostel a program si vyberete.

Třeba program v katedrále sv. Bartoloměje začíná už v 15 hodin komentovanými prohlídkami, které vás provedou podkrovím katedrály. Zazpívají zde pěvecké sbory Schola Cantorum Pilsensis I. a Schola od sv. Bartoloměje, uvidíte vystoupení taneční školy Dance&Drama a budete mít možnost seznámit se s tóny a zvuky, které vydává královský nástroj varhany. Komentované prohlídky s varhanním doprovodem se od 19:10 hodin můžete zúčastnit v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí, stejně tak se můžete vydat ve 20:30 na kostelní věž. Pokud dorazíte na Slovany, byla by škoda minout kostel Panny Marie Růžencové na Jiráskovo náměstí. Vystoupí zde gospelový sbor Touch of Gospel, probíhat budou komentované prohlídky kostela a sakristie a na zahradě kláštera, kde si budete moci opéct i buřty, si můžete užít také jazzový koncert. V kostelíku U Ježíška budete moci nahlédnout do kostelní krypty, od 20 hodin vás čeká koncert Touch of Gospel. Procházkou se můžete z centra vydat také na Roudnou do kostela Všech svatých.

Novinkou letošního ročníku je zajištění rozvozu mezi jednotlivými kostely a modlitebnami historickým trolejbusem. Rozvoz bude probíhat od 19 do 23 hodin a návštěvníci se zde dozvědí informace týkající se programu ve všech kostelech a čeká je i malá pozornost.

  • Detailní informace o Noci kostelů najdete zde.


Zveřejněno: 6. 6. 2017, Martina Horová

Tradiční akce města Plzně

1.3. - 22.3.2018
Smetanovské dny
9.3. - 9.3.2018
Žebřík