Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPotěšte své blízké dárkem z Loosových interiérů

Potěšte své blízké dárkem z Loosových interiérů

Už třetím rokem mohou v Plzni turisté navštívit bytové interiéry od proslulého architekta Adolfa Loose. V rámci tří prohlídkových tras je možné se s průvodcem vydat na komentované prohlídky čtyř v nedávné době zrekonstruovaných interiérů, které Loos v Plzni počátkem 20. století navrhl pro úspěšné místní židovské podnikatele. V každém z interiérů můžete obdivovat na svou dobu odvážný, moderní design, který vedle využití ušlechtilých přírodních materiálů a velice výrazných barevných kombinací vyniká také svojí praktičností. Na komentovaných prohlídkách se kromě tvorby věhlasného architekta seznámíte s pohnutými osudy rodin Loosových investorů, do jejichž životů násilně zasáhla druhá světová válka. 

Dárkové poukazy na prohlídky

Přemýšlíte čím na Vánoce potěšit své blízké? Darujte jim zážitek! Dárkové poukazy na prohlídky Loosových interiérů můžete zakoupit od 1. listopadu v Turistickém informačním centru v Plzni anebo online prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz. V prodeji jsou dva typy dárkových poukazů: na dvě prohlídkové trasy v hodnotě 300 korun. Termíny jednotlivých návštěv si obdarovaný vybere sám (uvedené datum 24.12. 13:00 je pouze mezním termínem prodeje). Poukazy jsou platné do konce června 2018 (podrobné podmínky čerpání poukazu).

Hedvábné šátky s dekory z Loosových interiérů

Krásu přírodních materiálů a originálních vzorů, které Adolf Loos pečlivě vybíral pro své návrhy, můžete obdivovat nejen při samotných prohlídkách. Novinkou v nabídce suvenýrů pod značkou Adolf Loos Plzeň jsou hedvábné šátky právě s dekory z plzeňských interiérů. Můžete vybírat hned ze tří vzorů. Mezi nimi jsou žlutý travertin z jídelny Voglových na Klatovské 12, modrá tapeta z pracovny pana Krause v Bendově 10 a bohatě žilkovaný mramor fantastiko z doposud nezrekonstruovaného interiéru bytu Huga Semlera na Klatovské 19. 

  • Originální šátky z pravého hedvábí je možné za cenu 450 korun koupit v Turistickém informačním centru. Lze si je také objednat online prostřednictvím emailu info@visitplzen.eu. V tomto případě se k ceně započítává 50 korun na poštovné. Objednávka vám bude zaslána poštou po připsání částky na účet.
Video není k dispozici
Prohlídky nejsou k dispozici
Mapa není k dispozici
Přílohy nejsou k dispozici

Zveřejněno: 5. 12. 2017, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně