Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJeště než přijde Ježíšek, užijte si víkend v Plzni

Ještě než přijde Ježíšek, užijte si víkend v Plzni

Zvonice na vánočních trzích v Plzni.

Foto: Petr Ježek

Vánoce jsou tady, čeká nás posledních pár pracovních dní a v neděli je tu Štědrý den. Pokud už máte veškerý shon za sebou, nebo si od něj chcete chvíli odpočinout, užijte si poslední předvánoční dny v Plzni.

  • Poslední adventní prohlídky

Vánoční atmosféře už jste určitě dávno podlehli, my vás nyní ještě naposledy zveme na adventní prohlídky města. Ve středu, pátek a sobotu před Vánoci se konají ty poslední. Přijďte si projít romanticky osvětlenou Plzeň a dozvědět se něco o adventních zvycích a historii Vánoc nejen na Plzeňsku. Děti od 6 let můžete vzít s sebou, také si přijdou na své. Podíváte se také do Národopisného muzea Plzeňska, kde se na závěr zahřejete čajem a svařákem a ochutnáte cukroví. Vstupenky na adventní prohlídky můžete koupit v Turistickém informačním centru nebo online.

  • Tipy na předvánoční koncerty

Nechte starosti s cukrovím, dárky a kaprem doma a vyrazte před vánočním víkendem na koncert. Budete mít na výběr. Ve čtvrtek 21. prosince můžete vyrazit na Kamila Střihavku a jeho akustický koncert s kapelou LEADERS! do Velké synagogy, začne v 19:30. V pátek pak dojde na koncert plzeňské revivalové legendy – Pilsen Queen tribute bandu. Koná se v Buena Vista Clubu v Kollárově ulici a začne úderem 21. hodiny. Kromě vánočních písní zde zazní například i písně z desky News of the World, která letos slaví 40 let. Vstupenky na oba koncerty seženete v online předprodeji.
 

  • Přijďte si na náměstí pro betlémské světlo

Tradicí mnoha Plzeňanů je štědrodenní vycházka pro betlémské světlo do katedrály sv. Bartoloměje na náměstí Republiky. Vyrazit pro něj můžete i letos, a to už od soboty 23. prosince, kdy ho budou rozdávat od 14 do 18 hodin. Na Štědrý den pak pro betlémské světlo můžete přijít během celého dne a v odpoledních a večerních hodinách se přidají i další plzeňské kostely.

  • Zajděte před Vánoci do divadla

Divadlo Josefa Kajetána Tyla má sice od pátku 22. prosince vánoční prázdniny, to však neznamená, že se v Plzni do divadla nedostanete. I s dětmi můžete ve čtvrtek 21. prosince vyrazit do Divadla Dialog na pohádku Kam čerti nesmějí. V Dialogu si pak v pátek přijdou na své i dospělí, premiérově se bude hrát kriminální komedie z Londýna 60. let – Amy. Vstupenky na představení seženete v online předprodeji.

  • Dejte si charitativní běh vánoční Plzní

V pátek 22. prosince máte možnost si ještě před vánočním pojídáním cukroví zaběhnout 5 kilometrů Borským parkem společně s dalšími účastníky charitativního běhu Rozběháme Česko. Běh je tentokrát zaměřen na podporu osob s poruchou autistického spektra a mentálním postižením. Akce odstartuje v 18 hodin prodejem lístků do tomboly, v 18:40 proběhne její losování, pak už jen zaplatit startovné, rozcvičit se a v 19 hodin se závodníci vydají na trať. Ta povede parkem po zpevněných cestách, přičemž je připravena i pěší trasa o délce 1,7 km pro pejskaře či rodiny s dětmi. Po doběhu na vás bude čekat čaj a svařák a pro každého závodníka i medaile za odměnu.

  • Vyrazte na vánoční tančírnu do Papírny

Taneční večer „Smím prosit?“ v kulturním centru Papírna na Slovanech se dočkal letos poslední – vánoční edice, která se uskuteční ve čtvrtek 21. prosince. Přijďte si zatančit standard, latinu i netradiční tance jako je bachata nebo swing. Na tento večer plný tance můžete přinést i drobný vánoční dárek pro některého z ostatních účastníků. Dárky se v průběhu večera budou losovat, takže si naopak nějaký jiný odnesete domů. Čtvrteční tančírna začíná ve 20 hodin a vstupné je dobrovolné.

  • Živý betlém a troubení koled na Štědrý den

Vánoční trhy sice oficiálně končí 23. prosince, nicméně plzeňské náměstí Republiky nebude opuštěné ani na Štědrý den. Už dopoledne v 11:15 hodin se můžete přijít podívat na živý betlém. Na scéně pod vánočním stromem nebude chybět Marie, Josef ani Ježíšek. V 16 hodin se pak z ochozu věže katedrály rozezní vánoční koledy.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 22. 12. 2017, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky