Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityUžijte si v Plzni víkendovou pohodu před začátkem adventu

Užijte si v Plzni víkendovou pohodu před začátkem adventu

 Mlýnská strouha v Plzni v podzimních barvách

Foto: Petr Ježek

Ještě než přijde čas pečení cukroví, honu na vánoční dárky a těšení se na Ježíška, zkuste se na chvíli zastavit a užít si bezstarostný víkend. Pro inspiraci vám jako každý týden přinášíme tipy na to, co v Plzni podniknout.

 • Souboj titánů

Na nevšední podívanou láká milovníky bojových sportů v pátek večer hala Lokomotivy na Slovanech. S podzimem přichází do Plzně jeden z nejprestižnějších turnajů v kickboxu, muay thai a mma, kterým je již proslulý galavečer Souboj titánů. Těšit se můžete na čtyřčlennou pyramidu v muay thai plnou šampionů. Čeká vás také exkluzivní zápas světového šampiona Jiřího Žáka, proti kterému se postaví šampion Asie Akmet Alimbekov a reprezentant Turecka Budra Erdogan. Vstupenky je možné zakoupit před začátkem akce na místě. Show začne v 18 hodin.

 • Začínají vánoční trhy

Už je to tak, Vánoce se nezadržitelně blíží a začátek adventu ohlašují trhy na náměstí Republiky. Na první adventní neděli a rozsvícení vánočního stromu si sice ještě týden počkáme, sváteční atmosféru si však můžeme začít užívat už tento víkend. Vánoční trhy začnou v pátek 24. listopadu v 18 hodin, kdy budou slavnostně zahájeny ohňostrojem.

 • Naposledy do Papírny na Lucemburky

Tento víkend máte jednu z posledních možností zajít na výstavu Magičtí Lucemburkové, která končí už 30. listopadu. Na výstavě uvidíte repliky korunovačních klenotů, dobových zbraní či 3D modely hradů. Kromě výpravy do dob Karla IV. a jeho následovníků si můžete posedět v industriálně laděné kavárně a dát si něco dobrého na zub. Výstavu můžete zhlédnout každý den od 10 do 18 hodin, dospělí mají vstupné za 120 korun a děti za polovinu. Do kulturního centra Papírna se z města dostanete podél řeky Radbuzy za přibližně 15 minut.

 • Zpátky do historie v Proluce

Tuto sobotu se v Proluce v Křižíkových sadech přenesete do roku 1618. Přesně 19. září před 399 lety tu došlo k obležení katolické Plzně generálem stavovských vojsk Petrem Ernestem z Mansfeldu. Budete svědky bitvy plné šermířů a mušketýrů, kteří se budou na obléhacích žebřících snažit proniknout na dochované plzeňské hradby. Dále vás čekají také písně v podání minnesängera Petra z Wolfenberka. Ukázky se odehrají ve 14 a 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.

 • Víkendové tipy pro fanoušky divadla

Láká vás víkend ve znamení divadla? Vyrazte na některé představení v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Nová scéna DJKT nabízí muzikál Zahrada divů nebo činohru s názvem Počestné paní plzeňské aneb mistr ostrého meče. Do Velkého divadla můžete zajít na Dvořákovu Rusalku, na balet Manon nebo operu Medea. Vstupenky a další informace o aktuálním programu naleznete na webu divadla nebo přímo na pokladně Velkého divadla.

 • Poslední ze série podzimních dílen v Pivovarském muzeu

O víkendu zve na speciální akci také Pivovarské muzeum. Vedle běžné prohlídky se v sobotu můžete zúčastnit poslední ze série podzimních řemeslných dílen.  Tentokrát se budou vyrábět jednoduchá ptačí krmítka. Dílna bude otevřena od 10 do 15 hodin a vstupné stojí 50 korun.

 • Pestrá koncertní nabídka: legendy rocku i zcela nový projekt

Asi největší koncertní událostí (nejen) tohoto víkendu bude páteční vystoupení Pražského výběru v klubu Alfa. Využijte jedinečné možnosti vidět tuto legendární skupinu naživo. Pokud vás naopak zajímá, co nového se na české hudební scéna rodí, zajděte do Moving Station. V pátek tu vystupuje „orchestr lidí na cestě“ s názvem Zvíře jménem podzim. Sobota pak přinese koncert další léty prověřené kapelu – Tata Bojs. Ti zahrají v DEPO2015. 

 • Zajděte na prohlídku do Loosových interiérů

Každý týden ve čtvrtek a v sobotu máte v Plzni možnost navštívit Loosovy interiéry. Ani tento víkend nebude výjimkou. Prvorepublikové interiéry od světoznámého architekta Adolfa Loose jsou v Plzni celkem čtyři a můžete si vybrat ze tří různých prohlídkových tras. Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 nebo online na webu Adolf Loos Plzeň. V prodeji už jsou také dárkové poukazy na prohlídky, kterými můžete své blízké potěšit pod stromečkem.

 • Vyrazte se s dětmi podívat, jak se točí peníze

V kreativní zóně DEPO2015 máte možnost vypustit své ratolesti do víru interaktivní výstavy „Jak se točí peníze“. Děti zde mají možnost se zábavnou formou seznámit se světem financí a tím, jak s penězi hospodařit.  Buďte si jisti, že všichni malí návštěvníci ocení, že hned u vstupu dostanou vlastní kreditní kartu. Výstavu je možné navštívit denně, v pracovní dny od 11 do 19 a o víkendu od 10 do 18 hodin.

 • Workshop Žiješ srdcem v Papírně

Slyšeli jste už o projektu „Prsa koule“, workshopech pořádaných mladými mediky a lékaři, kteří se snaží ukázat, jak důležitá je prevence? Podobná akce, i když s jiným zaměřením, se v neděli chystá v Papírně. Na workshopu „Žiješ srdcem“ se dozvíte, jak rozeznat infarkt a mozkovou mrtvici a co dělat, pokud potkají vás nebo někoho ve vašem okolí. Budete si také moci vyzkoušet změřit krevní tlak nebo si poslechnout vlastní srdce. Workshop se koná v Café Papírna od 18:30 hodin, vstupenky je možné rezervovat online.

 • Vydejte se po stopách Josefa Skupy a odneste si domů loutkové divadlo

Muzeum loutek představuje cestu známého českého loutkoherce Josefa Skupy včetně jeho loutek, z nichž některé ještě nikdy vystaveny nebyly. Seznamte se s loutkohereckým řemeslem a zkuste si sami zahrát krátké představení, od 10 do 18 hodin každý den kromě pondělí. Muzeum loutek také od 20. listopadu nabízí novinku – první půjčovnu rodinných loutkových divadel na světě. Loutky, rekvizity i krátké scénáře si můžete půjčit domů a užít si tak netradiční zábavu.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 21. 11. 2017, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně