Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityCo můžete v Plzni podniknout o prvním červnovém víkendu?

Co můžete v Plzni podniknout o prvním červnovém víkendu?

Velké divadlo v Plzni

Foto: Ladislav Renner

Léto už je téměř tady a pokud přijde nějaká ta bouřka, víkend to rozhodně nezkazí. Pokud přemýšlíte co podniknout o nadcházejícím víkendu, máme pro vás celou řadu tipů na to, kam v Plzni vyrazit.  Výběr je na vás.

 • Večerní tematické prohlídky se vrací

V sobotu večer od 19 hodin můžete letos vůbec poprvé navštívit oblíbené večerní tematické prohlídky. Historickým centrem Plzně vás tentokrát provede středověký mudrc, který vás seznámí s plzeňskými bájemi a pověstmi. Dozvíte se třeba to, kde jsou po Plzni zakopané poklady a kdo je hlídá. Prohlídka zabaví dospělé i děti, pro které je připraven i malý soutěžní kvíz. Vstupenky je nutné si zakoupit předem v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online zde. Více informací k letnímu programu večerních tematických prohlídek najdete ve článku zde.

 • Run in Colors

Běžecká horečka v Plzni pokračuje a v sobotu přináší další závod. Tentokrát se nejedná o akci pouze pro zapálené běžce. Na 5kilometrové trati vás totiž čeká bláznivé barevné překvapení. Na několika místech budou závodníci zasypáni barvami, takže je možná v cíli ani vlastní máma nepozná. Celodenní program zpestří hudební vystoupení i soutěže a završí after party.  Více informací k akci se dozvíte na www.runincolors.cz.

 • Farmářské trhy s rekordním počtem stánků

Sobotní dopoledne určitě doporučujeme neprospat, na farmářských trzích si totiž nejen nakoupíte spoustu dobrot a vynikajících potravin, ale skvěle se tu i nasnídáte. V prostoru mezi katedrálou a radnicí vás tento týden čeká rekordních 55 stánků. Prodávat se bude sezonní zelenina, jahody, makronky, čerstvé ryby, uzeniny, sýry, jogurty, smetana, mléko, mošty, hovězí a vepřové maso, králíci, kuřata, marmošky, sirupy nebo škvarky – prostě spousta věcí, které v běžné sámošce nekoupíte.

 • Festival plný humoru

Amfiteátr za obchodním centrem Plaza bude v sobotu hostit Komedy fest. Podobně jako tomu bylo v uplynulých ročnících také letos připravili organizátoři pestrý, téměř celodenní program, který začíná v 11:30 a končí kolem 22. hodiny. Těšit se se můžete na Lukáše Pavláska, Na stojáka, Ester Kočičkovou nebo Jakuba Koháka. Program není vhodný pro děti do 15 let. Vstupenky je možné zakoupit online zde.

 • Drony v DEPO2015

Všichni fanoušci bezpilotních letadel jsou zváni do DEPO2015, které bude v pátek a v sobotu hostit unikátní festival DronFest. Program jedné z největších akcí svého druhu na světě nabídne přehlídku desítek dronů a firem podnikajících v oblasti bezpilotního letectví. Čeká vás bohatý program pro děti i dospělé. Nebudou chybět atraktivní ukázky létání s drony. Více informací k programu najdete zde.

 • Triatlonový festival

Ideální místo k trávení letní pohody nabízejí nejen o nadcházejícím víkendu bolevecké rybníky. Pokud se sem vydáte na jednu z prvních koupaček, počítejte s tím, že se o pláž Ostende budete muset dělit i s aktivními sportovci. V pátek a v sobotu se zde totiž koná Triatlonový festival. Páteční odpoledne a sobotní dopoledne bude patřit dětem. Dospělí včetně profesionálů nastoupí v sobotu odpoledne. Na start se postaví i přední čeští triatlonisti, bude to tedy takový malý sportovní svátek. Více informací najdete na www.triatlonplzen.cz.

 • Metalfest

Od pátku do soboty budou lochotínský amfiteátr okupovat fanoušci metalu. Pokud nemáte rádi hlasité tóny elektrických kytar a bicích, najděte si raději jiný program. Metalfest není pro každého. Hlavními hvězdami budou skupiny Tanja, Sharon Den Adel, Hammerfall a Max & Iggor Cavalera. Více informací najdete na www.metalfestopenair.cz.

 • Škola čepování piva

Vyzkoušet si řemeslo výčepního není něco nesplnitelného. Během tříhodinového kurzu v pivovaru Pilsner Urquell se naučíte čepovat hladinku, čochtana, šnyt i mlíko, ochutnáte světoznámý ležák a hlad zaženete čím jiným než gulášem. Na památku si domů odnesete nejen dovednosti hodné profesionálního výčepního, ale i půllitr se svým jménem. Součástí programu je prohlídka pivovaru. Škola čepování piva začíná v pátek v 17:30 hodin.  Vstupenky rezervujte zde.

 • Na náplavku ke Mži

Nejen v Praze mají náplavku, také ty plzeňské přes léto ožívají. Letošní ročník festivalu Náplavka k světu se od Radbuzy přesouvá ke Mži, tedy mezi historické centrum a čtvrt Roudná. V pátek večer se sem můžete vydat na koncert pop-funkové hudební skupiny Megaphone. V sobotu odpoledne se sem vydejte s dětmi. Od 15 hodin vystoupí divadelníci z Johanu s Barevnou pohádkou. Jinak vás na náplavce čeká příjemný bar i lodičky, na kterých se můžete svézt.

 • Za divadlem

Příjemný letní večer můžete strávit také s divadelním představením v zámeckém parku v Křimicích. Letos poprvé zde můžete zhlédnout činoherní nastudování Rusalky, na kterou se můžete vydat v sobotu večer. Páteční večer pak bude patřit Shakespearově komedii Večer tříkrálový. Začátek představení je vždy ve 20 hodin. Vstupenky kupujte online zde. O víkendu se samozřejmě hraje i na všech třech scénách Divadla J. K. Tyla.  Tak například v pátek večer můžete do Velkého divadla vyrazit na Čechovovy Tři sestry, v sobotu na Novou scénu na muzikál Bonnie & Clyde.  Vstupenky a kompletní program najdete na www.djkt.eu.

 • Dětské dny

Pokud jste ještě nestihli oslavit svátek dětí, o víkendu máte hned několik příležitostí, kam se s dětmi za odměnu vydat. V sobotu odpoledne se koná dětský den ve Škodalandu u Borské přehrady nebo ve skateparku ve Škodaparku v Doudlevích, kde je připravena dětská diskotéka, projížďky na koních i projížďky na lodičkách po řece Radbuze. Dětský den se taktéž na sobotní odpoledne chystá na Louce v Lobzích, kde nebude chybět spousta zábavy ani koncert skupiny ABBA Revival.

Zveřejněno: 31. 5. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň