Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityVydejte se na některou z letošních posledních cykloprohlídek

Vydejte se na některou z letošních posledních cykloprohlídek

Všichni příznivci turistiky a cyklistiky by neměli opomenout zářijové cykloprohlídky v Plzni a okolí.

Zajímavou příležitost projet se na kole a k tomu se něco zajímavého dozvědět nabízejí cykloprohlídky cykloprůvodkyně Radky Žákové. Všichni příznivci turistiky a cyklistiky by neměli opomenout zářijové cykloprohlídky v Plzni a okolí. Jsou to totiž poslední projížďky s průvodcem v tomto roce.

Již tento čtvrtek 7. září se můžete vydat na poznávací projížďku po starých plzeňských pivovarech. Během kratšího okruhu se dozvíte historii míst, kde se v Plzni vařilo pivo. Dojedete k bývalým pivovarům Prior a Světovar. Sraz účastníků je v 16:30 hodin. Světem lišejníků se projedete v sobotu 9. září. Dozvíte se mimo jiné o jejím významu pro člověka a k čemu se tato opomíjená rostlina používala a používá. Výjezd odstartuje v 9 hodin. Poslední vyjížďka se uskuteční ve čtvrtek 14. září a zavede vás do jihozápadního okraje Plzně. Zastavíte se na Valše, kde se dříve těžilo, prohlédnete si zámek a přilehlý park v Křimicích. Poslední zastávkou bude zelárna Lobkowicz, kde vzniká vyhlášené zelí. Vyjíždí se v 16:30 hodin.

Na projížďky vyrazte raději s horským nebo trekovým kolem. Nezapomeňte si vzít svačinu a pití, pláštěnku i výbavu pro výměnu píchlé duše. A kilometrů se nebojte! Pokud zvládnete ujet 25 až 30 km, se zastávkami na výklad si budete cykloprohlídky užívat.

  • Sraz účastníků je vždy 15 minut před společným výjezdem před Turistickým informačním centrem na náměstí Republiky. Veškeré informace o trasách včetně ceny najdete zde.

Zveřejněno: 6. 9. 2017, Martina Horová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň