Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

KVĚTĚN 2018

 • Prvomájová vyjížďka motorek (1. května)

Příznivci silných strojů a motorek se už nemohou dočkat prvního máje. Na nádvoří Plzeňského Prazdroje se koná tradiční motorkářská akce, na kterou by mělo dorazit až tisíc motorek všech druhů a kubatur. Sraz motocyklů je po 9 hodině, výjezd je plánován na 11:30 hodin.

 • Jaro v Alpinu (3. – 12. května)

Pěstitelé skalniček, květin i okrasných dřevin jsou zváni na zahradu gymnázia na Mikulášském náměstí. Prodejní výstava Jaro v Alpinu nabídne i letos široký sortiment rostlin. Výstava bude otevřená každý den od 3. května od 9 do 19 hodin, jen v sobotu 12. května pouze odpoledne.

 • Slavnosti svobody (4. – 6. května)

Velkolepé oslavy konce druhé světové války v Plzni slibují každoročně bohatý program. Kromě tradičního taháku v podobě průvodu Convoy of Liberty, který se letos výjimečně koná už v sobotu, se můžete těšit na vojenské historické kempy, americké a belgické veterány, pestré kulturní akce a mnoho dalšího. Kompletní program najdete na webu Slavností svobody.

 • Komentované prohlídky Loosova interiéru na Klatovské 19 (5. května)

V průběhu Slavností svobody máte i letos symbolickou příležitost si prohlédnout místo, na kterém byla v květnu 1945 německým generálem von Majewskim podepsána kapitulace. V domě továrníka Huga Semlera se zachovalým interiérem od architekta Adolfa Loose za druhé světové války sídlil wermacht. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru nebo online na webu www.adolfloosplzen.cz.

 • Komentované prohlídky Plzeň v proměnách času (5. a 6. května)

Víkendové prohlídky historického centra města vás přenesou do doby osvobození a poválečných let. Navíc můžete v rámci vstupenky zdarma navštívit muzeum Patton Memorial Pilsen, a to až do 9. května. Sobotní prohlídka začíná ve 14, nedělní ve 13 hodin.

 • Pivní běh (5. května)

Kde jinde absolvovat pivní běh než v Plzni. Startuje se symbolicky od Hospůdky U Pechtů a na trase 6 km na jednotlivce nebo tým čeká pět malých piv. Registrace proběhnou v 11 hodin, o půl hodinu později se běžci a milovníci piva vydají na závod.

 • Prohlídky Divadla J. K. Tyla (7. a 14. května)

Během prohlídek Nového i Velkého divadla máte jedinečnou možnost se podívat na místa, které jako běžný divák nikdy neuvidíte. Velké divadlo můžete navštívit 7. 5. a Nové divadlo  14. 5. Prohlídky se konají vždy v 8, 10, 12, 14 a 16 hodin. Vstupenky je možné rezervovat emailem na adrese Zuzana.Kalousova@djkt.eu nebo na telefonním čísle 378 038 061.

 • Plzeňský festival stepu (10. – 13. května)

Na Plzeňském festivalu stepu se vám předvede to nejlepší, co současný step nabízí. Uvidíte stepařské umění v podání tanečníků několika generací, dozvíte se o historii stepu a stepování si můžete i vyzkoušet.

 • Plzeňský majáles (12. května)

Tradiční studentské slavnosti jara se vrací do Lochotínského amfiteátru. Na sobotním Majáles Open Air vystoupí mimo jiné Divokej Bill, Lenny, Ben Christovao, Tomáš Klus, Mig 21, No Name nebo Marek Ztracený. Už ve středu 9. května se navíc v Proluce v historickém centru koná multižánrový studentský festival Prkna neprkna.

 • Škola čepování piva (11. a 19. května)

Na Školu čepování piva vás zve pivovar Pilsner Urquell. Lety prověření výčepní vás naučí čepovat pivo na hladinku, čochtana, šnyt nebo mlíko. Domů si kromě nezapomenutelného zážitku odnesete i půllitr se svým jménem. Kompletní informace najdete na návštěvnickém webu pivovaru.

 • Festival polévky (13. května)

Krémovou nebo raději vývar? Proč si vybírat?! Na Fes tivalu polévkymůžete ochutnat nepřeberné množství polévek různých chutí a konzistencí. Vařit se budou jako už tradičně  otevřeném ohni ve 40l kotlích přímo na nádvoří Plzeňského Prazdroje.

 • Plzeňské dvorky (19. května)

Vydejte se do historického centra Plzně prozkoumat známé i neznámé dvorky. Místa, o kterých tušíte že existují, ale ještě jste tam nikdy nebyli,  ukrývají zajímavé příběhy a nejedno tajemství. Během akce Plzeňské dvorky máte ideální příležitost si je prohlédnout s průvodcem i sami.

 • Fresh festival – festival dobrého jídla a pití (19. – 20. května)

Tradiční gurmánský festival jídla a pití láká na výtečné speciality současné gastronomie. Na několika pódiích se vystřídají kuchařské celebrity Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák nebo Roman Vaněk. Na Fresh festivalu si vychutnáte nejen dobré jídlo a skvělé pivo. Degustovat se budou i vynikající vína z Moravy.

 • Žonglobalizace (23. a 26. května)

Žonglování, chůzi po laně, vzdušnou akrobacii, jízdu na jednokolce a spoustu dalších novocirkusových kousků uvidíte na Žonglobalizaci ve středu netradičně v Mlýnské strouze a v sobotu tradičně v Borském parku. Své umění vám předvedou artisté a umělci z Česka i zahraničí. Řadu věcí si budete moci vyzkoušet na místě i vy.

 • Plzeňská muzejní noc (25. května)

O Plzeňské muzejní noci otevřou místní muzea a galerie, historické podzemí i DEPO2015 své brány návštěvníkům mimo běžnou otevírací dobu a navíc zdarma nebo za sníženou cenu. Těšit se můžete na zajímavý doprovodný program. Určitě se také podíváte také do míst, která jsou normálně návštěvníkům nepřístupná, jako je například secesní knihovna v hlavní budově Západočeského muzea.

 • Noc kostelů (25. května)

Jediný den v roce máte skvělou příležitost navštívit kostely v Plzni i blízkém okolí ve večerní a noční atmosféře. Na řadě míst jsou připraveny komentované prohlídky, výstavy a doprovodný kulturní program.

 • Evropský den sousedů (26. a 27. května)

Stejně jako ve většině evropských metropolí i v Plzni patří Evropský den sousedů místním obyvatelům. Nicméně pokud se o poledním květnovém víkendu vydáte do Plzně, určitě si jej užijete i vy. Na řadě míst se chystají koncerty, taneční vystoupení i pestrý dětský program.

 • Komedy fest (27. května – 2. června)

Zábavy a smíchu není nikdy dost. Během festivalu se můžete těšit na komedie, one man show i hudební vystoupení. Svůj komediální um předvedou výtečné české herečky Eva Holubová nebo Bára Hrzánová. Od neděle do pátku se program uskuteční v Měšťanské besedě, poslední den  se vypravte do amfiteátru za obchodním centrem Plaza.

 • Farmářské trhy (každou sobotu)

Plzeňské farmářské trhy se letos konají každou sobotu. Na stáncích na vás čekají pouze prověřené regionální potraviny s puncem kvality. Trhy začínají v 8 hodin ráno a končí v pravé poledne. Najdete je v prostoru mezi radnicí a katedrálou sv. Bartoloměje.

 • Prohlídky Semlerovy rezidence (pouze do 13. května)

Semlerovu rezidenci navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Před plánovanou několikaletou rekonstrukcí ji můžete navštívit pouze do poloviny května. Vstupenky na komentovanou prohlídku v pátek, sobotu nebo neděli můžete zakoupit na webu Adolf Loos Plzeň nebo v Turistickém informačním centru.

 • Výstava 100py: Sto let republiky očima pěti generací v DEPO2015 (17. května až 31. října)

Interaktivní výstava představí rodinné fotografie a předměty každodenní potřeby v  zásadních obdobích republiky. Uvidíte zde dobovou módu, nábytek, hračky, kola i rodinné fotografie z období konce první republiky, nástupu komunismu, Pražského jara, normalizace i současnosti. Více informací o výstavě se dočtete v našem článku.

Zveřejněno: 2. 5. 2018, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň