Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu

Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu

Výlet do Plzně si užijete za každého počasí. I s dětmi.

Foto: Petr Ježek

S koncem října končí v Plzni hlavní turistická sezona. Počasí už je častěji zamračené a dnů, kdy si můžete posedět venku, už je opravdu pomálu. Rozhodně to neznamená, že by v této době Plzeň nestála za návštěvu. Naopak. Nicméně při přípravě vašeho výletu je dobré s tím dopředu počítat. Připravili jsme pro vás několik změn, na které si dát mimo sezonu v Plzni pozor, a zároveň i pár tipů na to, jak si výlet maximálně užít i za špatného počasí.

1) Od 1. listopadu až do konce března je uzavřený DinoPark. Zkrácenou provozní dobu má také zoologická zahrada, které má otevřeno pouze od 9 do 17 hodin.

  • Tip: Pokud se do Plzně vydáte s dětmi a nevyjde vám počasí, vezměte je do science centra Techmania. Najdou zde celou řadu zajímavých exponátů, které jim pomohou proniknout do tajemného světa vědy a techniky. Všichni se skvěle pobavíte a možná se i poučíte.

2) Na zimní sezonu zavírá také Muzeum církevního umění, které sídlí v původní budově bývalého františkánského kláštera. Studené měsíce a zima nesvědčí ani exponátům, ani návštěvníkům.

  • Tip: Vydejte se na některou ze zajímavých dočasných výstav do Západočeské galerie či Západočeského muzea. V Západočeském muzeu můžete navštívit středověkou městskou zbrojnici, stálé expozice historie a archeologie nebo zbrusu novou expozici užitého umění.

3) Na zimu se zavírají také Velká a Stará synagoga. O hodinu dříve, tedy v 18 hodin, zavírá věž katedrály sv. Bartoloměje.

  • Tip: Pokud byste se do Plzně dostali za deště a přeci jen stáli o to prohlédnout si historické centrum z výšky, využijte k výhledu kavárnu Cross Cafe v nejvyšším patře místního „mrakodrapu“ na Anglickém nábřeží 1. Sice přes sklo, ale pěkně v teple a s šálkem dobré kávy se vám Plzeň bude líbit i ve sněhové vánici.

4) Počty prohlídek v zimních měsících omezuje na svých návštěvnických trasách i Plzeňský Prazdroj, proto doporučujeme si prohlídku pivovaru objednat dopředu na webu www.prazdrojvisit.cz.

  • Tip: Historií piva vás provede také Pivovarské muzeum. Otevřeno je každý den od 10 do 17 hodin. Na pokladně si můžete zapůjčit audioprůvodce nebo si do mobilu stáhnout speciální prohlídkovou aplikaci.

 

Zveřejněno: 1. 11. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
16.7. - 2.9.2018
Živá ulice
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň
7.9. - 7.9.2018
Prodaná nevěsta