Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityFresh festival láká do Plzně milovníky dobrého jídla

Fresh festival láká do Plzně milovníky dobrého jídla

Fersh festival se v Plzni uskuteční o třetím květnovém víkendu.

Fresh festival je vůbec největší gastronomickou akcí v regionu. Během dvou dnů (20. a 21. května) nabídne špičkovou gastronomii, kuchařské show i bohatý doprovodný program.  Heslem „Ochutnej svět“ vás  organizátoři zároveň zvou na krátkou cestu kolem kulinářského světa. Ochutnáte tak nejen kuchyni českou, ale také indickou, vietnamskou, americkou, francouzskou nebo středomořskou. Nebudou chybět ani kuchařské hvězdy jako Zdeněk Pohlreich, Roman Paulus nebo Petr Stupka. Ty se představí na tzv. workshop stage – tedy interaktivním pódiu, kde pro vás nejen uvaří, ale pokud budete mít trochu štěstí, budete se moci do kuchtění pustit spolu s nimi. Budete zde moci ochutnat také menu od šéfkuchařů vyhlášených restaurací z celého regionu a hlasovat pro tu nejlepší z nich v soutěži Západočeská restaurace roku.

O netradiční pohlazení chuťových pohárků se postará zážitková gastronomie, jako například molekulární a extrémní catering. Pokud na to budete mít odvahu, můžete nahlédnout i do světa entomofágie, kde se seznámíte s fenoménem pojídání hmyzu. Nebudou chybět ani ochutnávky pivních speciálů, kvalitního vína a výborné kávy. Na své si přijdou i milovníci desertů.

  • Fresh festival se koná v areálu za OC Plaza (Radčická ulice nedaleko Nového divadla).
  • Program po oba dny začíná v 10 hodin a končí v sobotu ve 20 hodin a v neděli v 17 hodin. 
  • Vstupenky na akci je možné koupit v předprodeji nebo na místě.
  • Jednodenní vstup v předprodeji v ceně 100 korun zahrnuje dárek v podobě jedné vychlazené Plzně, kterou si pod odborným dohledem můžete zkusit sami natočit.

Zveřejněno: 9. 5. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň