Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityCo podniknout v Plzni o prvním víkendu roku 2018?

Co podniknout v Plzni o prvním víkendu roku 2018?

Foto: Petr Ježek

Novoroční oslavy jsou za námi a pomalu se vrací pracovní režim. Víkendy vám však ani v novém roce nikdo nevezme. Jak si v Plzni užít hned ten první, se dočtete na následujících řádcích.

  • Tříkrálové oslavy

Pokud se chystáte navštívit plzeňské kostely a prohlédnout si originální místní betlémy, nezapomeňte, že je třeba to stihnout do tří králů. Rozloučit se s Vánocemi můžete Tříkrálovým pochodem, který se vydá v neděli ve 14 hodin od katedrály sv. Bartoloměje ke kostelíku U Ježíška. Podobně jako tomu bylo před 2018 lety v Betlémě, v průvodu uvidíte tři mudrce Kašpara, Melichara a Baltazara, pokud to počasí umožní na koních. U Ježíška vás čeká živý betlém. Tříkrálové oslavy chystají také plzeňské dopravní podniky, které vypraví speciální tříkrálovou tramvaj. 

  • Expozice o historii DEPO2015

V kreativní zóně DEPO2015 byla v prosinci otevřena nová stálá expozice. Výstava o historii i současnosti areálu Cukrovarská představuje technologické inovace 20. století, veřejnou dopravu v Plzni i první historické tramvaje. Těšit se můžete na dobové fotografie a modely historických autobusů a trolejbusů. Výstava DEPOTUTOJE se věnuje také projektu Evropské hlavní město kultury 2015, z jehož zákulisí se dovíte nejednu kuriozitu. Vyrazit na ni můžete zdarma i o víkendu - od 10 do 18 hodin. V pracovní dny pak od 11 do 19 hodin.

  • Koncertní lákadla víkendu

Máte-li chuť o víkendu vyrazit na koncert do klubu, zajděte do Divadla pod lampou. V pátek i sobotu to tam rozhodně bude žít. V pátek 5. ledna zahrají Mr. Loco a Ocho Ríos, se kterými se klub promění v pořádnou latino-balkánskou jízdu. V sobotu pak přijde na řadu plzeňská kapela Kníry, kterou doplní předskokani Smutný Karel hrající psychedelic rock. Vstupenky na koncerty seženete online nebo na místě.

  • Divadelní začátek nového roku

Máte po Vánocích a oslavách nového roku chuť vyrazit do divadla? Na Nové scéně Divadla J. K. Tyla bude víkend patřit hlavně muzikálům. V pátek 5. ledna je na programu muzikál na motivy filmového trháku Chyť mě, jestli na to máš (Catch me if you can) s Martinem Harichem či Martinem Stránským. V sobotu 6. ledna v Novém divadle hrají muzikál West Side Story, v neděli pak operu Madama Butterfly. Vstupenky můžete sehnat v online předprodeji.

  • V novém roce do Loosových interiérů

Stejně jako každý týden, i tentokrát máte ve čtvrtek a v sobotu možnost navštívit plzeňské Loosovy interiéry. Interiéry od světoznámého architekta Adolfa Loose jsou v Plzni celkem čtyři a můžete si vybrat ze tří různých prohlídkových tras. Vstupenky seženete v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 nebo online na webu Adolf Loos Plzeň.

  • Kdo si hraje, nezlobí a vyrazí do Papírny

V Café Papírna na Slovanech bude první pátek roku 2018 ve znamení deskových, karetních a dalších her. Do Papírny se projdete podél řeky Radbuzy, z centra jste na místě cca za 15 minut. Akce vypukne v 17 hodin a vstupné bude symbolických 30 korun.

  • Ukažte dětem, jak se točí peníze

Naučit děti zacházet s penězi můžete na interaktivní výstavě Jak se točí peníze v DEPO2015. Každý návštěvník výstavy dostane vlastní kreditní kartu, která ho bude provázet celou expozicí. Čeká tu na vás několik stanovišť, úkolů a kvízů. Možná se vám podaří i nějaké peníze vydělat. Výstava je otevřena denně – od pondělí do pátku od 13 do 18 hodin, o víkendu od 10 do 18 hodin.

  • Pro děti: Ptačí cirkus v Měšťanské besedě

S dětmi vyrazte v neděli do Měšťanské besedy na cirkusové odpoledne s Principálem Pepínem a jeho cirkusem. Připravena budou dvě představení, a to ve 14:30 a 16 hodin. Těšit se můžete na artisty, kejkle, žonglování i zpívání. Představení je vhodné pro děti od 3 let. Vstupenky můžete koupit online.

text: Alena Fialová

Zveřejněno: 3. 1. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky