Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityNa jaké akce vyrazit o předposledním dubnovém víkendu

Na jaké akce vyrazit o předposledním dubnovém víkendu

Mlýnská strouha

Foto: Ladislav Renner

Počasí je opravdu více než aprílové, a tak jsme pro vás na nadcházející víkend připravili výběr z opravdu různorodých akcí tak, aby si na své přišli všichni a za každého počasí. Celý víkend můžete strávit v kině na festivalu Finále, s koncerty na Majáles Open Air nebo si naopak pořádně zasportovat. Zajímavý zážitek nabídnou i komentované prohlídky běžně nepřístupného Loosova interiéru na Klatovské 19. A pokud by vám o víkendu Plzeň byla malá, vydejte se na výlet do nedalekého Nepomuku, kde startuje turistická sezona.

  • Filmový festival Finále Plzeň

Zatím to s počasím nevypadá nic moc. Nicméně i kdyby se počasí na víkend nevylepšilo, není proč si zoufat. Můžete ho například celý strávit v kině. Už v pátek totiž začíná filmový festival Finále, který nabídne přehlídku toho nejlepšího z české a slovenské filmové a dokumentární tvorby. Hlavními centry festivalu budou Měšťanská beseda a DEPO2015. Řada zajímavých akcí na vás čeká i v rámci doprovodného programu. Veškeré informace k festivalu najdete na www.festivalfinale.cz.

  • Doubravecká pouť U Jiřího

Konečně začíná sezona poutí a i do Plzně přijela pouť. Kolotoče, houpačky, střelnice i labutě, k tomu spousta cukrové vaty a dalších pouťových radovánek. Pouťové atrakce se během týdne roztočí na doubravecké louce u sv. Jiří. Nejvíce živo tu bude v sobotu a v neděli. 

  • Plzeňský Majáles Open Air Festival

Tradiční studentské slavnosti nejen pro studenty se v sobotu vrací do Lochotínského amfiteátru. Na třech scénách Majáles Open Air vystoupí mimo jiné  Majk Spirit,  Jelen, Sto zvířat, Wohnout, Skyline, Janek Ledecký nebo Mydy Rabycad. Vstupenky na akci můžete zakoupit zde. Na programu budou i oblíbené majálesové svatby na 24 hodin, volba krále Majáles a spousta bláznivých soutěží. Akce začíná kolem poledního.

  • Výjimečné prohlídky běžně nepřístupného Loosova interiéru

Každý z interiérů od světoznámého architekta Loose se pyšní nejen prvotřídním designem, ale skrývá v sobě také jedinečný příběh. Podobně je tomu také v případě bývalého bytu továrníka Huga Semlera na Klatovské 19. Z kdysi přepychového bydlení se staly kanceláře. Rodina Huga Semlera byla nucena před druhou světovou válkou uprchnout před nacisty z Čech. V průběhu druhé světové války zde sídlilo místní velitelství wehrmachtu, poté dům využívala Československá armáda. Interiér doposud nebyl rekonstruován, a tak se návštěvníkům otevírá pouze výjimečně. Jednu z mála šancí máte tuto sobotu. Vstupenky na komentované prohlídky je možné zakoupit zde.

  • Půlmaraton Plzeňského kraje

S koncem dubna přichází jedna z největších běžeckých akcí Plzeňského kraje. I s ní se dá perfektně spojit návštěva Plzně. Trasa vede od Škodalandu přes Litice, Šlovice, Dobřany, Lhotu a Valchu. Kdo si netroufne na půlmaraton, může startovat v krajské pětce nebo desítce. Zasoutěžit si mohou i děti v rámci dětských běhů. Veškeré potřebné informace o závodu najdete zde.

  • Cykloden

Pokud nefandíte běhu, ale užíváte si spíš výlety na kole, určitě nezapomeňte v neděli vyrazit do Plzně na akci s názvem Cykloden. Celodenní program je připraven hned na několika místech - ve Škoda Sport Parku v Doudlevcích, v Papírně a ve Štruncových Sadech. Těšit se můžete na cykloprohlídky po nových stezkách, cyklostopovačku pro malé i velké, cyklodílnu, jízdu zručnosti, jízdu na speciální dráze pumptrack, skákací hrad pro nejmenší, ale třeba i exhibici BMX nebo značení kol syntetickou DNA.  Kompletní program akce najdete zde.

  • Farmářské trhy

Po týdenní přestávce se v sobotu ráno vrací na náměstí Republiky farmářské trhy. Kromě sazenic a první jarní zeleniny zde budete moci nakoupit křupavé pečivo, kvalitní uzeniny, čerstvé maso a celou řadu dalších vynikajících potravin. Tento týden na trh dorazí i specialista na škvarky, prodávat se budou také prvotřídní makronky a spousta dalších dobrot.  Ať už vyrazíte jen na snídani, nebo si nakoupíte do zásoby, určitě si přijdete na své.

  • Bizzar Bazar

Udělali jste jarní úklid šatníku a nemáte, co na sebe? Chcete si pořídit módní kousek z rukou nadšených výrobců i z druhé ruky nebo obohatit šperkovnici o originální doplněk? Pak navštivte Bizzar Bazar, který proběhne v rámci festivalu Finále v prostorách DEPO2015. Bazar bude z poloviny blešákem, z poloviny se budou prodávat vlastní výrobky. Akce začíná ve 13 hodin.

  • Tip na výlet do regionu: Nepomuk

Tento víkend pro vás máme i zajímavý tip na výlet do regionu. V sobotu v Nepomuku startuje turistická sezona. Budete mít možnost podívat se i do běžně nepřístupných míst. Připraveny budou komentované prohlídky, koncerty i městská naučná stezka. Přístupná bude třeba bývalá kaple Božího těla, interiér a věž kostela sv. Jakuba, dům U Petrů či atraktivní městské podzemí s pozůstatky středověkých důlních děl. Svatojánské muzeum odhalí kopii lebky sv. Jana Nepomuckého vyrobenou na 3D tiskárně. Rodný dům Augustina Němejce zaplní výstava panenek v selských a měšťanských krojích. Zelenohorská pošta otevře novou expozici koncipovanou jako protiletecký kryt. A to pořád ještě není vše. Více informací k programu najdete na www.nepomuk.cz. Z Plzně do Nepomuku je to autem 40 minut, vlakem necelou hodinku.

Zveřejněno: 18. 4. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
19.4. - 24.4.2018
Finále Plzeň