Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityGambrinus láká na novou návštěvnickou trasu s ochutnávkou

Gambrinus láká na novou návštěvnickou trasu s ochutnávkou

Na prohlídkové trase v pivavaru gambrinus v Plzni se naučíte správně načepovat pivo.

Pro každého milovníka piva je při výletu do Plzně povinností projít si návštěvnickou trasu Plzeňského Prazdroje. Podobně jako statisíce turistů z celého světa se podíváte do moderního provozu, seznámíte se s hlavními surovinami i historií světoznámého pivovaru a ochutnáte proslulý spodně kvašený ležák v jeho nefiltrované podobě přímo v historických sklepích. Pokud už jste v pivovaru byli anebo hledáte trochu speciální zážitek, doporučujeme vyzkoušet novou prohlídkovou trasu v pivovaru Gambrinus.

Od návštěvnického centra pivovaru vás autobus zaveze přímo za sládkem, kde vás hned na uvítanou čeká malá ochutnávka. S průvodkyní se podíváte do historické i současné varny Gambrinusu a dozvíte se spoustu zajímavostí o mladší a možná méně známé sestře, o které se během prohlídky přesvědčíte, že i ona má svůj říz. Podíváte se do  jedinečně zachovalé rozkvasné spilky, kde zjistíte, jak pivo kvasilo v minulosti.  U cylindrokonických tanků naopak objevíte, jak kvasí pivo dnes pomocí nejnovějších technologií, a ochutnáte ještě zrající pivo.

Na závěr prohlídky se vrátíte do historické varny z roku 1869, kde vás čeká škola čepování piva pod vedením zkušeného výčepního. Dozvíte se více o zásadách správné péče o pivo, různých druzích čepování a ochutnáte nepasterizovaná a nefiltrovaná piva Gambrinus a aktuální pivo z Volby sládků Plzeňského Prazdroje. Případní dobrovolníci si také mohou čepování pod odborným dohledem vyzkoušet.

  • Až do konce října se prohlídky Gambrinusu konají každý pátek od 15 hodin, v sobotu od  10:15 a 16 hodin a v neděli od 10:15 a 13:45 hodin.  V listopadu a v prosinci se můžete zúčastnit prohlídek Gambrinusu pouze v sobotu a v neděli.
  • Vstupné na prohlídku stojí 180 korun. Za zvýhodněné vstupné zaplatíte 110 korun.
  • Doba prohlídky je 90 minut.
  • Vstupenky je možné předem rezervovat online.

Zveřejněno: 1. 9. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň