Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityObjevte v historickém centru tajemství plzeňských dvorků

Objevte v historickém centru tajemství plzeňských dvorků

V rámci akce Plzeňské dvorky se budete moct podívat i do zahrady františkánského kláštera.

Uprostřed historického centra Plzně se nachází řada zajímavých míst, o kterých běžný kolemjdoucí nemá ani tušení. V sobotu 20. května se je díky jednodenní akci Plzeňské dvorky můžete vydat objevovat. Řada z nich je opředena nejrůznějšími pověstmi a příběhy, které jsou mnohdy i více než několik stovek let staré. Část dvorků je pro zvídavé návštěvníky během roku nepřístupná. Do některých budete mít možnost se podívat vůbec poprvé. Každopádně vás čeká procházka po mnohdy tajemných a částečně zapomenutých místech, které mají jedinečnou atmosféru. 

Každý z dvorků nabízí úplně jiný zážitek. Například ve vnitrobloku plzeňského biskupství (náměstí Republiky 35) si budete moci prohlédnout kapli blahoslaveného Hroznaty. Připraveny jsou i prohlídky interiéru biskupství Hned tři dvorky se skrývají v útrobách Národopisného muzea (náměstí Republiky 13). Pokud si budete chtít vyslechnout výklad plzeňské architektky Anny Hostičkové, vydejte se do Bezručovy 9, seznámí vás nejen s architekturou a historií plzeňských dvorků, ale i příběhy kolem nich. Na řadě míst je připraven doprovodný program v podobě koncertů a výstav. Celá akce kromě komentovaných prohlídek je zdarma. Dvorky budou přístupné od 10 do 18 hodin.

  • Komentované prohlídky

Pokud byste se chtěli o plzeňských dvorcích dozvědět více, můžete se zúčastnit komentovaných prohlídek. Ty budou v předem stanovených časech začínat před domem na náměstí Republiky 35. Vstupenky v ceně 80 korun jsou v prodeji v Muzeu strašidel v suterénu hotelu Central.

  • Hra Zažijte dvorky

Pokud máte soutěžního ducha a před poklidnou procházku dáváte přednost akčnějším zážitkům, zúčastněte se hry Zažijte dvorky. Na trase vás čekají nejrůznější šifry a úkoly. Hrací kartu je možné si vyzvednout na dvorku Sedláčkova 38.

Zveřejněno: 12. 5. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň