Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

Akce v Plzni - KVĚTEN

 • Plzeňský festival vína 2017 – jaro (29. dubna)

K Plzni sice patří pivo, ale o posledním dubnovém víkendu i tady poteče víno proudem. Přesvědčte se sami a dorazte na jarní festival vína do Kopeckých sadů. Podávat se budou pouze prvotřídní česká a moravská vína z 20 vinařství. Zjistíte, jaké jídlo se k vínu hodí. K tomu všemu bude hrát cimbálová muzika, která k vínu prostě patří. Více informací k plzeňskému festivalu vína a vstupenkám najdete na www.plzenskyfestivalvina.cz.

 • Den ve vzduchu (29. – 30. dubna)

Největší letecká show v západních Čechách proběhne na letišti v Plasích a zabaví celou rodinu. Kromě leteckého programu na vás čeká bohatý doprovodný program, atrakce pro děti a kvalitní občerstvení. Více informací o akci najdete na www.denvevzduchu.cz.

 • Prvomájová vyjížďka motorek (1. května)

Příznivci silných strojů a motorek by si na prvního máje neměli nechat ujít tradiční motorkářskou akci na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Dorazit by mělo až tisíc motorek všech druhů a kubatur, které před polednem společně vyrazí na svou prvomájovou vyjížďku. Sraz motocyklů je po 9 hodině, společný výjezd pak v 11:30 hodin.

 • Jaro v Alpinu (4. – 12. května)

Akce Jaro v Alpinu každoročně láká pěstitele skalniček, květin i okrasných dřevin na zahradu gymnázia na Mikulášském náměstí. Široký sortiment nabídne prodejní výstava i letos. Nakoupíte zde nejenom nové kousky pro svoji zahrádku či skalku, ale od zkušených zahradníků budete moci získat i řadu cenných rad zdarma. Otevřeno bude denně od 9 do 19 hodin. 

 • Slavnosti svobody (5. – 8. května)

Plzeň je výjimečná hned v několika ohledech. Nejen že se tu vyrábí jedno z nejlepších piv na světě, ale také je jediným velkým českým městem, které v květnu 1945 bylo osvobozené spojeneckými vojsky v čele s americkou armádou. Duch atmosféry, kterou se nepodařilo během více než 40 let nechat zapomenout ani komunistickému režimu, se do Plzně každoročně vrací při oslavách osvobození. Také letos na vás o prodlouženém víkendu 5. – 8. května čeká pestrý program plný vojenských historických kempů a techniky, setkání s veterány a další jedinečné zážitky. Výběr z programu najdete ve článku zde.

 • Den deskových her v Papírně (7. května)

Nedělní odpoledne v Papírně opanují deskové a karetní hry. Zahrát si může přijít opravdu každý bez omezení věku. Pokud budete potřebovat poradit s pravidly nebo rozsoudit sporný tah, k dispozici vám budou zkušení herní lektoři. Začíná se ve 13 hodin a hrát se bude až do večera. Záleží na každém, jak dlouho ho hraní bude bavit.

 • Farmářské trhy (6. a 20. května)

Každou druhou sobotu v prostoru mezi katedrálou sv. Bartoloměje a radnicí nabízí plzeňské farmářské trhy pestrý sortiment sezonního ovoce a zeleniny i kvalitní a chutné regionální potraviny od místních farmářů a výrobců. Trhy začínají v 8 hodin a končí kolem poledního.

 • Plzeňský festival polévky (14. května)

Jarní edice oblíbeného festivalu polévky se uskuteční letos poprvé v areálu Plzeňského Prazdroje. V neděli 14. května se na nádvoří pivovaru budou podávat polévky nejrůznějších chutí a vůni, které pro vás přímo na místě v obrovských kotlích na otevřeném ohni uvaří kuchaři z místních restaurací a bister. Přijďte ochutnat a určitě nebudete litovat.

 • Plzeňské dvorky (20. května)

V historickém centru Plzně se ukrývá řada tajemných zákoutí, dvorečků a dvorků, kam se běžně nedostanete. Jednodenní festival Plzeňské dvorky vám umožní do nich nahlédnout, vychutnat si jejich atmosféru a něco se o těchto mnohdy tajemných místech dozvědět. Připraven je bohatý doprovodný program. Do zajímavých zákoutí můžete nahlédnout už nyní prostřednictvím webu www.plzenskedvorky.cz.

 • Vinná stezka u Boleváku (20. května)

V Plzni se pije nejenom pivo ale také víno, i když se v okolí nepěstuje. Ochutnat více než 150 vzorků budete moci v sobotu 20. května na dvoukilometrové vinné stezce podél Velkého boleveckého rybníka na severním okraji Plzně. Všichni milovníci vína určitě ocení výborné odrůdy z vyhlášené vinařské oblasti i příjemnou procházku v přírodě. Akci zakončí večerní koncert skupiny Děda Mládek Illegal Band v a reálu Autocampu Ostende. Vstupenky jsou v prodeji zde.

 • Škola čepování piva (12. a 27. května)

Vyzkoušet si řemeslo výčepního není něco nesplnitelného. Během tříhodinového kurzu v pivovaru Pilsner Urquell se naučíte čepovat hladinku, čochtana, šnyt i mlíko, ochutnáte světoznámý ležák a hlad zaženete čím jiným než gulášem. Na památku si domů odnesete půllitr se svým jménem. Součástí programu je prohlídka pivovaru. Vstupenky rezervujte na www.prazdrojvisit.cz.

 • Fresh festival (20. – 21. května)

Do Plzně můžete přijet za dobrým pivem i jídlem. To druhé platí především o třetím květnovém víkendu, kdy se zde koná velký gurmánský festival. Těšit se můžete na dva dny nabité špičkovým programem, především skvělou hudbou a prvotřídní gastronomií od předních českých šéfkuchařů.  Podtitulem „Ochutnej svět“ festival letos láká k degustaci vybraných zahraničních pokrmů a delikates. O netradiční pohlazení chuťových pohárků se postará zážitková gastronomie, jako například molekulární a extrémní catering nebo svět entomofágie – neboli pojídání hmyzu. Více informací najdete zde.

 • Prohlídky Velkého a Nového divadla (22. května)

Divadlo J. K. Tyla otevírá své zákulisí. Návštěvníci mají možnost navštívit komentované prohlídky obou budov. Prohlídky začínají v 8, 10, 12, 14 a 16 hodin. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme vstupenky rezervovat předem, a to buď přímo v pokladně předprodeje divadla anebo telefonicky či emailem (Zuzana.Kalousova@djkteu, tel.: 378 038 061). Cena vstupenky je 100 korun.

 • Plzeňská muzejní noc (26. května)

O Plzeňské muzejní noci otevřou místní muzea a galerie, historické podzemí i DEPO2015 své brány návštěvníkům mimo běžnou otevírací dobu a navíc zdarma nebo za sníženou cenu. Těšit se můžete i na zajímavý doprovodný program. Určitě se také podíváte i do míst, která jsou normálně návštěvníkům nepřístupná, jako je například secesní knihovna v hlavní budově Západočeského muzea.

 • Žonglobalizace (27. května)

Žonglování, chůzi po laně, vzdušnou akrobacii, jízdu na jednokolce a spoustu dalších novocirkusových kousků uvidíte na Žonglobalizaci v Borském parku. Své umění vám předvedou artisté a umělci z Česka i zahraničí. Určitě uvidíte řadu neotřelých triků, ze kterých se vám bude tajit dech. A pokud by to pro vás bylo málo, budete si na místě moci něco z novocirkusového umění sami vyzkoušet na nejrůznějších workshopech. Na své si přijdou i děti. Vydejte se do Borského parku strávit příjemný den s celou rodinou.

 • Brewstock (26. května)

Téměř tři desítky minipivovarů a nejméně jednou tolik vynikajících piv nabídne festival Brestock o poslední květnové sobotě na náplavce řeky Mže nedaleko historického centra Plzně. Sládkové z menších řemeslných pivovarů z Česka i zahraničí vám nabídnou svá piva. Čepovat se bude samozřejmě do skla. Nebude nouze o klasiku, ani exotické kousky. Vstup na akci je zdarma. 

 • Evropský den sousedů (27. – 28. května)

Stejně jako ve většině evropských metropolí i v Plzni patří Evropský den sousedů místním obyvatelům. Nicméně pokud se o poledním květnovém víkendu vydáte do Plzně, určitě si jej užijete i vy. Na řadě míst se chystají koncerty, taneční vystoupení i pestrý dětský program. Více informací najdete na www.evropskydensousedu.cz.

Zveřejněno: 24. 4. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

ME WU17 ve fotbale
2.5. - 14. 5. 2017
Slavnosti svobody Plzeň
5.5. - 8. 5. 2017