Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

Akce v Plzni - ZÁŘÍ

 • Léto Fest (2. září)

O tom, že léto ještě nekončí, vás přesvědčí Léto Fest v DEPO2015. Čekají na vás skvělí čeští interpreti, mezi nimi Čechomor, Wanastowi Vjecy nebo Michal Hrůza s kapelou. Program začne už ve 12 hodin dětským dnem. Z každé prodané vstupenky bude navíc poměrná část věnována na pomoc onkologicky nemocným dětem. Takže se budete nejen bavit, ale uděláte i dobrý skutek. Více na www.letofest.cz.

 • Plzeňská MTB 50 (2. září)

První zářijovou sobotu odstartuje z náměstí Republiky cyklistický závod pro profesionály i širokou veřejnost. Připraveny jsou závodní trasy v různých délkách včetně jízdy pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší sportovce budou k dispozici odrážedla. V cíli za Plazou bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Více na www.plzenska50.cz.

 • Prazdroj Cup (2. září)

Nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj hostí začátkem září tradiční soutěž v požárním sportu, připraveny budou ukázky hasičské techniky. Akce se koná od 9 do 17 hodin. Více na www.prazdrojvisit.cz.

 • Festival polévky (3. září)

Polévka je grunt, kdo jí nejí, ten je špunt!  Poslední blok festivalu Živá ulice láká na poslední prázdninovou neděli do areálu Plzeňského Prazdroje milovníky dobrého jídla. Ochutnáte zde polévky mnoha chutí a vůní, které se budou připravovat ve 40litrových kotlích na otevřeném ohni přímo na místě. Více informací najdete na www.zivaulice.eu.

 • Škola čepování piva (6. a 22. září)

Chcete alespoň na chvíli okusit řemeslo výčepního? V pivovaru Pilsner Urquell máte možnost. Během tříhodinového kurzu se naučíte čepovat hladinku, čochtana, šnyt i mlíko. Ochutnáte přitom světoznámý ležák a hlad zaženete čím jiným než gulášem. Na památku si domů odnesete nejen dovednosti hodné profesionálního výčepního, ale i půllitr se svým jménem. Součástí programu je prohlídka pivovaru. Vstupenky si rezervujte předem na www.prazdrojvisit.cz.

 • Průvod Vendelín (6. září)

Nová kulturní sezona v Plzni a celém regionu je tu a s ní i tradiční Průvod Vendelín. Ten odstartuje z Mlýnské strouhy v 16 hodin pod vedením nového patrona Divadla J. K. Tyla Antonína Procházky. Přes sadový okruh dorazí průvod až na náměstí Republiky, kde čeká na účastníky doprovodný program. Nebudou chybět umělci, tanečníci, hudebníci i klauni. Více informací najdete na facebooku.

 • Letní kino v Prazdroji (7., 14., 21. a 28. září)

Léto pomalu končí, a tak nepropásněte poslední šanci, užít si atmosféru letního kina. U zahradního pavilonu Formanka si můžete každý čtvrtek vychutnat filmy Focus, Whiplash, Nikdy není pozdě a Miluj souseda svého. Vstupné stojí 100 korun. Každý platící návštěvník dostane jednu plzeň zdarma. Více informací na www.prazdrojvisit.cz.

 • Farmářské trhy (9., 23. a 30. září)

Plzeňské farmářské trhy se tentokrát uskuteční druhou a čtvrtou zářijovou sobotu na náměstí Republiky a poslední sobotu v září výjimečně na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Nakoupíte zde sezonní ovoce a zeleninu i chutné potraviny od místních farmářů a výrobců. Trhy začínají v 8 hodin a končí v poledne.

 • Dny vědy a techniky (8. a 9. září)

Náměstí Republiky a prostor před hlavní budovou Západočeského muzea se od pátku do soboty promění ve vědeckou laboratoř. Čekají vás zajímavé expozice a unikátní pokusy. Řadu z nich si můžete na místě sami vyzkoušet. Přijďte se přesvědčit, že věda je zábava skutečně pro každého! Více zde.

 • Plavba netradičních plavidel (9. září)

Akce, díky které je pouze jednou ročně pro plavidla nejrůznějších tvarů sjízdný jez U Mráčku (těsně nad Wilsonovým mostem), každoročně láká účastníky i zvědavé přihlížející. Plout na vodě tu totiž uvidíte i takové objekty, o kterých jste si dřív ani nemysleli, že by to vůbec bylo možné. Více na facebooku.

 • Dny evropského dědictví (9. září)

U příležitosti Dnů evropského dědictví se návštěvníkům otevírá běžně nepřístupný byt továrníka Huga Semlera na Klatovské 19, jehož skvostný hudební salon obložený mramorem fantastiko navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Vstupenky na komentované prohlídky rezervujte na www.adolfloosplzen.cz.

 • MČR v atletice (10. září)

Osobnosti české atletiky se utkají v rámci největšího týmového atletického mítinku v České republice v Plzni. Přijďte fandit sprinterovi Pavlovi Maslákovi, oštěpařovi Jakubovi Vadlejchovi, skokanovi o tyči Janu Kudličkovi, překážkářce Denise Rosolové a dalším. Nebudou chybět ani zahraniční závodníci. Více informací k programu mistrovství najdete na www.atletika.cz.

 • Mezinárodní festival Divadlo Plzeň (13. - 21. září)

Září v Plzni patří Mezinárodnímu festivalu Divadlo. Letošní program nabídne výběr z nejvýraznějších domácích a zahraničních inscenací uplynulé sezony. Ze zahraničních divadel se můžete těšit na soubory z Belgie, Polska, Maďarka a Slovenska. Detailní program najdete na www.festivaldivadlo.cz.

 • Tradiční Václavské trhy (13. - 18. září)

Podzimní atmosféra na vás dýchne na václavských trzích. Uvidíte zde ukázky lidových tradic a řemesel, ochutnáte dobré jídlo a pití a i když se vám to může zdát ještě velmi daleko, Vánoce se pomalu blíží, a tak se vám možná bude hodit inspirace na vánoční dárky.

 • Slunce ve skle (15. - 16. září)

Pivních akcí není ve městě piva nikdy dost. Festival Slunce ve skle v pivovaru Purkmistr nabídne ve dvou dnech 150 druhů piv i speciálů z produkce minipivovarů z celých Čech i zahraničí, skvělou gastronomii, soutěže, hudbu i tanec. K návštěvě budou lákat pivní lázně i areál pivovaru, zkusit můžete adventure minigolf. Více informací najdete na www.slunceveskle.cz.

 • Festival regionálních potravin Plzeňského kraje (15. září)

Kvalita a podpora lokální produkce začíná být důležitá pro stále více lidí.  K oblíbeným akcím patří také Festival regionálních potravin na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Vyberete si tu z nepřeberného množství místních kvalitních potravin. Kuchařskou show předvede Emanuel Riddi. Více informací najdete na www.prazdrojvisit.cz.

 • Plzeňské ohýnky (15. a 16. září)

Soutěž ohňostrojů vypukne 15. a 16. září ve Škodalandu v Liticích. Utkají se ohňostrojařské firmy z České republiky, Polska, Německa a Slovenska. Diváci i účinkující si mohou zasportovat na nejrůznějších sportovištích. Na akci vystoupí hudební skupiny různých žánrů nebo šermíři. Více informací a detailní program najdete na www.plzenske-ohynky.cz.

 • Pilsen Busking Fest (20. - 23. září)

Pod názvem Pilsen Busking Fest se skrývá jedinečný festival pouličního umění v Plzni. Během čtyř zářijových dnů nabídne vystoupení muzikantů, tanečníků, divadelníků a dalších umělců z celého světa. Když se bude vystoupení líbit, do klobouků jim můžete hodit peníz jakékoliv hodnoty. Novinkou letošního ročníku jsou kreativní zóny, kde dostanou prostor začínající umělci. Více informací najdete na www.buskingfest.cz.

 • ITEP (21. - 23. září)

Třetí největší mezinárodní veletrh cestovního ruchu v České republice nabízí inspiraci na výlety nejen po Plzeňském kraji a Česku, ale i zahraničí. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program, včetně celodenní zábavy pro děti. Veletrh se bude konat ve sportovní hale Lokomotiva na Slovanech. Více informací na www.itep-plzen.cz.

 • Víkend otevřených ateliérů (23. - 24. září)

V sobotu a neděli vždy od 14 do 20 hodin se veřejnosti otevřou ateliéry plzeňských umělců, galerie a výtvarné školy. Vystavovat se bude i v prostorách DEPO2015. Návštěvníci si budou moci prohlédnout různé druhy umění a na některých zastávkách si i zkusit vytvořit vlastní umělecké dílo, ať už sochu, obraz či šperk. Akce je určená pro rodiny s dětmi, bude se soutěžit a o zábavu nebude nouze. Více informací se dozvíte na www.otevreneateliery.cz.

 • Plzeňský festival vína – podzim (28. září)

Na degustaci výborného vína nemusíte jezdit na Moravu. Vína z dvacítky moravských a českých vinařství budete moci ochutnat přímo v historickém centru města. Vinařskou atmosféru dokreslí cimbálová muzika a další hudební vystoupení. Vstupenky je možné zakoupit na místě. Více informací na  www.plzenskyfestivalvina.cz.

 • Svatováclavská vyjížďka motorek (28. září)

Na nádvoří Plzeňského Prazdroje se na svatého Václava dopoledne sejdou milovníci silných strojů a motorek a vyrazí na společnou projížďku. Budete zde moci obdivovat zhruba tisícovku různých strojů.

 • Pilsner Fest (7. října)

Tradiční velkolepá oslava uvaření první várky ležáku, který si svojí chutí získal příznivce po celém světě, se uskuteční 7. října v areálu pivovaru Pilsner Urquell. Letos tomu bude už 175 let. Čeká na vás poctivě načepovaný plzeňský ležák a prvotřídní hudební program, nebudou chybět oblíbené prohlídky pivovaru. Program začíná v 10 hodin a končí v 02 hodin. Více informací najdete na www.prazdrojvisit.cz.

Zveřejněno: 28. 8. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

19.5. - 30.9.2017
Landscape
7.10. - 7.10.2017
Pilsner Fest