Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityMěsíční program akcí pro rodiny s dětmi

Měsíční program akcí pro rodiny s dětmi

Červenec 2017

 • Pohádkové náměstí (30. června)

Poslední červnový den nabídne zábavný program pro celou rodinu na závěr školního roku. Od 14:00 do 17:00 hodin pro vás budou v pátek na náměstí Republiky přichystány hry, úkoly, workshopy a další zábava jako divadelní, hudební a taneční představení. Nebudou chybět ani oblíbené dětské atrakce, skluzavky a kolotoče.

 • Tvořivé dílny pro rodiny s dětmi v Galerii města Plzně (2. července)

Nejen dospělí mají rádi umění. To dobře ví Galerie města Plzně a zve malé návštěvníky na dílny, při kterých si mohou se zkušenými lektorkami zkusit vytvořit umělecké dílo. Rodiče se mohou přidat, prohlédnout si výstavu nebo si dát kávu. Tvořivé dílny se konají od 13:00 do 18:00 hodin, a to každou první neděli v měsíci.

 • Živá ulice - Za dveřmi je divadlo (10. – 12. července)

V průběhu léta Plzeň ožívá festivalem Živá ulice, který i letos zahájí blok Za dveřmi je divadlo v prostoru Mlýnské strouhy. Děti se mohou těšit na novocirkusové show i loutkovou pohádku. Všechny akce v rámci festivalu jsou zdarma. Více informací k festivalu Živá ulice najdete na www.zivaulice.eu.

 • Večerní prohlídkový okruh Báje a pověsti plzeňské (1. a 15. července)

Poznat historické centrum jinak a ještě s celou rodinou, mohou návštěvníci Plzně prostřednictvím večerní tematické prohlídky Báje a pověsti plzeňské. Od středověkého mudrce se dozvědí, komu se podobá Plzeňská madona, proč se z plzeňské věže vyvolávalo jen na tři strany nebo kde jsou po Plzni ukryté vzácné poklady a kdo je do dnešních dnů hlídá. Pro děti je během prohlídky připraven i malý kvíz. Vstupenky můžete zakoupit předem online prostřednictvím Plzeňské vstupenky.

 • Město her aneb Prázdniny na Boleváku (22. července)

Předposlední červencovou sobotu si můžete s celou rodinou užít tradiční akci Město her na pláži Velkého boleveckého rybníka. Připraveny jsou pro vás divadelní, taneční a hudební vystoupení, zábavné atrakce a hry i soutěže. Na akci zazpívá mimo jiné kapela Slza, která vám po svém vystoupení věnuje i autogram. Program zakončí večerní ohňostroj, který začne chvilku před půlnocí.

 • Prázdninové putování americkým západem ve WestParku (5. – 9., 15. a 25. července)

V červenci se děti mohou vydat mezi kovboje a indiány, a to do plzeňského WestParku. Čekají tu na ně nové muzejní expozice s exponáty z Ameriky, hry, soutěže pro celou rodinu, a to jak jinak než ve stylu westernu. Vyzkoušet si můžete třeba rýžování zlata, střelbu z luku a mnoho dalšího. Součástí programu jsou také komentované prohlídky muzea. Více informací najdete na stránkách www.westpark.cz.

 •  Hravé soboty v Měšťanské besedě (od 14:30 hodin)

  • 15. 7. Indiáni – Připravte se na Indiánské odpoledne!. Třetí červencovou sobotu založíte indiánský kmen, vyzdobíte indiánský totem, vyrobíte si stylovou čelenku a nejen to. Stanou se z vás praví indiáni!
 • Nedělní pohádky v Měšťanské besedě (od 14:30 hodin)

  • 2. 7. O drakovi, který se chtěl koupat  – Hlavní hrdinové pohádky Anička a Vašek si tak dlouho přáli u jejich domu kopec, až se tak stalo. Jenže z obyčejného kopce se vyklubal kopec dračí a hned bylo o dobrodružství postaráno.
  • 9. 7. Za každým rohem Jeskyňka – V představení uvidíte Červenou karkulku, Smolíčka Pacholíčka i Perníkovou chaloupku v jednom příběhu, takže vás čeká neobyčejný příběh plný legrace i výtvarného umění.                     .
  • 16. 7. O malé velrybě – O letních prázdninách vyráží spousta dětí k moři. Co ale taková malá velryba, která žije v moři celý život? Ta by chtěla jet na prázdniny někam jinam, tam, kde to nezná. Tak ji pojďte při cestování doprovodit!                     
  • 23. 7. Perníková chaloupka aneb popletená pohádka – Pohádku o perníkové chaloupce prý zná každý, ale tahle pohádka bude samé překvapení. Chybět ale rozhodně nebudou Mařenka, Jeníček i chaloupka z perníku.                  
  • 30. 7. Pohádky z paloučku – Že nevíte, co všechno se dá dělat se šnečím domečkem? A že na silnici, kde jezdí auta, se nedají dělat zábavné vylomeniny? Přijďte se podívat na Pohádky z paloučku a uvidíte. A samozřejmě si budete hrát.           
  • Všechna představení jsou vhodná pro děti od 3 let. Pohádka se hraje na zahradě Měšťanské besedy. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do interiéru.

 

Zveřejněno: 30. 6. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

Živá ulice
10.7. - 3. 9. 2017
Letní Sportmanie Plzeň
18.8. - 27. 8. 2017