Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityNestihli jste Oktoberfest? Nevadí. Přijeďte do Plzně na Treffpunkt

Nestihli jste Oktoberfest? Nevadí. Přijeďte do Plzně na Treffpunkt

česko- bavroský kulturní festival Treffpunkt se uskuteční v DEPO2015 v Plzni koncem října.

Pokud jste se nedostali na letošní Oktoberfest do Mnichova, nevadí. Nechte to klidně na příští rok. Nicméně čekání na pravou bavorskou Biergarten (pivní zahrádku) si můžete koncem října zkrátit v DEPO2015. Uskuteční se tu česko-bavorský festival Treffpunkt. Kromě piva a bavorských specialit, jako jsou preclíky, klobásky a další dobroty, tu ve dnech 20. - 22. října nebudou chybět ani bavorské kroje a pestrá kulturní nabídka z obou stran hranice.

Těšit se můžete na skvělou gastronomii, koncerty, výstavy, autorská čtení, besedy a další zážitky. Už jenom pestrá škála muziky  od dechovky a folkloru přes swing až po big beat a rock’n’roll  napovídá, že to své si ve třídenním programu najde snad opravdu každý. A co dál? Filmová část festivalu představí legendární Plechový bubínek a Nebe nad Berlínem. Zahraje také oblíbený Flaškinet. S představením Běžkaři se představí humorné uskupení Bratři v tricku.

  • Na Treffpunkt s dětmi

Na Treffpunktu se bude určitě líbit i dětem, a to především v neděli, kdy jsou na programu rytířské souboje a dětské divadelní představení. V DEPO2015 můžete také v poslední den Treffpunktu navštívit výtvarný ateliér a společně s dětmi si tu zkusit postavit draka.

  • Na Treffpunkt na party

V pátek i v sobotu můžete na Treffpunktu do Plzně vyrazit i na party, a to nejenom na pivní zahrádku. V pátek večer si v tančírně ve stylu 50. let budete moct zatančit s rock´n´rollovými Sunny Bottom Boys, po kterých bude následovat česko-bavorská diskotéka. V sobotu vás od 20 hodin roztančí folk-rocková formace The Red Aerostat, kterou vystřídají imitace slavných hitů v podání X Coveru.

Na festivalu Treffpunk v Plzni nebude chybět bavorské pivo a speciality.

 

Zveřejněno: 2. 10. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
16.7. - 2.9.2018
Živá ulice
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň