Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityProdloužený víkend v Plzni? Poradíme kam vyrazit!

Prodloužený víkend v Plzni? Poradíme kam vyrazit!

Večerní pohled z Plzeňské věže

Foto: Ladislav Renner

O prodlouženém víkendu 17. – 19. listopadu si připomeneme významný přelom československých dějin, v pátek oslavíme výročí Sametové revoluce. Proč tyto tři volné dny nestrávit v Plzni? Máme pro vás hned několik důvodů.

 • DEPO2015 o víkendu nabídne designové kousky

Celý týden od 13. listopadu bude Plzeň žít přehlídkou designu Plzeň Design Week. Na workshopy a přednášky konané během pracovního týdne naváže od pátku do neděle prodejní výstava v DEPO2015, kde si můžete pořídit designové doplňky, oblečení nebo šperky. Těšit se můžete například na dřevěné brýle bekwood, porcelánové šperky, přáníčka Chaukiss nebo interiérové zahrádky Growlight.

 • Mezinárodní festival animovaného filmu Animánie

V kulturním centru Moving station v budově nádraží na Jižním předměstí to bude o prodlouženém víkendu žít animovaným filmem. Od čtvrtka 16. do neděle 19. listopadu se zde koná přehlídka animovaných filmů Animánie. Soutěž animovaných filmů vytvořených dětmi a mládeží z celého světa doprovodí bohatý program. Vstupenky na různé akce programu Animánie můžete zakoupit online nebo na místě.

 • Z Plzně na Kubu za jednu noc

Zažijte netradiční večer v kubánském stylu. Jste-li příznivci latinskoamerických tónů a rádi se vlníte do rytmu rumby, salsy nebo jazzu, zajděte na Kubánský večer s Pragasón. V sobotu 18. listopadu to tahle pražská skupina rozjede v Buena Vista Clubu, kam si můžete přijít zatančit, poznat kubánskou kulturu nebo si jen poslechnout hudební vystoupení. Vstupenky jsou k zakoupení v online předprodeji za 100 korun, na místě pak za 150 korun.

 • Noc divadel v Plzni

Divadlo Josefa Kajetána Tyla se v sobotu připojí k celoevropské Noci divadel. Program bude jak ve Velkém tak v Novém divadle opravdu pestrý. Ve Velkém divadle se připravuje premiéra baletu Manon, po které dojde i k autogramiádě na jevišti. V Novém divadle je na Malé scéně na programu představení Iluze, na které plynule naváže večírek ve foyer. Během večera se také můžete zúčastnit speciálních prohlídek budovy Nového divadla. Více informací o programu a prodeji vstupenek najdete na webu Divadla J. K. Tyla.

 • Hudební lákadla prodlouženého víkendu

Díky pátečnímu volnu může váš víkendový program začít v plné parádě už ve čtvrtek večer. Jste-li při chuti jít si zařádit do klubu na nějaký koncert, zbystřete: Divadlo pod Lampou pro vás na všechny tři volné večery připravilo hudební pochoutky. Ve čtvrtek to budou garage-rockoví Kill The Dandies!, v pátek Scissorhands a v sobotu Ivan & The Parazol z Maďarska. Pokud jste spíš na českou muziku, ve čtvrtek je v KD Peklo na programu funky mejdan s J.A.R., v pátek pak přitvrdíme s kapelou Krucipüsk v Šeříkovce na Slovanech. Vstupenky na všechny koncerty můžete zakoupit v online předprodeji.

 • Farmářské trhy na náměstí republiky

Než přijde advent a s ním přípravy na Vánoce, v sobotu 8. listopadu se na náměstí Republiky vrátí farmářské trhy. Sobotní dopoledne od 8 do 12 hodin můžete strávit ve společnosti vašich oblíbených prodejců mléčných výrobků, masa či pečiva. Předvánoční shon ještě na chvíli odložte a přijďte si užit poklidnou sobotu.

 • Nabídka Kina Beseda

Budete- li mít o víkendu chuť podívat se na nějaký film, ale nejste fanoušky přeplněných multikin v obchodních centrech, zajděte do Kina Beseda. Tento kinosál se nachází přímo v centru v Měšťanské besedě, secesní budově v centru města, která plzeňské kultuře slouží již přes 100 let. Ve čtvrtek 16. 11. bude odpoledne na programu pokračování série Zahradnictví: Dezertér, večer pak nový thriller matka!. V pátek 17. listopadu pak zajděte na film Milada, inspirovaný osudem Milady Horákové. Vstupenky na všechny filmy lze zakoupit na místě nebo online.

 • Procházka listopadovou Plzní

Vypravíte-li se v sobotu ráno na farmářské trhy, proč rovnou chvíli nezůstat venku a neužít si mrazivou atmosféru pomalu ale jistě přicházející zimy? Po brunchi na trzích na náměstí Republiky se projděte sadovým okruhem a přes Mlýnskou strouhu můžete zajít až do Štruncových sadů. Kolem fotbalového stadionu dojdete až na místo soutoku řek Radbuzy a Mže, kde vzniká řeka Berounka. Odtamtud to už budete mít jen kousek do Plzeňského Prazdroje, kde můžete procházku zakončit obědem nebo čepovanou „plzní“.

 • Podzimní dílny v Pivovarském muzeu

I tento víkend, v sobotu 18. listopadu, můžete v Pivovarském muzeu - v prostorách historické valečky vyzkoušet řemeslné dílny. Druhá z podzimních dílen opět nabídne šanci si vyrobit tři výrobky, které si odnesete domů nebo je můžete darovat blízkým. Tentokrát se bude vyrábět potpourri, dřevěná srdíčka a zvířátka z korkových špuntů. Dílna bude otevřena od 10 do 15 hodin a vstupné činí 50 korun.

 • Oslavte 17. listopad lampionovým průvodem

Pokud v pátek odpoledne zavítáte do DEPO2015, možná potkáte i lampionový průvod. Neváhejte a vyrobte si na místě také svůj lampion a projděte se podvečerní Plzní. Akce začíná v DEPU v 16 hodin a o hodinu později průvod vyrazí podél řeky Radbuzy na Wilsonův most a zpět. Po průvodu si účastníci opečou buřty a akci uzavře ohnivé vystoupení skupiny Hellfire. Vstupné je symbolických 20 korun.

 • Škola čepování v Plzeňském Prazdroji

Užijte si netradiční program na sobotní podvečer se školou čepování v Plzeňském Prazdroji. Čochtan, hladinka, šnyt a mlíko. Možná jste se s nimi někde v hospodě setkali a ochutnali je, ale jak je vlastně správně načepovat? Nejen to se dovíte od profesionálů ve svém oboru na škole čepování. Součástí večera je prohlídka pivovaru a jako dárek si domů odnesete půllitr se svým jménem. Na školu čepování se nezapomeňte přihlásit předem v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje nebo na webu.

Zveřejněno: 16. 11. 2017, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018