Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO víkendu můžete v Plzni vyrazit na Majáles i Festival polévky

O víkendu můžete v Plzni vyrazit na Majáles i Festival polévky

Jedno krásné jarní ráno nad Plzní

Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

Slavnosti svobody jsou letos už sice za námi, ale rozhodně se nemusíte bát, že byste o druhém květnovém víkendu neměli v Plzni co podniknout. O hudební program se postará Majáles Open Air v Lochotínském amfiteátru, kde bude nabito hvězdami. Tradiční i netradiční gastronomie nabídne Festival polévky v areálu Plzeňského Prazdroje. Vyrazit můžete i za swingem, stepem nebo designem. Máme pro vás další víkendový program, který vám pomůže se rozhodnout kam vyrazit.

  • Plzeňský majáles

V sobotu 12. května se v Lochotínském amfiteátru uskuteční tradiční studentské oslavy Majáles. Zváni jste určitě i v případě, že, přestože už máte studentská léta za sebou, pořád máte rádi dobrou muziku. Čekají na vás  hned tři scény. Do Plzně přijedou zahrát například kapely Divokej Bill, Mig 21 nebo No Name. Vystoupí také Ben Cristovao, Lenny, Tomáš Klus nebo Marek Ztracený. Hudební program začíná už ve 13 hodin, nicméně na místě bude až do večera spousta další zábavy. Vstupenky seženete v online předprodeji nebo v sobotu na místě konání.

  • Festival polévky

Květen je lásky čas a jak všichni víme, ta přece prochází žaludkem! Ideální čas vyrazit na první z akcí letošní Živé ulice – Festival polévky. Letos vás k vonícím kotlíkům Festivalu polévky zveme v neděli 13. května. Přijďte po poledni do Prazdroje ochutnat a rozhodnout, kdo vaří nejlepší polévky nejen v Plzni! Česká klasika, exotické chutě, krém nebo vývar? Čemu dáte přednost? Nebo snad zvládnete ochutnat všechny?

  • Škola čepování v Plzeňském Prazdroji

V pátek se můžete vydat na školu čepování do Plzeňského Prazdroje. Dozvíte se o plzeňském pivu spoustu nového a od opravdových mistrů svého řemesla se naučíte ho sami správně načepovat. Během tří hodinového kurzu vás čeká také ochutnávka piva, gulášek a navštívíte i některá zajímavá zákoutí pivovaru. Akce začíná v 18:00. Místo na škole čepování piva si nezapomeňte včas rezervovat.

  • Poslední šance prohlédnout si Semlerovu rezidenci

Adolf Loos navrhl v Plzni několik bytových interiérů, čtyři z nich jsou přístupné veřejnosti na prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. Od poloviny května jich však bude o jeden méně, Semlerova rezidence bude kvůli plánované rekonstrukci na minimálně dva roky uzavřena. Využijte posledních termínů komentovaných prohlídek (v pátek, v sobotu a v neděli) a navštivte unikátní interiér, který se jako jediný v Plzni může pochlubit raumplanem – kaskádovitým rozvržením místností v domě. Vstupenky na prohlídku si můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky nebo online na rezervačním webu Adolf Loos Plzeň.

  • V sobotu dopoledne na brunch i nákupy na farmářské trhy

Po týdenní přestávce se na náměstí Republiky vrací Plzeňské farmářské trhy. Pořád máte čas nakoupit tu sazenice a bylinky na svoji zahrádku. Nicméně k dostání už bude i čerstvá zelenina. Určitě tu nakoupíte i křupavé pečivo, čerstvé maso a spoustu vynikajících pochoutek. Pokud můžeme něco doporučit, nesnídejte doma a dejte si něco dobrého u jednoho ze stánků. Určitě nebudete litovat. Nouze nebude ani o dobrou kávu.

  • Plzeňský festival stepu

Na Plzeňském festivalu stepu se vám předvede to nejlepší, co současný step nabízí. Uvidíte stepařské umění v podání tanečníků několika generací, seznámíte se s historií stepu a stepování si budete moci i vyzkoušet. Tak například v pátek večer se můžete do DEPO2015 vydat na swingovou tančírnu. V sobotu od 10:30 do 13 hodin budete moci U Branky obdivovat vystoupení několika stepařských studií. Od 13 hodin se můžete do DEPO2015 vydat na stepařský workshop. Festival vyvrcholí v sobotu večer galavečerem v Měšťanské besedě.

Zveřejněno: 9. 5. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně