Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

Akce v Plzni - ČERVENEC

 • Divadelní léto pod plzeňským nebem (1. – 28. července)

Pod širým plzeňským nebem můžete během července vidět hvězdy plzeňských a pražských divadelních prken. Neopakovatelný zážitek nabídnou divadelní inscenace přímo v kulisách  historického centra. Letos se můžete těšit na premiéru Akvabel a reprízu Dona Quijota a inscenace Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes!. Konkrétní program najdete na www.divadelnileto.cz.

 • Živá ulice – Za dveřmi je divadlo (10. – 12. července)

V průběhu léta Plzeň ožívá festivalem Živá ulice. I letos jej zahájí blok Za dveřmi je divadlo, který se uskuteční od 10. do 12. července v prostoru Mlýnské strouhy. Těšit se můžete třeba na Bratry v tricku s jejich Běžkařskou odyseou, novocirkusové show i loutková představení. Všechny akce v rámci festivalu jsou zdarma. Více informací k festivalu Živá ulice najdete na www.zivaulice.eu.

 • Hrakuléto (14. – 23. července)

Hrakuléto si pro vás na plovárně v Hradišti připravilo skvělou filmovou podívanou, kterou odstartuje 14. 7. ve 20 hodin koncert skupiny Hibaj a o den později již začne samotné promítání pod otevřeným nebem. Každý den vždy ve 21 hodin se můžete těšit na skvělý film. Nebude chybět roztančený snímek La La Land nebo úspěšné pokračování komedie Méďa. Vstupné na promítání stojí 40 korun. Program všech promítaných filmů můžete najít zde.

 • Skvosty s vůní benzínu (21. – 23. července)

Bugatti nebo Mercedes? Do DEPO2015 jsou na předposlední víkend v červenci zváni všichni obdivovatelé historických vozů. Uvidí zde naleštěné a zářící historické sporťáky, limuzíny, užitkové vozy i legendární tříkolový Velorex. Připraveno je stylové občerstvení. Více najdete na www.depo2015.cz

 • Město her aneb Prázdniny na Boleváku (22. července)

Předposlední červencovou sobotu si můžete užít tradiční akci Město her na Boleváku. Připraveny jsou pro vás divadelní, taneční a hudební vystoupení, zábavné atrakce a hry i soutěže. Zazpívat si můžete mimo jiné s kapelou Slza, která vám po svém vystoupení věnuje i autogram. Program zakončí večerní ohňostroj, který začne chvilku před půlnocí.

 • Škola čepování piva (22. a 28. července)

Během tříhodinového kurzu v pivovaru Pilsner Urquell si můžete vyzkoušet řemeslo výčepního a naučit se čepovat hladinku, čochtana, šnyt i mlíko. Ochutnáte přitom světoznámý ležák a hlad zaženete čím jiným než gulášem. Na památku si domů odnesete nejen dovednosti hodné profesionálního výčepního, ale i půllitr se svým jménem. Součástí programu je prohlídka pivovaru. Vstupenky rezervujte na www.prazdrojvisit.cz.

 • Léto v Prazdroji (každý čtvrtek)

V letních měsících se nádvoří pivovaru pravidelně stává místem, kde se koná celá řada zajímavých kulturních akcí. Konkrétně v červenci tu můžete strávit příjemné čtvrteční letní večery s kapelami UDG (6. 7.), Kurtizány z 25. Avenue (13. 7.), Lake Malawi (20. 7.) a Peter Bende Band (27. 7.). Třetí červencovou  neděli (16. 7.) si můžete v zahradním pavilonu Formanka zatancovat s Dixieland o páté. Bližší informace o celém festivalu, který potrvá až do září, najdete na www.prazdrojvisit.cz.

 • Výstava Nomádi v DEPO2015 (červen až říjen)

Až do konce října je v DEPO2015 k vidění venkovní výstava věnována lidem, kteří jsou z nějakého důvodu neustále na cestách. Kromě denní prohlídky nabízí jako bonus zážitkové přespání. V jednom ze sedmi nomádských přístřešků můžete za poplatek v řádu několika stovek přespat a na vlastní kůži si vyzkoušet, jaké to je být nomádem. Více informací najdete na www.depo2015.cz.

 • Farmářské trhy (1., 15. a 29. července)

Farmářské trhy pokračují i v létě. První, třetí a pátou červencovou sobotu navštivte prostor mezi katedrálou sv. Bartoloměje a radnicí a nechte se zlákat ke koupi pestrého sezonního ovoce a zeleniny i kvalitních a chutných regionálních potravin od místních farmářů a výrobců. Trhy začínají jako obvykle v 8 hodin a končí v poledne.

 • Letní barokní festival (8., 14., 21. a 22. července)

Tři nádherné barokní lokality v Plzeňském kraji, Zelená Hora, Tachov a Plasy, se stanou v červenci dějištěm zajímavých kulturních akcí. Mezi ty nejočekávanější patří koncert  přední světové sopranistky Evy Urbanové v klášteru na Zelené Hoře. Dále na vás čekají komentované prohlídky, barokní výstavy a mnoho dalšího. Zažijte „baroko všemi smysly“! Informace k programu celého festivalu najdete na www.zapadoceskebaroko.cz.

 • Večerní tematické prohlídky (každou sobotu)

Návštěvníci Plzně mají jedinečnou možnost poznat historické centrum jinak, a to prostřednictvím večerních tematických prohlídek. Zájemci mohou vybírat ze třech okruhů. První, který je určený hlavně dětem, je provede plzeňskými bájemi a pověstmi, druhý se zaměří na proměny Plzně v průběhu staletí a třetí je seznámí s plzeňskými osobnostmi. Více informací získáte na webu www.visitplzen.eu nebo v Turistickém informačním centru.

 • Prohlídky Loosových interiérů (každý čtvrtek, sobotu a neděli)

Na třech prohlídkových trasách si i v červenci můžete prohlédnout zrekonstruované prostory salonů, jídelen, ložnic a dalšího zázemí bytových interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos. Interiéry vynikají nadčasovým, na svou dobu odvážným designem, využitím přírodních materiálů i svojí praktičností. Prohlídku si můžete rezervovat předem online na webu www.adolfloosplzen.cz.

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Foto: Ladislav Renner

Zveřejněno: 3. 7. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

Živá ulice
10.7. - 3. 9. 2017
Don Quijote
18.7. - 22. 7. 2017
Letní Sportmanie Plzeň
18.8. - 27. 8. 2017