Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam v Plzni vyrazit o druhém květnovém víkendu

Kam v Plzni vyrazit o druhém květnovém víkendu

Brána Plzeňského Prazdroje

O víkendu láká na bohatý program především areál pivovaru, kam se můžete vydat na koncert, výstavu, polévkový festival nebo do Školy čepování piva. Zajímavý kulturní zážitek nabídne Plzeňský festival stepu. V neděli večer pak můžete vyrazit na fotbal. Plzeňská Doosan Aréna od 18:30 hodin hostí finálový zápas mistroství Evropy žen do 17 let. Kam ještě v Plzni  o víkendu?

  • Koncert a zahájení výstavy plzeňské hospody

S historií i současností plzeňských hospod vás seznámí výstava “Plzeňské hospody aneb Z pivovaru za štamgasty” na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Dozvíte se celou řadu zajímavostí o historii a současnosti plzeňských hospod, které jsou nedílnou  součástí příběhu plzeňského piva. U příležitosti zahájení výstavy zahraje v pátek večer na nádvoří pivovaru Ivan Hlas Trio. Těšit se můžete také na soutěže o pivní ceny a samozřejmě čepovanou Plzeň. Výstava pokračuje v pivovarském muzeu, část expozice najdete i ve vybraných plzeňských hospodách. Více informací najdete zde.

  • Festival polévky v areálu pivovaru

Hrachovka, gaspacho nebo minestrone. Jarní edice oblíbeného festivalu polévky se uskuteční letos poprvé v areálu Plzeňského Prazdroje. V neděli 14. května se na nádvoří pivovaru budou podávat polévky nejrůznějších chutí a vůni, které pro vás přímo na místě v obrovských kotlích na otevřeném ohni uvaří kuchaři z místních restaurací a bister. Přijďte ochutnat a určitě nebudete litovat. No a když už budete v pivovaru, určitě si zajděte i na prohlídku.

  • Spanilá jízda trabantů

Až do konce května máte možnost prohlédnout si v DEPO2015 výstavu Trabantem kolem světa cestovatele Dana Přibáně a jeho týmu, které znáte z televize. Ještě větší koncentraci oblíbených socialistických aut nabídne v neděli spanilá jízda trabantů, kterou organizuje Plzeňský Trabantklub. Očekávají se víc než tři desítky těchto bakelitových vozidel. Od 11 hodin dopoledne se budou trabanty sjíždět v DEPO, odkud pak v půl čtvrté společně vyrazí na vyjížďku. Z areálu depa vyjede kolona směrem na Bory, pokračovat bude přes Skvrňany k zoologické zahradě, následně přes Roudnou do Doubravky a Lobez až do Muzea Příběhy dvoutaktů.

  • Plzeňský festival stepu

Od čtvrtka do neděle se Plzeň stane dějištěm dalšího ročníku stepařského festivalu. Nabídne pestrý program hned na několika místech. Páteční večer si můžete v DEPO2015 užít na swingové tančírně. V sobotu i v neděli jsou připraveny stepařské workshopy pro začátečníky i pokročilé. Pokud byste se rádi seznámili s tím, co step vůbec je, máte ideální příležitost v sobotu dopoledne U Branky. Od 10:30 hodin se zde budou představovat jednotlivá stepařská studia. Sobotní večer v Měšťanské besedě bude poté patřit stepařskému galavečeru. Více informací k programu najdete zde.

  • Finále mistrovství Evropy ve fotbale dívek do 17 let

Víkend můžete v neděli v podvečer zakončit na fotbalovém stadionu ve Štruncových sadech. Od 18:30 se zde o titul mistryň Evropy utkají dva nejlepší týmy do 17 let. Češky sice nepostoupily ze skupiny, ale o kvalitní fotbal určitě nebude nouze. Uvidíte zde nadějné mladé hráčky, které už brzy můžou být těmi nejlepšími na světě. A takový zápas si pořádnou diváckou kulisu zaslouží! Vstup na utkání je zdarma.

  • Výstava o plzeňských kamnářích

S počasím je to pořád trochu nejisté a meteorologové straší, že se může objevit i sněžení. Pokud byste se o víkendu potřebovali někde ohřát, máte ideální příležitost v Národopisném muzeu, které připravilo výstavu Plzeňské kamnářství. Dozvíte se, jak se stavěly různé typy kamen od pokojových až po kuchyňská. Seznámíte se s vývojem podoby kamen od gotiky a renesance, přes baroko a empír až po různé historizující slohy, stejně jako s možnostmi využití kachlových kamen v moderní domácnosti.

  • Škola čepování piva v Plzeňském Prazdroji

Kvalita piva je samozřejmě závislá na jeho výrobě, nicméně neméně důležité je umět i pivo dobře natočit. Pokud nevíte, jak na to, přihlaste se do Školy čepování piva Plzeňského Prazdroje. Během tříhodinového kurzu se v pátek odpoledne naučíte čepovat na hladinku, čochtana, šnyt i mlíko. Domů si pak odnesete nejen zajímavé zkušenosti, ale také půllitr se svým jménem. Součástí akce je hodinová prohlídka pivovaru. Více informací a rezervace zde.

  • Festival volného času

Hledáte ty správné kroužky a volnočasové aktivity pro své děti? Vydejte se v pátek nebo v sobotu do Chvojkových lomů nedaleko bazénu na Slovanech na největší přehlídku volnočasových aktivit pro děti a mládež v Plzeňském kraji a  společně s prezentujícími určitě najdete, co hledáte. Více informací o programu najdete zde

  • Celodenní program pro děti v Techmánii

Zmizel americký profesor John Stephenson a je třeba ho najít. Zábavní celodenní program Zmizelý profesor pro děti od 11 let nabízí plzeňské science centrum Techmania. Čeká je jednodenní bádání v laboratoři biologie, spousta her, mezi kterými nechybí oblíbená stopovačka, a nejrůznější aktivity v expozicích.  Více informací a přihlášku na sobotní či nedělní pátrání najdete zde.

Zveřejněno: 10. 5. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň