Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityNoc s operou nabídne velkolepý zážitek

Noc s operou nabídne velkolepý zážitek

Noc s operou v Plzni nabídne velkolepý zážitek.

Pouze jednou za rok zaplní plzeňský amfiteátr milovníci opery. Noc s operou je jedinečná operní akce pod širým nebem, která nabízí nejen špičkové pěvecké obsazení, ale také velkolepou scénickou show. Letos se uskuteční v pátek 23. června. Těšit se můžete na operní gala Verdiho nejznámějších árií. V podání sólistů Divadla J. K. Tyla a hostů tak uslyšíte árie z Aidy, Macbetha, Rigoletta, Nabucca a dalších Verdiho oper. Hlavním bodem programu pak bude Orffova katanta Carmina Burana - jednoho z nejslavnějších hudebních děl 20. století ve scénickém provedení.

Jeviště amfiteátru se zaplní stovkami účinkujících. Vedle sólistů vystoupí sbory včetně dětského, desítky tanečníků i akrobaté, žongléři a plivači ohně. Jedinečná kostýmní výprava s bezmála tisícovkou dobových kostýmů slibuje velkolepou podívanou. Nebudou chybět ani efektní hořící kostýmy. Na jevišti se představí i koně. Pro představení vzniká monumentální scénografie, kterou doplní projekce na pěti velkoplošných obrazovkách. Vizuální složku představení podtrhnou světelné a laserové efekty. To vše dohromady slibuje opravdu ojedinělý vizuální zážitek doplněný překrásnou hudbou.
 
Vstupenky na Noc s operou rychle ubývají. Nicméně stále je ale možné zakoupit je v online předprodeji. Pokud by se na vás nedostalo s místy k sezení, nabízí organizátoři z Divadla J. K. Tyla dostatečné množství míst k stání, respektive sezení na dece na travnaté ploše ve vyšších patrech amfiteátru. Vydejte se do Plzně na jedinečný operní zážitek!

Zveřejněno: 15. 5. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň