Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityVíkendovou nabídku akcí ovládne PilsnerFest. Kam ještě vyrazit?

Víkendovou nabídku akcí ovládne PilsnerFest. Kam ještě vyrazit?

Hlavní víkendovou akcí víkednu bude v Plzni PilsnerFest.


Už je to 175 let, co Plzeň dala světu jedno z nejlepších piv. Taková událost si zaslouží velkolepou oslavu a podle toho to také bude v sobotu v Plzni vypadat. PilsnerFestem ožije nejen areál pivovaru, kam můžete vyrazit za hudbou, dobrým pivem, na prohlídku nebo za pivovarskými bednáři. Narozeninová party bude probíhat i na náměstí Republiky. 

Tři dobré tipy na PilsnerFest

Připijte plzni na zdraví

Josef Groll uvařil první várku Prazdroje v roce 1842. Pokud chcete plzeňskému pivu popřát do dalších let všechno nejlepší, neměli byste chybět u hromadného přípitku, který je symbolicky plánovaný na sobotu 18:42. Připojit se k dalším tisícům gratulantů můžete jak na hlavní scéně v Prazdroji, tak na náměstí Republiky. Nebylo by skvělé, kdyby v jubilejním roce padl rekord v počtu účastníků hromadného přípitku?

Užijte si skvělou muziku

PilsnerFest je svátek piva, nicméně už tradičně nabízí svým návštěvníkům skvělý hudební program. Přímo v areálu Prazdroje si můžete letos užít koncerty Lenny, Sto zvířat, Walk Chock Ice nebo Monkey Business. Na náměstí zahrají Mňága a Žďorp, Suport Lesbiens, Ill Fish, Alice a Dan Bárta nebo Jelen.

Usnadněte si návštěvu PilsnerFestu – praktické rady

  • Žijeme v době, kdy jsou bezpečností kontroly na velkých akcí samozřejmostí. Nejinak tomu bude i v areálu pivovaru. Buďte připraveni na to, že organizátoři budou kontrolovat, zda u sebe nemáte nějaké nebezpečné předměty. Pozor na to, že mezi takové se počítají i deštníky.
  • Pivo o PilsnerFestu samozřejmě poteče proudem. Pokud máte „problém“ s tím, že vypadáte moc mladě, vyzvedněte si u infostánku speciální pásek, který vám nákup piva usnadní.
  • Na místě můžete také využít profesionální alkohol testery.
  • Pokud vyrážíte na PilsnerFest z Prahy, využijte zdarma speciální vlak vypravený pro návštěvníky festivalu. Z pražského hlavního nádraží se vyjíždí v 10:25, návrat z Plzně je plánován na 23:30.

Kam ještě o víkendu v Plzni vyrazit

Na snídani či brunch na farmářské trhy

Před velkou party je třeba se dobře najíst. Proč nepoložit ten správný základ už v sobotu dopoledne na farmářských trzích? Konají se v prostoru mezi radnicí a katedrálou. Na své si tu přijdou milovníci sladkých snídaní i kvalitních uzenin. Dát si tu můžete třeba i topinky s česnekem. Na trzích nakoupíte také sezonní zeleninu a ovoce od místních farmářů, křupavé pečivo, čerstvé ryby a maso, domácí mléčné výrobky a celou řadu dalších vynikajících potravin. Trhy končí kolem poledního.

Na noc vědců do Techmanie

Na programu páteční Noci vědců v plzeňském science centru Techmania nebudou chybět renomovaní vědci. Pro návštěvníky budou od 17 do 23 hodin připraveny zajímavé přednášky, vědecké show či astronomická pozorování. Za vstupné v ceně 30 korun si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet virtuální realitu nebo zjistit, jak se kosmonauti stravují ve vesmíru.

Na mistrovství republiky ve sportovním aerobiku

Velkolepá sportovní podívaná se o víkendu chystá ve sportovní hale Lokomotiva v Plzni na Slovanech. Koná se zde Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness. Sportovci všech věkových kategorií se tu utkají o mistrovské tituly ve sportovním aerobiku, fitness týmových vystoupeních a akrobatických show. Mistrovství se koná od pátku do neděle. Vstupné stojí 100 korun.

Na medový jarmark do Koterova

Nedávno zrekonstruována náves v Koterově patří k nejhezčím vesnickým památkovým rezervacím v Plzni. V sobotu od 10 do 17 hodin se sem můžete vydat na medový jarmark. Budete tu mít skvělou příležitost nakoupit med přímo od včelařů. Pokud byste sami chtěli s chovem včel začít, budete mít ideální příležitost zjistit zde veškeré potřebné informace. Jedním z hlavních lákadel jarmarku bude medová kuchařská show a speciální medový program pro děti.

Na výstavu zbraní v Západočeském muzeu

Nově otevřenou výstavu Pistole, pušky a samopaly československých zbrojovek můžete od pátku navštívit v Západočeském muzeu. K vidění tu budou ruční palné zbraně vyrobené v československých továrnách mezi roky 1918 a 1968. Dozvíte se zde i zajímavé informace nejen o zbraních, ale i jejich výrobcích. Výstava je otevřena každý den od 10 do 18 hodin kromě pondělí.

S čtyřnohými mazlíčky na Běh po šesti

Netradiční závod, v němž se utkají dvojice ve složení pes a jeho páníček, se v sobotu po obědě uskuteční mezi Kalikovským mlýnem a zoologickou zahradou. Registrace účastníků začne ve 13 hodin, startuje se ve 13:30. Nezapomeňte s sebou vzít očkovací průkaz vašeho čtyřnohého parťáka. Startovné v podobě jakýchkoli psích pamlsků poputuje na podporu psího útulku.

Zveřejněno: 4. 10. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
16.7. - 2.9.2018
Živá ulice
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň