Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam v Plzni vyrazit o nadcházejícím víkendu

Kam v Plzni vyrazit o nadcházejícím víkendu

Výhled z Plzeňské  věže na západní Plzeň s Velkou synagogou

Foto: Petr Ježek

Podle předpovědi to vypadá, že nás čeká pěkně mrazivý víkend. Samozřejmě můžete zůstat v příjemně vytopeném bytě, dojídat vánoční cukroví a číst si knížky, co jste dostali pod stromeček. Kdybyste si ale o víkendu přece jen chtěli povyrazit, máme pro vás několik tipů na to, kam v Plzni vyrazit.

  • Nová expozice v Techmanii láká na matematicko-sportovní dvanáctiboj Mathatlon

Matematika a sport mají hodně společného. Pokud tomu nevěříte, vydejte se do plzeňského science centra Techmania prozkoumat novou expozici Mathatlon. Ideální bude, pokud vyrazíte s kamarády nebo třeba celá rodina. Čeká vás tu spousta zábavy. V Mathatlonu si to můžete rozdat pěkně mezi sebou a sami uvidíte, že vyhrát může jenom ten, komu fungují nejen svaly, ale i hlava.  Těšit se můžete na střelbu, golf, veslování, sjezdové lyžování, skoky na lyžích, cyklistiku nebo třeba tanec na speciální taneční podložce.

  • Za hudbou nebo tancem

Pomalu nám startuje taneční sezona, pokud ale netrváte na velké večerní a rádi byste se třeba i s někým u tance seznámili, vydejte se v pátek na první letošní social dance tančírnu do Papírny. Začíná se ve 20 hodin a tančit se budou standardní tance, latina i směs všeho ostatního. Na koncert můžete vyrazit třeba v sobotu do Divadla pod lampou, kde zahraje Fast Food Orchestra.

  • Svezte se Tříkrálovou tramvají

V pátek bude městem projíždět Tříkrálová tramvaj. Historický vůz typu T1 z roku 1956 bude jezdit zdarma podle zvláštního jízdního řádu na podporu Tříkrálové sbírky. V tramvaji se vystřídají různí hudebníci. Vy se budete moci nejen svézt, ale i přispět do připravených kasiček. Jízdní řád speciální linky najdete zde.

  • Vydejte se na Tříkrálový pochod

Tři králové a koledníci Tříkrálové sbírky vás v neděli zvou na Tříkrálový pochod, který začíná ve 14 hodin na náměstí Republiky u katedrály sv. Bartoloměje. V doprovodu hudby se vydáte na pochod sadovým okruhem a kolem řeky až do  kostelíku u Ježíška, kde na vás bude čekat malý Ježíšek s Marií a Josefem i hudební program.

  • Do divadla

Studené zimní večery jsou ideální k návštěvě divadla a hned tento víkend bude z čeho vybírat. V pátek se hraje na Nové scéně Shakespearův Sen noci svatojánské a ve Velkém divadle opera Evžen Oněgin. V sobotu můžete vybírat z představení na všech třech scénách. Na Malé scéně si můžete vychutnat novou baletní inscenaci Slečna Julie, ve Velkém divadle operetu Čardášová princezna a na Nové scéně komedii Antonína Procházky Jednotka intenzivní lásky (rezervace vstupenek na www.djkt.eu). V neděli večer Divadlo J. K. Tyla nehraje, ale jedinečný a dech beroucí zážitek nabídne Kino Beseda, které uvede záznam baletu Světlý pramen v podání Velkého divadla v Moskvě.

  • Poslední příležitost navštívit výstavu Kronikář starých časů: Malíř a kreslíš Hugo Boettinger

Tento víkend je posledním, kdy můžete v Masných krámech navštívit první retrospektivní výstavu plzeňského rodáka Huga Boettingera. Vyhledávaný portrétista vyšších vrstev, tvůrce křehkých dívčích aktů a zároveň autor humoristických kreseb známý širokému publiku jako Dr. Desiderius, byl ve své době velice populární a má co nabídnout i dnešnímu publiku.  Západočeská galerie připravila na poslední den výstavy  - neděli 8. ledna zajímavý program. Od 15 hodin se v Masných krámech uskuteční slavnostní koncert operních árií, od 17 hodin se můžete vydat na poslední komentovanou prohlídku výstavy.

Zveřejněno: 15. 1. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně