Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJaký program nabídne v Plzni třetí únorový víkend

Jaký program nabídne v Plzni třetí únorový víkend

Katedrála sv. Barotlomejě v Plzni.

Foto: Marek Vaneš

Do začátku víkendu už v Plzni po sněhu pravděpodobně nebude ani stopy. Bílá zima už je sice pryč. A přestože jaro přeci jen ve vzduchu ještě úplně cítit není, můžete si o víkendu užít třeba příjemnou procházku kolem některé z plzeňských řek nebo se vyšplhat na nejvyšší kostelní věž v Česku s valentýnskou slevou. Na novou atrakci láká bazén Slovany. Nabitý je i večerní plzeňský klubový program. V sobotu přes den můžete také vyrazit na zabijačkové hody na bolevecký statek U Matoušů. Stačí si jen vybrat.

  • Na plzeňskou věž dva za cenu jednoho

Slavná plzeňská věž, co převyšuje kopce, je nevyšší kostelní věží v Česku. Každý návštěvník Plzně má minimálně dvě povinnosti, a to navštívit pivovar a vyšplhat přibližně 300 schodů na věž katedrály sv. Bartoloměje. Z jejího ochozu je za dobré viditelnosti možné dohlédnout až na Šumavu a někdy jsou prý vidět i Alpy. Tento víkend navíc můžete využít speciální valentýnskou nabídku vstupného 1+1 zdarma.

  • Do Západočeského muzea pohrát si se stavebnicí Merkur

Už jenom dva víkendy můžete v hlavní budově Západočeského muzea navštívit výstavu Fenomén Merkur věnovanou legendární stavebnici, která před pár desítkami let vévodila pokojíčkům dnešních tatínků a dědečků. Uvidíte zde nejen desítky zajímavých modelů, ale se svými dětmi či vnoučátky si v herním koutku můžete zkusit i něco postavit. Otevřeno je každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin až do 26. února.

  • Vyzkoušejte novou atrakci v bazénu na Slovanech

Plzeňský bazén na Slovanech se neustále snaží vylepšovat zázemí pro své návštěvníky. Kromě toho přichystal i novinku v podobě nové vodní atrakce. Minulý týden se Divoká řeka proměnila v tropický prales řeky Orinoko. Vedle oblíbeného karibského koutku tak najdete v bazénu další tematickou atrakci. Ve všední den jen bazén otevřen od 6.30 do 21 hodin, o víkendu pak od 8 do 20 hodin.

  • Electroswingová party v Pekle

Electroswing frčí i v letošní plesové sezoně. Už v pátek můžete vyrazit na další z oblíbených electroswingových party v Kulturním domě Peklo. Jako hlavní hvězda večer vystoupí Mydy Rabycad. Populární česká kapela, která si jako host zahrála na zajímavých hudebních akcích po celé Evropě, představí svoji koncertní show. Můžete se těšit také na taneční vstoupení Zig Zag Tap & Swing a samozřejmě sami protančit přinejmenším jedny střevíce. Nezapomeňte na (ne)povinný dress code. Vstupenky můžete koupit online zde.

  • Na koncert

Jedinečný hudební zážitek nabídne také páteční koncert švédské rockové kapely Royal Republic. Headlineři loňského ročníku festivalu Rock For People vystoupí v Divadle pod lampou v rámci turné ke svému aktuálnímu albu. V pátek večer se můžete vydat také do Šeříkovky, kde zahraje pop-punková kapela Rybičky 48. V sobotu ji vystřídají Doga a Alkehol.

  • Do divadla

Z víkendových představení Divadla J. K .Tyla už je většina vyprodaná. Pokud byste o víkendu přeci jen chtěli vydat za divadelním zážitkem, tak jsou ještě v prodeji vstupenky na muzikál Kdyby tisíc klarinetů na pátek v Novém divadle a na sobotní činohru Robin Hood do Velkého divadla. O víkendu se na nejrůznějších místech po Plzni hraje také celá řada dětských představení. Aktuální přehled najdete v našem měsíčním programu pro rodiny s dětmi.

Zveřejněno: 16. 2. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně