Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam v Plzni vyrazit o posledním víkendu v červenci

Kam v Plzni vyrazit o posledním víkendu v červenci


Mže - jedna ze čtyř  plzeňských řek

Foto: Matěj Veselý pro Náplavka k světu

Prázdniny se pomalu ale jistě přehoupnou do své poloviny. I na západ Čech přišlo chladnější počasí, nicméně to neznamená, že si Plzeň neužijete. I kdyby trakaře padaly, můžete se v sobotu i v neděli vydat na prohlídku Loosových interiérů, do pivovaru nebo historického podzemí a s dětmi třeba do Muzea loutek nebo Techmanie. I přestože víkendová předpověď není zrovna růžová, pořád se zde koná dost zajímavých akcí. Připravili jsme pro vás tradiční víkendový přehled.

  • Netradiční prohlídky města

Příjemné letní večery můžete využít také k poznávání Plzně z trochu jiné stránky. Na každý sobotní večer až do konce prázdnin jsou připraveny večerní tematické prohlídky historického centra. Tuto sobotu vás průvodkyně v kostýmu provede po stopách známých osobností. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí i místních klepů o známých plzeňských osobnostech. Prohlídka začíná ve 20 hodin. Sraz je před Turistickým informačním centrem. Vstupenky můžete zakoupit i online, a to zde. V sobotu se můžete vydat také na architektonickou procházku kolem pivovaru nebo sousedskou procházku čtvrtí Petrohrad.

  • Čtvrteční koncert v Prazdroji

Víkend můžete zahájit už ve čtvrtek návštěvou koncertu na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Tentokrát zahraje od 20:30 hodin Petr Bende s kapelou, před kterým jako předskokani vystoupí Liwid. Připraveny budou také různé pivní soutěže. Hrát se bude za každého počasí. Více informací najdete zde.

  • Léto na plovárně pokračuje

V pátek i v sobotu večer se můžete vydat na bývalou městskou plovárnu v Doudlevcích, kde bude o víkendu opět živo. V pátek večer zde zahraje plzeňská kapela Ambient Theatre. V sobotu se zde na Boss Reggae Event sejdou fanoušci ska a reggae. Se svou sbírkou desek se představí hned několik DJů, nebude chybět karibská kuchyně.

  • Slam Poetry Open Air

Pokud jste nestihli ani jedno představení některé ze tří inscenací letošního ročníku Divadelního léta pod plzeňským nebem, budete si muset počkat na příští ročník. Nicméně máme pro vás útěchu v podobě Slam Poetry Open Air. Na divadelní scéně U Zvonu se totiž na závěr letošního festivalu uskuteční večer nabitý poezií „na živo“. Vystoupí zde opravdoví mistři svého oboru – mezi nimi několik finalistů Mistrovství ČR ve slam poetry. Mezi dvěma nejlepšími se chystá finálová bitva. Začátek je v pátek ve 20:30 hodin. Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji zde.

  • Škola čepování piva

Vypadá to poměrně jednoduše, ale ve výsledku je to docela věda. Přihlaste se do Školy čepování piva a zjistíte, že pořádně natočit pravou plzeň, zas tak lehké není. Během tříhodinového kurzu v pivovaru Pilsner Urquell si vyzkoušíte řemeslo výčepního a naučíte se čepovat hladinku, čochtana, šnyt i mlíko. Ochutnáte přitom světoznámý ležák a hlad zaženete čím jiným než gulášem. Na památku si domů odnesete nejen dovednosti hodné profesionálního výčepního, ale i půllitr se svým jménem. Součástí programu je prohlídka pivovaru. Vstupenky rezervujte na www.prazdrojvisit.cz

  • Farmářské trhy

Po týdenní odmlce se na náměstí Republiky do prostoru mezi radnicí a katedrálou vrací farmářské trhy. Přijďte si vybrat čerstvou zeleninu a ovoce přímo od jejich pěstitelů. Na stáncích bude k dostání také pestrá škála masa, přes hovězí až po ryby. Nebudou chybět mléčné výrobky, křupavé pečivo ani celá řada dalších vynikajících potravin, které v běžném supermarketu jen tak nekoupíte. Na trzích budou i farmáři z Angus farm Soběsuky. Můžete si u nich nakoupit maso nebo dát vynikající oběd. Začíná se v sobotu v osm ráno a končí kolem poledního.

  • Bazénové řádění a salsa party u venkovního bazénu na Slovanech

Speciální akci připravil na sobotu pro zájemce bazén Slovany. Obvykle jsou zde nafukovací hračky, čluny a další koupací hračky zakázány, v sobotu tomu však bude jinak. Do rozměru 1,5 metru si můžete přinést jakoukoliv ze svých nafukovacích hraček. Sami organizátoři pro vás přichystali nové atrakce na vodní řádění. Program doplní večerní salsa party u venkovního bazénu, která startuje v 18 hodin. Více informací se dozvíte zde.

Zveřejněno: 26. 7. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
16.7. - 2.9.2018
Živá ulice
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň