Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJaké akce nabídne v Plzni druhý víkend v září?

Jaké akce nabídne v Plzni druhý víkend v září?

V Plzni si užijete spoustu zábavy i v září.

Foto: Ladislav Renner

Těžko říct, jestli je to kvůli začátku školního roku, nicméně program nadcházejícího víkendu bude velice akční. Na městský atletický stadion dorazí na mistroství republiky česká atletická esa. Historické centrum se díky Dnům vědy a techniky promění v jednu velkou laboratoř. Po Radbuze se budou plavit obyčejná i neobyčejná plavidla. Co dalšího můžete v Plzni podniknout o nadcházejícím víkendu?

  • Česká atletická špička se sejde v Plzni

Plzeň o víkendu čeká velký sportovní svátek. Jakub Holuša, Pavel Maslák, Jakub Vadlejch, Jan Kudlička, Denisa Rosolová, Eliška Klučinová a další české atletické hvězdy se v neděli utkají na plzeňském atletickém stadionu v rámci největšího domácího týmového atletického meetingu. Nebudou chybět ani zajímaví zahraniční závodníci, kteří startují za domácí kluby. Více informací k programu mistrovství najdete na www.atletika.cz. Na mistrovství republiky se do Plzně o víkendu sjedou také střelci, na které se můžete vyrazit podívat na střelnici do Lobez. Více informací najdete zde.

  • Centrum Plzně se promění v obří vědeckou laboratoř

Náměstí Republiky a prostor před hlavní budovou Západočeského muzea se od pátku do soboty promění ve vědeckou laboratoř. Do centra se totiž vrací Dny vědy a techniky. Čekají vás zajímavé vědecké expozice a unikátní pokusy. Řadu z nich si můžete na místě sami vyzkoušet. Přijďte se přesvědčit, že věda je zábava skutečně pro každého!

  • Plavba netradičních plavidel

Akce, díky které je pouze jednou ročně pro plavidla nejrůznějších tvarů sjízdný jez U Mráčku (na Radbuze těsně nad Wilsonovým mostem), každoročně láká účastníky i zvědavé přihlížející. V sobotu od 13 hodin tu totiž uvidíte plout i takové objekty, u kterých jste si dřív ani nemysleli, že by to vůbec bylo možné. Nenechte si ujít velkolepou podívanou kousek od centra. Více na facebooku.

  • Komentované prohlídky běžně nepřístupného Loosova interiéru

U příležitosti Dnů evropského dědictví se v sobotu návštěvníkům otevírá běžně nepřístupný byt továrníka Huga Semlera na Klatovské 19, jehož skvostný hudební salon, obložený mramorem fantastiko, navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Místo je zajímavé také tím, že zde byla v květnu 1945 podepsána kapitulace a německý generál von Majewski se zde zastřelil. Po válce v domě sídlila československá armáda. Vstupenky na komentované prohlídky, kde se o tomto zajímavém místě dozvíte mnohem víc, je možné zakoupit na www.adolfloosplzen.cz.

  • Netradiční prohlídky města

Plzeň si můžete projít s profesionálním průvodcem. Tento týden vás v sobotu od 19 hodin vezme Po stopách plzeňských osobností. Různá zákoutí Plzně si můžete také prohlédnout s někým z místních, kteří ji znají z trochu jiné stránky. Pokud si zvolíte druhou variantu, máte tuto sobotu skvělou příležitost zúčastnit se hned několika sousedských procházek, které vás provedou po stopách Plzeňského sportu, polesím Zábělá nebo čtvrtí Křimice. Více informací k jednotlivým procházkám a vstupenkám najdete zde. Poslední tip máme pro cyklisty, a to na sobotní cykloprohlídku Za Fabiánovými vousy s cykloprůvodkyní Radkou Žákovou. Sraz účastníků je před Turistickým informačním centrem před devátou hodinou. Více informací najdete zde,

  • Festival Na konci léta

Proluka nedaleko historického centra bude v sobotu patřit festivalu Na konci léta. Můžete se přijít podívat na hudební a divadelní představení profesionálních i amatérských souborů. Mezi hlavní hvězdy bude bezpochyby patřit Tomáš Savka a jeho jazzové trio. Cílem akce je zviditelnit neziskové organizace, které pomáhají handicapovaným. Děti se budou moci na místě zúčastnit řady soutěží nebo si nechat něco hezkého namalovat na obličej. Občerstvení po celý den zajistí café restaurant Kačaba.

  • Užijte si francouzské odpoledne na plovárně v Doudlevcích

"Guinguette" je francouzské slovo, které znamená něco jako hospůdka u vody, kde se hraje hudba a tančí. V neděli se bývalá městská plovárna v Doudlevcích  v jeden takový francouzský guinguette promění. Pojďte prožít klidnou chvíli před koncem léta po francouzsku. Ochutnat francouzské delikatesy, zahrát si pétanque a zaposlouchat se do francouzské hudby.  Více informací najdete v události na facebooku.

  • Za vinobraním a výstavou květin do zoo

Pokud se v sobotu nebo v neděli vypravíte do zoo, nezapomeňte se zastavit na statku Lüftnerka. K vidění zde bude výstava jiřinek, chryzantém a afrikánů. V zoo chystají také vinobraní, které připomíná pěstování vinné révy na jižních svazích Lochotína a viničnou historii Lüftnerky.

  • Plzeňské farmářské trhy

Jako každou druhou sobotu i tu nadcházející se v sobotu dopoledne na náměstí Republiky uskuteční farmářské trhy. Stánky místních farmářů a regionálních výrobců potravin najdete v prostoru mezi radnicí a katedrálou od 8 do 12 hodin. K  dostání bude nejen sezonní zelenina a ovoce, ale také čerstvé maso a uzeniny, křupavé pečivo a velký výběr marmelád, sirupů a dalších domácích potravin do vaší spíže.

Zveřejněno: 8. 9. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň