Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityMěsíční program akcí pro rodiny s dětmi

Měsíční program akcí pro rodiny s dětmi

Květen 2017

 • Den ve vzduchu (29. – 30. dubna)

Květen klepe na dveře a s ním poslední dubnový víkend, během kterého proběhne na letišti v Plasích největší letecká show v západních Čechách. Kromě leteckého programu na vás čeká bohatý doprovodný program, atrakce pro děti a kvalitní občerstvení. Zábava pro celou rodinu je zaručena. Více informací o akci najdete na www.denvevzduchu.cz.

 • Celodenní dětské programy "Zmizelý profesor" a "Já, astronom" v Techmanii (6., 7., 13., 14., 27. a 28. května)

Zmizel americký profesor John Stephenson. Vaše děti se mohou stát součástí vědeckého vyšetřovacího týmu, který má za úkol, profesora najít. Čeká je jednodenní bádání v laboratoři biologie i za pomoci mikroskopu, spousta her, mezi kterými nechybí oblíbená stopovačka a nejrůznější aktivity v expozicích. Pátrání po zmizelém profesorovi bude probíhat 6., 7., 13. nebo 14. května. Pokud jsou vašim dětem bližší hvězdy a planety, program „Já, astronom“ je pro ně to pravé ořechové. Zjistí zde, co všechno astronomové potřebují ke sledování oblohy, co na ní mohou vidět a vyzkouší si i práci s astronomickým dalekohledem. Všichni příznivci astronomie jsou do Techmanie zváni 27. nebo 28. května. Akce je vhodná pro děti od 11 let. Více informací najdete na www.techmania.cz.

 • Den deskových her v Papírně (7. května)

Nedělní odpoledne v Papírně opanují deskové a karetní hry. Zahrát si může přijít opravdu každý bez omezení věku. Pokud budete potřebovat poradit s pravidly nebo rozsoudit sporný tah, k dispozici vám budou zkušení herní lektoři. Začíná se ve 13 hodin a hrát se bude až do večera. Záleží na každém, jak dlouho ho hraní bude bavit.

 • Žonglobalizace (27. května)

Žonglování, chůzi po laně, vzdušnou akrobacii, jízdu na jednokolce a spoustu dalších novocirkusových kousků uvidíte na Žonglobalizaci v Borském parku. Své umění vám předvedou artisté a umělci z Česka i zahraničí. Určitě uvidíte řadu neotřelých triků, ze kterých se vám bude tajit dech. A pokud by to pro vás bylo málo, budete si na místě moci něco z novocirkusového umění sami vyzkoušet na nejrůznějších workshopech. Na své si přijdou i děti. Vydejte se do Borského parku strávit příjemný den s celou rodinou. Více informací najdete zde.

 • Výstava věnovaná Josefu Skupovi v Muzeu loutek (od 27. dubna)

Od 27. dubna je v Muzeu loutek k vidění výstava „Josef Skupa – Dnes a denně zázraky“, která se věnuje osobnosti a tvorbě předního českého loutkoherce a autora oblíbených postaviček Spejbla a Hurvínka. Kromě klasické prohlídky si v rámci výstavy u malého modelu divadla sami vyzkoušíte, jak náročné bylo rychlé střídání jednotlivých hlasů v divadelních příbězích Spejbla a Hurvínka, uvidíte loutky, které jste v muzeu ještě neviděli a prohlédnete si i zapůjčené exponáty Archivu města Plzně, Národního filmového archivu nebo soukromého sběratele. Muzeum je otevřené každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Aktuální informace najdete na www.muzeumloutek.cz.

 • Evropský den sousedů (27. – 28. května)

Stejně jako ve většině evropských metropolí i v Plzni patří Evropský den sousedů místním obyvatelům. Nicméně pokud se o poledním květnovém víkendu vydáte do Plzně, určitě si jej užijete i vy. Na řadě míst se chystají koncerty, taneční vystoupení i pestrý dětský program. Více informací najdete na www.evropskydensousedu.cz.

 • Hravé soboty v Měšťanské besedě (od 14:30 hodin)

  • 20. 5. Vodní svět – Ve vodě žije spousta zvířátek a děti je budou moci všechny poznat. Od rybníku až po oceán a nikdo se ani trochu nenamočí.
   (vhodné pro děti od 3 let)
 • Nedělní pohádky v Měšťanské besedě (od 14:30 a 16:00 hodin)

  • 7. 5. Vodnická pohádka – Mít přátele a kamarády je největší poklad na světě, a to nejen ve vodnickém světě. O tom vás přesvědčí Vodnická pohádka.
   (vhodné pro děti od 3 let)
  • 14. 5. Pohádky z klubíčka – Zajíc, liška, ježek, medvěd, vrána a myš a všichni pohromadě. Nevěříte? Přijďte na představení Pohádky z klubíčka plné pohádek, bajek a anekdot.
   (vhodné pro děti od 3 let)
  • 21. 5. O lesních skřítcích – Příroda se nesmí ničit. A kdo se o to jen pokusí, ať se má na pozoru před lesními skřítky, kteří ji chrání. Představení se hraje pouze v 14:30 hodin.
   (vhodné pro děti od 3 let)
  • 27. 5. Slepičí pohádka – Na jednom malém dvorku spolu žijí slepičky a zlobivá koza a zažívají spoustu dobrodružství. Nenechte si s dětmi pohádku plnou živých písniček ujít a poznáte třeba, že láska hory přenáší. Představení se hraje pouze v 14:30 hodin.
   (vhodné pro děti od 3 let)
 • Představení pro děti v Kině Beseda (od 14:30 hodin)

  • 13. 5. Špunti na vodě
 • Čarodějnice v Muzeu strašidel

  • 29. a 30. 4. Stezka odvahy – Vždy od 11, 13 a 16 hodin se můžete během čarodějnického víkendu s dětmi vydat na dobrodružnou stezku odvahy. A pokud děti přijdou v masce čarodějnice nebo čaroděje, čeká je malý dárek. 

Zveřejněno: 26. 4. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

Finále Plzeň
20.4. - 26. 4. 2017
Slavnosti svobody Plzeň
5.5. - 8. 5. 2017