Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPrvní adventní víkend v Plzni láká nejen na slavnostní rozsvícení vánočního stromu

První adventní víkend v Plzni láká nejen na slavnostní rozsvícení vánočního stromu

 Vánoční trhy v Plzni

Podzim se s námi pomalu loučí a přichází předvánoční čas provoněný čerstvým cukrovím a svařeným vínem. Vánoční trhy už jsou v plném proudu. V sobotu můžete vyrazit na první adventní prohlídky. V neděli se poprvé rozsvítí vánoční strom na náměstí Republiky, takže adventní atmosféře už nebude chybět vůbec nic. Co dalšího přinese první adventní víkend v Plzni?

  • Kouzelný moment rozsvícení vánočního stromu

Můžete se snažit sebevíc, vánoční atmosféře tento víkend neutečete. Již od 24. listopadu probíhají na náměstí Republiky vánoční trhy, kde si kromě nakupování dobrot či dárků můžete denně užívat lidová řemesla nebo hudební vystoupení. O první adventní neděli se konečně dočkáme i slavnostního rozsvícení vánočního stromu. Program na náměstí Republiky začne už v 16 hodin. Až do 18. hodiny jej zaplní vystoupení několika plzeňských sborů a vánoční divadelní představení. Přesně v 18 hodin se pak poprvé rozblikají světýlka na třináct metrů vysokém smrku. Program uzavře koncert hudební skupiny Spirituál Kvintet.

  • Zažijte kouzlo Vánoc na adventních prohlídkách města

Chcete-li se dozvědět něco nového o tradičním slavení adventu nejen na Plzeňsku, vydejte se na adventní prohlídku Plzně. Nechte se průvodcem v tematickém kostýmu provést historií Vánoc, vánočních zvyků a tradic. Dozvíte se i zajímavosti o plzeňských betlémech a štědrovečerních pověrách. Závěr prohlídky vám osladí ochutnávka cukroví a teplý nápoj ve sklepení Národopisného muzea. Prohlídku si jistě užijí i děti od 6 let. Vstupenky na prohlídky pořídíte online nebo v Turistickém informačním centru. Nicméně rezervujte si je co nejdříve, mizí opravdu rychle!

  • Oslavte Mikuláše jízdou ve vlaku s parní lokomotivou

Pokud vás příliš nelákají tradiční adventní kratochvíle a máte chuť vyrazit na výlet, proč ne rovnou parním vlakem? Mikulášský parní vlak „Lucius“ bude 3. prosince vozit zlobivé i hodné děti na trati Rokycany – Holoubkov a zpět. Z Plzně vyrazí ráno v 8:28 hodin. Později už k cestě do Rokycan musíte využít běžných spojů. Kromě originálního zážitku v podobě historického vlaku bude na programu mikulášská show Václava Upíra Krejčího. Za jízdy budete moci nahlédnout i do pojízdného pekla. Více informací a rezervace vstupenek najdete na webu Iron Monument Clubu.

  • Na Metallicu do Měšťanské besedy?

Že se vám to nějak nezdá? Ale ano, v pátek 1. prosince máte skutečně šanci zajít na koncert skupiny Metallica do plzeňské Měšťanské besedy. Kino Beseda totiž připravilo jedinečné promítání koncertního klenotu Metallica: Quebec Magnetic. Tak už nám věříte? Vstupenky je možné zakoupit v online předprodeji nebo přímo v Měšťanské besedě.

  • Farmářské trhy na náměstí Republiky

V sobotu 2. prosince dopoledne se na náměstí kromě vánočních trhů konají také ty farmářské. Chybět nebudou oblíbení prodejci křupavého pečiva, mléčných výrobků, čerstvého masa a uzenin a dalších pochoutek. Zastavte se v sobotu od 8 do 12 na kávu, víno nebo něco dobrého k snědku tradičně v prostoru mezi katedrálou a radnicí a určitě neodejdete s prázdnou.

  • Festival České inovace

V DEPO2015 se ve čtvrtek 30. listopadu koná největší setkání tuzemských inovátorů. Festival Česká inovace propojuje průmysl, inovátory, investory, akademiky a veřejnost a má za cíl vytvořit prostředí pro spolupráci. Seznámit se s novinkami ze světa techniky může opravdu každý, účast na festivalu je zdarma. Více k programu festivalu.

Plzeň pro děti

Chystáte se do Plzně i se svými ratolestmi a hledáte vhodný program? Kromě oblíbených míst a aktivit pro děti si můžete vybrat i z aktuálních akcí.  I do víkendového programu jsme pro vás vybrali pár akcí, kam s dětmi vyrazit. Další tipy najdete na novém webu www.plzenprodeti.cz.

  • Hravá sobota: My se čerta nebojíme

Do Měšťanské besedy můžete vyrazit na Hravou sobotu, která se ponese v mikulášské tematice. Děti si budou moci vyrobit čertovské rohy a naučit se písničku pro Mikuláše. Akce začíná ve 14:30 hodin, vstupenky je možné zakoupit online.

  • Mikulášský candrbál v Divadle Pluto

Divadlo Pluto v Plzni na Doubravce pořádá v neděli od 14:30 Mikulášský candrbál. Pro děti budou připraveny soutěže a pohádky s herci divadla a domů si odnesou balíček s nadílkou.

  • O kouzelné vánoční vločce

I v neděli budete mít možnost se vrátit do Měšťanské besedy, a to do Divadla Dráček, kde můžete od 14:30 a od 16 hodin zhlédnout představení O kouzelné vánoční vločce.

  • Advent dětem v Parkhotelu

Mikulášskou nadílku bude v neděli hostit také sál Parkhotelu na Borech, kde se bude konat akce Advent dětem. Tentokrát se děti mohou kromě na čertíka, Mikuláše a andílka těšit na Světlanu Nálepkovou a Václava Upíra Krejčího. Ti vytvoří skvělou atmosféru nedělního odpoledne. A kdo bude chtít, může se třeba i vyfotografovat s čertem a odnést si domů fotku. Výtěžek ze vstupného bude věnován na dobročinné účely. Více informací najdete na webu Plzeňského kraje, který je pořadatelem akce.

Text: Alena Fialová

T

Zveřejněno: 29. 11. 2017, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně