Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityDruhý adventní víkend v Plzni nabídne speciální vánoční akce i koncerty

Druhý adventní víkend v Plzni nabídne speciální vánoční akce i koncerty

Pohled na katedrálu sv. bartoloměje v Plzni přes Wilsonův most a hlavní budovu Západočeského muzea.

Foto: Petr Ježek

Konečně i do Plzně nakukuje ta pravá zima, občas spadne pár sněhových vloček a teploty klesají pod nulu. Vánoční strom na náměstí Republiky už krásně svítí, a pokud vás ještě nechytla sváteční nálada, tento víkend vás určitě doběhne.

  • Užijte si atmosféru Vánoc na adventních prohlídkách města

Odpočiňte si chvíli od pečení cukroví a shánění dárků a přijďte si užít netradiční adventní prohlídku Plzně. Průvodce ve stylovém kostýmu vás provede nejen historií Vánoc a adventu, dozvíte se i o rozličných zvycích a štědrovečerních pověrách na Plzeňsku i jinde. Zavítáte také do Národopisného muzea Plzeňska, kde na vás bude čekat sladká tečka na zahřátí. Děti od 6 let si prohlídku také užijí. Vstupenky na prohlídky pořídíte online nebo v Turistickém informačním centru. Přidali jsme pro vás několik nových termínů i na tento víkend, přesto neváhejte, vstupenky mizí rychle!

  • V pátek večer na věž katedrály sv. Bartoloměje

V pátek 8. prosince ve večerních hodinách máte jedinečnou možnost užít si romantický výhled na večerní město z plzeňské věže. Ta, jak se zpívá ve známé písničce, převyšuje kopce, určitě tedy dohlédnete mnohem dál než na konec náměstí. Součástí této jedinečné akce bude i komentovaná prohlídka varhan. Páteční prohlídka začne v 18 hodin a vstupenky na ni si můžete rezervovat online. Pokud byste už vstupenky nesehnali, nezoufejte. Na plzeňskou věž se dostanete i tak. Každý den je otevřena od 10 do 18 hodin.

  • Soutěžte o nejkrásnější vánoční perníček a vyhrajte pivovarské ceny

U vánoční tematiky ještě chvíli zůstaneme, Pivovarské muzeum totiž připravilo soutěž o nejkrásnější vánoční perníček. Soutěž probíhá během celého adventu. Jak se zúčastnit? Upečte a ozdobte perníček do některé ze soutěžních kategorií (tradiční vánoční perníček / dětský perníček / perníkový model s pivovarskou tematikou) a do 21. prosince ho doneste do Pivovarského muzea (Veleslavínova 6, otevřeno denně od 10 do 17). Vítěze vybere odborná porota na slavnostním vyhodnocení 22. prosince od 17 hodin v Pivovarském muzeu a všechny soutěžní perníčky budou na místě vystaveny až do 6. ledna.

  • Vyrazte na cestu Z pivovaru za štamgasty

Kromě soutěžních perníčků zve Pivovarské muzeum na svou aktuální výstavu „Plzeňské hospody aneb Z pivovaru za štamgasty“. Její hlavní část zde můžete vidět každý den od 10 do 17 hodin. Součástí jsou předměty ze sbírek potomků nejznámějších plzeňských hostinských. Druhou část výstavy můžete obdivovat na nádvoří Plzeňského Prazdroje, kam se z Pivovarského muzea dostanete příjemnou procházkou za čtvrt hodinky. Tato část využívá výstavních panelů, na kterých jsou vyprávěny příběhy historických hospod a hotelů. Ty poslouží i jako pozvánka do některé z nich na něco na zahřátí nebo pivo za odměnu.

  • S dětmi do DEPO2015 na výstavu zadarmo

Naučit děti zacházet s penězi a ještě si u toho užít spoustu zábavy můžete v DEPO2015. Každý návštěvník výstavy Jak se točí peníze dostane vlastní kreditní kartu, která ho bude provázet celou expozicí. Čeká tu na vás několik interaktivních expozic a kvízů. Možná se vám podaří i nějaké peníze vydělat. Speciálně tento víkend je výstava otevřena dětem do 15 let  zdarma díky vzdělávacímu projektu MAP plzeňského magistrátu.

  • Rock, punk… a MIG 21

Jste-li fanoušci klubových koncertů a ani zima vás neodradí vyrazit do víru města, máme pro vás pestrou nabídku na víkend v Plzni. Pro punkáče chystá v pátek Divadlo pod Lampou vánoční mejdan – „Kids and Heroes Punk Rock X-mas 2017“ s kapelami The Fialky, Sidoš, Nežfaleš a Proti směru. To ale není všechno, v Buena Vista Clubu v pátek zahraje Extra Band, v KD Šeříkovka kapely Harlej a Dilated. V sobotu je na stejném místě vystřídají Kečup a Těžkej Pokondr. V KD Peklo pak v sobotu zahraje kapela MIG 21 se svým turné „Svoboda není levná věc“. 

  • Druhý adventní víkend v divadle

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla před Vánoci rozhodně nepolevuje, stále nabízí bohatý program. Proč si jím tedy nezpestřit víkend? V pátek máte možnost zajít do Velkého divadla na Tři sestry Antona Pavloviče Čechova, na Novou scénu pak na operu Madama Butterfly. V sobotu hraje Nová scéna hned dvakrát velmi úspěšný muzikál Kočky, tady však pospíchejte, je skoro vyprodáno. V neděli odpoledne pak můžete na Nové scéně stihnout derniéru Shakespearova Snu noci svatojánské. Více informací o programu naleznete online na webu Divadla J. K. Tyla stejně jako rezervace vstupenek. 

Zveřejněno: 5. 12. 2017, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně