Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO víkendu si můžete v Plzni užít dobré jídlo, pěkná auta i novou výstavu

O víkendu si můžete v Plzni užít dobré jídlo, pěkná auta i novou výstavu

Mlýnská strouha v historickém centru Plzně

Foto: Libor Sváček, archiv MCU.CZ

Letní teploty, kterými nás letošní jaro rozmazluje, přímo lákají k tomu vyrazit někam ven. V Plzni tento víkend rozhodně bude co podniknout, čtěte dál…

  • Začínají tematické prohlídky města

Večerní tematické prohlídky se budou letos konat pravidelně od poloviny května až do konce září. Letošní novinkou bude procházka Plzní zaměřená na prvorepublikovou Plzeň. Druhý z tematických okruhů potěší hlavně děti – průvodce v kostýmu tentokrát alchymista nebo divoženka Jíkalka je provedou plzeňskými bájemi a pověstmi. První prohlídky se konají již tuhle sobotu od 18 a 19 hodin. Vstupenky koupíte v Turistickém informačním centru anebo online. Více k prohlídkám se dozvíte v našem článku

  • Vychutnejte si víkend na Fresh festivalu

Tento víkend můžete opět vyrazit do Plzně za dobrým jídlem. V parku za obchodním centrem Plaza se totiž v sobotu a neděli koná Fresh festival. Těšit se tu můžete na kuchařské show předních českých šéfkuchařů, degustační menu desítek restaurací, výborné dezerty nebo piva z velkých i menších pivovarů z Plzně a okolí. Festival začíná v sobotu 19. května v 10 hodin dopoledne a bude otevřen do 20 hodin, v neděli pak od 10 do 17 hodin. Vstupenky seženete v online předprodeji nebo v den konání na místě.

  • Odhalte tajemství plzeňských dvorků

Věděli jste, že v centru Plzně najdete pár schovaných dvorků, na které se běžně člověk nedostane? Tušíte, na kterém z nich se nachází studna nebo chlebová pec? V sobotu 19. května máte šanci odhalit jejich tajemství a v klidu si je prohlédnout. Dvorky si můžete v sobotu od 10 do 18 hodin projít buď sami, nebo vyrazte na komentovanou prohlídku. Vstupenky na prohlídky jsou v prodeji v Muzeu strašidel na nám. Republiky 33. Než vyrazíte, doporučujeme si projít dvorky virtuálně na webu akce a opatřit si mapu, která je k dostání třeba v Turistickém informačním centru na náměstí vedle radnice.

  • Tipy na koncert na páteční večer

Do Divadla pod lampou míří táborské alternativní duo Kalle, které se svým nejnovějším albem v minulém roce sklidilo úspěchy na prestižních hudebních cenách Anděl i Apollo. Užijte si pohodový večer plný melancholických melodií s dvojicí, jejíž tvorba je právem řazena mezi to nejlepší, co česká alternativní hudba momentálně nabízí. Vstupenky seženete v online předprodeji, koncert začíná v pátek ve 21 hodin. Na statku Černá ovce na Roudné si v pátek večer můžete užít vystoupení folkového uskupení Poitín plné irských rytmů a témat. V Černé ovci se začne v 19:30 hodin.

  • 100PY republiky vedou do DEPO2015

Kreativní zóna DEPO2015 zahajuje novou výstavu v duchu motta #KDEDOMOVMUJ, 100PY: Sto let republiky očima pěti generací. Nahlédněte do příběhu jedné plzeňské rodiny na pozadí historických milníků uplynulého století. Expozice je doplněna audiovizuálními prvky a originálními předměty zapůjčenými od slavných plzeňských rodáků. Můžete ji navštívit ve všední den od 13 do 18 hodin, o víkendu od 10 do 18 hodin. K vidění bude až do 31. října. Plné vstupné činí 80 korun, snížené 50.

Pokud se do Depa vypravíte, vřele doporučujeme už páteční odpoledne, kdy bude přednáškou s architekty, designéry a studenty zakončena výstava Design s příběhem v kavárně DEPO2015. Tato přednáška je zdarma a začíná v 16 hodin.

  • Dny japonské kultury v zoo

Poznat japonskou kulturu v celé její pestrosti a kráse můžete o víkendu v plzeňské zoologické a botanické zahradě. V sobotu i v neděli vás od 10 do 17 hodin čeká nabitý program. Těšit se můžete na samurajské souboje, japonská bojová umění, tradiční aranžování květin ikebana, japonskou lukostřelbu i výstavu bonsají. Na místě si samozřejmě budete moci pochutnat na vynikajícím sushi.

  • Naučte se čepovat pivo jako profík

V sobotu 19. května máte znovu možnost vyzkoušet si v Plzeňském Prazdroji načepovat hladinku, šnyt i mlíko. Pokud nevíte, jak takové mlíko vypadá, doporučujeme účast na škole čepování o to víc. Tříhodinový program začne v sobotu v 17:30 hodin, během něj se podíváte na zajímavá místa v pivovaru, podávat se bude guláš a domů si odnesete malý dárek. 

  • Sobotní dopoledne na farmářských trzích

Jako každý víkend i tentokrát se na vás těší prodejci na farmářských trzích na náměstí Republiky. V prostoru před radnicí opět rozbalí své stánky v sobotu od 8 do 12 hodin. Nakupte si čerstvé pečivo, mléčné výrobky i pořádné masové dobroty, nebo si jen zajděte užít poklidné dopoledne s lahodnou kávou a něčím dobrým k snědku.

  • Olympia Plzeň zve na největší výstavu aut v Česku

Celý víkend bude v Olympii v Černicích k vidění rozsáhlá sbírka automobilů ze stájí mnoha značek. Nejen na auta ale i na motorky láká Autosalón o víkendu 18. až 20. května. Na výstavě bude také možnost testovacích jízd různých vozů, získat můžete věcné dárky nebo dokonce slevu na nákup auta.

  • Božkov slaví 680 let

Sobota na Božkovském ostrově bude patřit velkolepým oslavám výročí vzniku této městské části. Připraven je bohatý celodenní program. Těšit se můžete na historické bitvy z různých období českých dějin, ukázky výcviku vojáků, divadelní vystoupení i koncerty. Děti si na místě budou moci zkusit vystřelit z luku nebo kuše. Program začíná v 10 hodin dopoledne a končí o deváté večerní.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 16. 5. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně