Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam v Plzni vyrazit o třetím prázdninovém víkendu

Kam v Plzni vyrazit o třetím prázdninovém víkendu

Letní Mlýnská strouha láká v Plzni k večerním procházkám

Foto: Petr Ježek

Letní pohoda v Plzni pokračuje i o nadcházejícím víkendu. Kulturní zážitek si odnesete jak z nádvoří Plzeňského Prazdroje, kam můžete už ve čtvrtek vyrazit na koncert, nebo například z jedné ze dvou městských plováren. Ta v Hradišti láká na letní kino, bývalá městská plovárna v Doudlevcích pak na páteční tančírnu pod širým nebem. S naším průvodcem se v sobotu můžete vydat po stopách plzeňských bájí a pověstí. Pokud hledáte tip na výlet do regionu, tentokrát vás zveme na barokní slavnost do Tachova.

  • V Prazdroji zahrají Kurtizány z 25. avenue

Další z kapel, které zahrají na nádvoří pivovaru v rámci seriálu Léto s Prazdrojem, budou Kurtizány z 25. avenue. Kultovní rocková skupina 90. let v čele s Tomášem Varteckým zahraje od 20:30 hodin. Jako předkapela vystoupí od 19 hodin Happy Happies. V Prazdroji vás kromě dobré muziky samozřejmě čeká i výborné pivo.

  • Na prohlídku po stopách plzeňských bájí a pověstí

Po stopách plzeňských bájí a pověstí se můžete vydat v sobotu v podvečer v doprovodu středověkého mudrce. Povypráví vám o tom, komu se podobá Plzeňská madona, proč se z plzeňské věže vyvolávalo jen na tři strany nebo kde jsou po Plzni ukryté vzácné poklady a kdo je do dnešních dnů hlídá. Vstupenky na večerní tematickou prohlídku, která začíná v 19 hodin před infocentrem, můžete zakoupit předem online nebo v Turistickém informačním centru.

  • Akvabely na Divadelním létu pod plzeňským nebem

Letošní scénu Divadelního léta pod plzeňským nebem najdete nedaleko historického centra v lokalitě U Zvonu. Tento víkend se můžete těšit na tragikomický příběh tří přátel s názvem Akvabely. Hraje se v pátek i v sobotu, a to od 20:30 hodin. Zhlédnete představení o tom, jak tři muži středního věku řeší své problémy v plavkách. V životě trochu plavou, a tak se synchronizují alespoň ve společném vodním tanci. Více k programu Divadelního léta pod plzeňským nebem najdete na www.divadelnileto.cz.

  • Tančírna pod širým nebem

Protančit nejedny střevíce můžete v pátek večer na bývalé městské plovárně v Doudlevcích. Znovuobjevené místo na pravém břehu Radbuzy směrem z centra během léta hostí nejednu kulturní akci. V pátek od osmi hodin večer se tu uskuteční taneční zábava. Tančit se budou nejen standartní tance a latina, ale i swing nebo argentinské tango, a to na známé filmové melodie. Rozhodně tak neuděláte chybu, pokud se na plovárnu vydáte v kostýmu své oblíbené filmové postavy. Pokud byste se potřebovali posilnit či osvěžit, bude na místě otevřený bar. 

  • Nejen do letního kina na plovárnu v Hradišti

Plovárna v Hradišti je oblíbeným výletním místem. Můžete se sem z centra podél Radbuzy a Úhlavy vydat na kole, pešky a s trochou odvahy i na bruslích. Čeká vás tu příjemný bufet a osvěžující řeka ke koupání. Od pátku se zde navíc koná festival Hrakuléto, neboli Hradišťské kulturní léto. V pátek večer odstartuje od 20 hodin koncertem kapely Hibaj. Od soboty až do příští neděle se pak chystá promítání letního kina. V sobotu můžete vyrazit na rodinnou komedii Psí poslání, v neděli pak na český film Bezva ženská na krku. Promítá se každý den od 21 hodin, cena vstupného je 40 korun.

  • Farmářské trhy

Po týdenní odmlce se na náměstí Republiky do prostoru mezi radnicí a katedrálou vrací farmářské trhy. Přijďte si vybrat čerstvou zeleninu a ovoce přímo od jejich pěstitelů. Na stáncích bude k dostání také pestrá škála masa, přes hovězí až po ryby. Nebudou chybět mléčné výrobky, křupavé pečivo ani celá řada dalších vynikajících potravin, které v běžném supermarketu jen tak nekoupíte. Začíná se v sobotu v osm ráno a končí kolem poledního.

  • Za pravěkem do zoo

Do plzeňské zoologické zahrady můžete vyrazit nejen za zvířátky, ale také do prehistorických dob. V sobotu se zde totiž koná Den pravěkých technologií. Když už budete cestovat do pravěku, můžete návštěvu zoo spojit s výletem do sousedního DinoParku. Nezapomeňte si koupit společné vstupné pro obě atrakce. Zoo vláček bohužel momentálně z důvodu poruchy nejezdí.

  • Výstava Slunce, voda, vzduch v Národopisném muzeu

Podle předpovědi počasí není úplně jisté, jestli o víkendu bude na koupání. Pokud by zrovna pršelo, můžete se od soboty vydat do Národopisného muzea na nově otevřenou výstavu Slunce, voda, vzduch mapující historii plzeňských plováren a lázní především v době jejich největší slávy. Otevřena je každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin s polední pauzou od 12 do 12:30 hodin.

  • Barokní slavnost v Tachově

Pokračuje také Letní barokní festival, tentokrát se můžete za barokním programem vydat do Tachova, konkrétně do areálu bývalého barokního kláštera řádu františkánů dnes Muzea Českého lesa. Čeká vás tu večerní zahradní slavnost, hudební, taneční a divadelní vystoupení, koncert v kostele i barokní ohňostroj. Připraveny jsou také aktivity pro děti, jako například hledání „pokladů“ v expozici. Na místě budete také moci ochutnat barokní speciality nebo se vydat na komentovanou prohlídku kostelních varhan. Více informací ke vstupenkám a programu najdete zde.

Zveřejněno: 11. 7. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň