Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityVydejte se s rodinou do Plzně na dobrodružnou expedici plnou zážitků

Vydejte se s rodinou do Plzně na dobrodružnou expedici plnou zážitků

Proměňte výlet do Plzně v dobordužnou expedici.

Pokud plánujte výlet do Plzně, každý čeká, že se chystáte především na návštěvu pivovaru. Vynechat prohlídku světoznámé legendy by samozřejmě byla škoda, nicméně západočeská metropole toho může nabídnout mnohem víc. Plzeň vás příjemně překvapí, i pokud se sem vydáte na výlet s rodinou. Na jednom místě totiž najdete hned několik zajímavých atrakcí pro malé turisty.  Několikadenní výlet do Plzně se tak snadno promění v dobrodružnou expedici plnou zážitků. Pomůže vám i zvýhodněná Velká rodinná vstupenka, se kterou na vstupném ušetříte několik stovek korun. Za necelých tisíc korun s ní můžete během 48 hodin navštívit čtyři nejlepší dětské turistické atrakce (více informací ke vstupence můžete najít zde).

Ať už se do Plzně vypravíte během cesty na dovolenou na Šumavu nebo do Českého lesa anebo si Plzeň vyberete za centrální bod dovolené, ze kterého budete podnikat výlety do města i celého regionu, čeká vás tu několik dnů plných zábavy. Ve městě a jeho okolí je spousta cyklostezek, volně přístupných sportovních areálů a příležitostí ke koupání v přírodě. Připočítejte ještě velké množství rozmanitých akcí a uvidíte, že se vám z Plzně nebude chtít odjet. 

  • Cesta do pravěku i za zvířaty kolem celého světa

Začít můžete třeba cestou do pravěku. V plzeňském DinoParku najdete obří modely prehistorických ještěrů, mezi nimi monumentálního tyranosaura rexe nebo gigantického apatosaura, pod jehož 23 metrů dlouhé tělo se s přehledem vejde celá mateřská školka. Hned v sousedním areálu plzeňské zoologické zahrady se v rámci rodinné expedice můžete vydat na několik kontinentů - například  do vzdálené Austrálie za klokany, do afrických stepí za lvy, zebrami i žirafami nebo na jižní polokouli za nezbednými tučňáky. Nezapomeňte se vydat do Asie podívat na několikaměsíční mládě nosorožce Růženku, které je v současné době jednou z největších hvězd plzeňské zoo.

  • Za vědeckými experimenty i na výpravu do vesmíru

Záhadu nejrůznějších přírodních a fyzikálních zákonů můžete zkusit odhalit v science centru Techmania. Čekají tu na vás zajímavé pokusy, velkolepé vědecké show a stovky interaktivních exponátů, které vás na několik hodin pobaví, ať už bude venku jakékoliv počasí. V Techmanii se můžete vydat také na vesmírné dobrodružství po celé sluneční soustavě a navštívit jediné 3D planetárium v Česku.

  • Do pohádkového světa se Spejblem a Hurvínkem

V Muzeu loutek vás čekají jedni z nejznámějších plzeňských rodáků Spejbl a Hurvínek. Uvidíte zde i další loutky a celou řadu menších či větších loutkových divadélek. S některými z nich si můžete sami zahrát divadlo. Najdete tu také kinetický dvorek, který tvoří zázemí rodinné hře „O laskavém andělovi“. Muzeum loutek myslí i na to, když se sem s dětmi vydají jenom tatínci nebo dědečci. Místní father-friendly expozice jim pomůže z návštěvy muzea udělat nezapomenutelný zážitek.

  • Plzeň toho dětem nabízí ještě mnohem víc

I pokud se rozhodnete zůstat déle než dva dny, nuda vás v Plzni rozhodně nečeká.  Můžete tu zdolat nejvyšší českou kostelní věž. Vede na ní sice necelých 300 schodů, ale odměnou vám bude nádherný výhled do celého kraje. Můžete se vydat i na tajemnou výpravu do složitého labyrintu chodeb historického podzemí nebo se v Muzeu strašidel setkat s nejrůznějšími strašidelnými bytostmi z plzeňských pověstí. Necelých 5 kilometrů od Plzně můžete navštívit i nevšední technické muzeum. V Airparku ve Zruči najdete desítky letadel, vrtulníků, tanků i džípů.

  

Zveřejněno: 17. 7. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
16.7. - 2.9.2018
Živá ulice
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň