Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualitySmetanovské dny nejsou jenom festivalem vážné hudby

Smetanovské dny nejsou jenom festivalem vážné hudby

Smetanovské dny v Plzni nabídnou celou řadu koncertů nejen vážné hudby.

Prvním vícedenním festivalem, který se každoročně v Plzni koná pod taktovkou Plzeňské filharmonie, jsou Smetanovské dny.  Tradičně láká na přední české soubory vážné hudby, zahraniční sólisty, dirigenty i orchestry. Zároveň se ale nesoustředí pouze na koncerty vážné hudby.  Letošní ročník, který se uskuteční od 2. do 23. března, nabídne také jazz, world music, operu i dětská představení. Těšit se můžete na dvě desítky koncertů a hudebních pořadů. Jedinečnost festivalu spočívá i v tom, že se snaží propojit svět hudby s dalšími obory, jako jsou například věda, filosofie, literatura nebo výtvarné umění. V rámci doprovodného programu tak můžete navštívit výstavy, přednášky a další zajímavé akce.  Ústředním tématem 35. ročníku jsou světlo, stíny a tma v kultuře 19. století.

Prologem každého ročníku je tradiční masopust, který se koná v ulicích centra Plzně.  Samotný festival pak zahájí koncert Filharmonie Hradce Králové, která zahraje předehru k Shakespearovu Snu noci svatojánské a Beethovenovu 7. symfonii.  Vystoupí také německá mezzosopranistka Anna Haase. Hlavními protagonisty závěrečného koncertu pak bude houslový virtuos Ivan Ženatý a Symfonický orchestr Českého rozhlasu v Praze. Zajímavý zážitek nabídne bezpochyby i etnojazzové Paco trio ze Slovenska, Španělský večer s Carmen nebo koncert legendárního Stanicova kvarteta.  

  • Vstupenky jsou již v prodeji. Zakoupit si je můžete prostřednictvím rezervačního portálu Plzeňská vstupenka nebo webu www.smetanovskedny.cz, kde najdete i kompletní program.

Zveřejněno: 5. 1. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně