Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJak si v Plzni užít třetí červnový víkend

Jak si v Plzni užít třetí červnový víkend

Mlýnská strouha v Plzni jsou takové malé plzeňské Benátky

Foto: Ladislav Renner

Možná to nebude víkend, že byste nevěděli, na kterou akci dřív vyrazit, ale rozhodně to není o tom, že by se v Plzni nic nedělo. Právě naopak. Příjemnou procházku historickým centrem a návštěvu nejzajímavějších památek můžete doplnit některou ze zajímavých akcí. Do pivovaru se můžete vydat nejen na prohlídku a ochutnávku toho nejlepšího piva na světě, chystá se tu sraz VW Beetlů. DEPO2015 láká na festival sladkostí i novou výstavu. Na náplavce vás čekají koncerty i tančírna pod širým nebem. Neprohloupíte ani, pokud se vydáte do běžně nepřístupných Loosových interiérů nebo pro něco zdravého na farmářské trhy.

  • Plechoví brouci v pivovaru

Staré i nové, ale stále nablýskané modely oblíbených automobilových brouků se setkají na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Přijďte si je pořádně prohlédnout z blízka. K vidění bude více jak 30 automobilů z České republiky, Německa i Rakouska. Vystaveny budou v sobotu na nádvoří pivovaru po celý den a v 16 hodin se vydají historickou branou vstříc Spanilé jízdě.

  • Festival plný sladkostí

Po pivních festivalech konečně i v Plzni přišla řada na gurmánský festival, který se věnuje výhradně sladkému jídlu. Sweetfest hostí od pátku do neděle DEPO2015. K dostání bude nepřeberné množství čokolády, palačinek a dortů. Nebudou chybět cupcaky a wafle, ani speciální sladké omáčky k masu, čokoládové pivo, koktejly nebo kvalitní káva. Pár zajímavých receptů budete moct přímo na místě odkoukat na workshopech a kuchařských show – třeba Božské dorty od Markéty.  Děti se budou moci vyřádit v herní zóně. Vstupné stojí 30 korun, nicméně ke každé vstupence obdržíte čokoládu, takže je to prakticky zadarmo.

  • Večery na náplavce

Plzeňská náplavka možná pořád ještě není takový pojem jako ta pražská, nicméně pokud vyrazíte na levý břeh řeky Mže, která odděluje centrum od přilehlé čtvrti Roudná, čeká tam na vás příjemný bar s bohatou nabídkou drinků, lodičky a další sportovní vyžití. V pátek večer sem můžete od 19 hodin vyrazit na koncert kapel Ocho Ríos a Paheyl. Pokud rádi tančíte, pak se vám bude líbit program na sobotní večer, který na náplavce bude patřit tančírně pod širým nebem.

  • Prohlídky běžně nepřístupného Loosova interiéru s výstavou

Běžně nepřístupný Loosův interiér na Klatovské 19 se v sobotu znovu otevře návštěvníkům. U příležitosti Evropského dne židovské kultury se budete moci zúčastnit nejen komentovaných prohlídek. V průchodu domu Huga Semlera si budete zároveň moci prohlédnout výstavu dětských kreseb z terezínského ghetta zapůjčenou Památníkem Terezín. Výstavu „Maluj co vidíš“ můžete zdarma navštívit od  10:00 do 12:45 a od 14:00 do 17:00 hodin. Vstupenky na komentované prohlídky v hodnotě 50 korun je možné zakoupit v Turistickém informačním centru nebo také online zde.

  • Staňte se Nomádem

Zajímavý zážitek nabízí od tohoto týdne také nová výstava v DEPO2015. Expozice Nomádi inspirovaná životy lidí, kteří chtějí nebo musejí být na cestách, nabízí kromě denní prohlídky také zážitkové nocování v sedmi originálních příbytcích. Výstavu si můžete prohlédnout zdarma. Přespat v jednom z netradičních přístřešků, mezi kterými jsou dřevěný favorit nebo stan na střeše trabantu, můžete za poplatek v řádu několika stovek korun.

  • Netradiční prohlídky města

Také tuto sobotu máte možnost zúčastnit se večerních tematických prohlídek historického centra. Tentokrát vás průvodkyně v kostýmu provede po stopách známých osobností. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí i místních klepů. Prohlídka začíná v sobotu ve 20 hodin. Sraz je před Turistickým informačním centrem. Vstupenky můžete zakoupit i online, a to zde. O víkendu se konají také oblíbené sousedské procházky. Například v sobotu ráno vás architektka Anna Hostičková seznámí s příběhem Mikulášského hřbitova. Sraz je v 10 hodin před vstupní bránou. Vstupenky si rezervujte předem zde.

  • Farmářské trhy

Po týdenní odmlce se na náměstí Republiky do prostoru mezi radnicí a katedrálou vrací farmářské trhy. Přijďte si vybrat čerstvou zeleninu a ovoce přímo od jejich pěstitelů. Na stáncích bude k dostání také pestrá škála masa, přes hovězí, kuřata, králíky až po ryby. Nebudou chybět mléčné výrobky, křupavé pečivo ani celá řada dalších vynikajících potravin, které v běžném supermarketu jen tak nekoupíte. Začíná se v sobotu v osm ráno a končí kolem poledního.

Zveřejněno: 16. 6. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň