Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO víkendu si v Plzni pochutnáte na specialitách z celého světa

O víkendu si v Plzni pochutnáte na specialitách z celého světa

Jednou z hlavních dominant je Plzeňská věž

Foto: Petr Ježek

Pro všechny, kteří plánují strávit víkend v Plzni, máme jako každý týden tipy na zajímavé akce. Pokud se vám v sobotu nebude chtít vařit, vydejte se do DEPO2015 ochutnat pouliční speciality z celého světa. Exotické jídlo, ale především spoustu zajímavých přednášek nabídne cestovatelský festival Kolem světa. Na vstup zdarma a tvořivou dílnu pro děti a rodiče v neděli láká Galerie města Plzně.

 •  DEPO Street Food Market

Jarní edice oblíbené akce DEPO Street Food Market se v sobotu koná v DEPO2015. U více než třiceti různých stánků, stylových dodávek i v bistrech s venkovním posezením si budete moci pochutnat na celé řadě dobrot. V nabídce bude nepřeberná škála burgerů, francouzské lahůdky nebo například Frikasé - polévka podle původní bolivijské receptury. Mlsouni si budou moci vybrat z velkého množství výborných dezertů. Na své si přijdou i milovníci kávy, piva a dobrého vína. Prostě ideální gurmánský zážitek téměř pro každého. Vstup na akci, která se koná od 10 do 18 hodin, je zdarma.

 • Cestovatelský festival Kolem světa

V Měšťanské besedě se od čtvrtka do soboty sjedou cestovatelé a dobrodruzi. Stane se dějištěm festivalu Kolem světa, kde zkušení cestovatelé a fotografové představí svoje zážitky z cest formou komentovaných projekcí a přednášek. Jejich prostřednictvím nahlédnete například do vzdálené Patagonie, magického Islandu nebo mezi indiány do Skalistých hor. Nebudou chybět ukázky tradičních tanců ani ochutnávky cizokrajných jídel. Těšit se můžete na smažené africké koblihy, ibiškový džus, smažené krevety nebo obalovaná žabí stehýnka. Podrobné informace k programu najdete zde.

 • Akva Tera nabízí i ukázky krmení

Do plzeňské zoologické zahrady vás lákáme často, pozornost si zaslouží ale i její pobočka Akva Tera na Palackého náměstí. Uvidíte tu řadu studenokrevných obratlovců a bezobratlých živočichů. V současné době lákají ošetřovatelé na malé draky. Zajímavou podívanou nabídne krmení draků šneky, kterého se můžete zúčastnit v sobotu od 10:30 hodin. V sobotu i neděli od 14 hodin můžete také obdivovat krmení sklípkanů. Na závěr prohlídky si můžete zakoupit nějakého živočicha z přebytku odchovů. Ošetřovatelé vám s jeho chovem rádi poradí.

 • O víkendu do divadla

Pestrý program nabízí Divadlo J. K. Tyla. Z víkendového programu jsou ještě k dispozici vstupenky na páteční muzikálové představení Liduschka (Baarová), sobotní operetu Pařížský život nebo nedělní klasiku v podání Prodané nevěsty.

 • První neděli v měsíci do Galerie města Plzně zdarma

Galerii města Plzně, která sídlí na rohu náměstí Republiky nedaleko turistického informačního centra, otevírá každou první neděli své dveře návštěvníkům zdarma. Pro rodiny s dětmi navíc v tento den pravidelně připravuje tvůrčí dílny. Tvořivá neděle začíná ve 13 a končí v 18 hodin.

 • Co dalšího je dobré vědět

  • V bazénu na Slovanech se konají plavecké závody Plzeňský vytrvalec. Z tohoto důvodu bude bazén pro veřejnost v pátek od 14 hodin a v sobotu po celý den uzavřen. V neděli si můžete zaplavat od 9 do 20 hodin.
  • Přestože sezona masopustu pomalu končí, můžete si o víkendu pořád ještě užít zabijačkové hody. Jitrnice, jelítka i prvotřídní guláš bude nabízet restaurace U Salzmannů.
  • V sobotu se ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje koná Mistrovství Plzně ve Scrabble.

Zveřejněno: 3. 3. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně