Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

SRPEN 2018

 • Léto v Prazdroji (čtvrtky a pátky)

Letní kino a hudební vystoupení na nádvoří pivovaru pokračují i v srpnu. Každý čtvrtek můžete od 19 hodin zdarma vyrazit na  koncert.  Vystoupí Medvěd 009 (2.8.), Honza Křížek a kapela (9.8.), Extra band revival (16.8.), Minus 123 minut(23.8.) a The Switch(30.8.). Pátky patří od 21:30 hodin filmům. V ceně vstupného je i welcome drink. Vydejte se na Nespoutaného Djanga, Pelíšky, Hříšný tanec, Prezidenta Blaník nebo Velkého Gatsbyho.

 • Živá ulice (10. – 19. srpna)

Festival Živá ulice se v srpnu vrací s blokem hudebních vystoupení na několika scénách v centru Plzně. Těšit se můžete na Sto zvířat, The Chancers, Xaviera Baumaxu, Jaroslova Hutku nebo Midi Lidi, Znouzecnost a další kapely různých žánrů.  V Proluce bude umístěna scéna, která bude patřit hlavně dětem. Na fashion marketu budete moct nakoupit autorskou modu. Nebude chybět ani kuchyně z různých koutů světa.

 • Škola čepování piva v Prazdroji (3. a 24. srpna od 17:00)

Správně načepovat pivo, to chce cvik. Naučit se to můžete během zážitkového programu pivovaru Plzeňský Prazdroj od profesionálních výčepních. Osvěžíte se plzeňskou dvanáctkou, pochutnáte si na pivovarském guláši a domů si odnesete půllitr se svým jménem. O nezapomenutelné 3 hodiny bude postaráno!

 • Mezinárodní dixielandový festival ( 4. – 5. srpna)

Na zahradě Měšťanské besedy se letos odehraje již třetí ročník úspěšného Mezinárodního dixielandového festivalu. Kromě českých interpretů (vystoupí  také zahraniční kapely (Miskolc Dixieland Band z Maďarska a nizozemské Charlestown Jazzband). Festival zahájí v sobotu 4 průvod kapel, který vyrazí v 16 hodin od katedrály sv. Bartoloměje směrem k Měšťanské besedě. Vstupenky na akci seženete v předprodeji.

 • Bolevák Music Festival (4. srpna)

Již 5. ročník hudebně-zábavního festivalu nabídne kromě koncertů také doprovodný program: relax na pláži, taneční vystoupení a vodní atrakce. Přijďte se zaposlouchat do rytmů kapel Immortal, Angry Beats, Audiorockers a mnoho dalších. Akce startuje ve 12 hodin na pláži Ostende u Velkého Boleveckého rybníka. Vstupenky seženete v předprodeji.

 • Pilsenman (11. srpna)

V sobotu 11. srpna se louka u kostela sv. Jiří na Doubravce promění v dějiště triatlonového a kvadriatlonového terénního závodu. Překonejte sami sebe a postavte se na start soutěže v přírodním prostředí. Extrémní závod jednotlivců, dvojic i čtyřčlenných týmů kombinuje plavání, jízdu na lodi, horské kolo a běh; u jednodušší varianty chybí kanoe/kajak. Závod začíná v 10 hodin u Velkého Boleveckého rybníka.

 • Sportmanie (18. – 26. srpna)

Park za obchodním centrem Plaza nedaleko centra Plzně se na devět srpnových dní promění ve velké sportoviště. Díky Sportmanii opět budete mít příležitost vyzkoušet si na několik desítek různých druhů sportů a setkat se s profesionálními sportovci Zasportovat si zdarma půjde od 13 do 19 hodin ve všední dny a od 10 do 19 hodin o víkendech. Připraven je i bohatý doprovodný program. 

 • LétoFest (31. srpna – 1. září)

Letošní ročník hudebního festivalu LétoFest se z DEPO2015 stěhuje do lochotínského amfiteátru. V rámci dvoudenního programu vystoupí známé kapely a interpreti, jako jsou Chinaski, Wanastowi Vjeci, Mig 21, Inekafe, Kabát, Anna K., Marek Ztracený, Sebastian a další. Vstupenky zakoupíte v předprodeji .

 • Večerní tematické prohlídky (květen až říjen)

Jako letošní novinku pro vás Turistické informační centrum připravilo prohlídku Plzeň za první republiky, během níž se dozvíte, jak se v Plzni žilo v pohodových letech po první světové válce. Na scénu se vracejí také oblíbené Báje a pověsti plzeňské, které jsou určené především pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete na setkání s alchymistou ze dvora Rudolfa II. nebo divoženkou Jíkalkou. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru i online.

 • Letní barokní festival (celé léto)

Podívejte se na barokní skvosty Plzeňského kraje docela jinýma očima díky Letnímu baroknímu festivalu. Památky ozvláštní dobové kulturní akce plné hudby, divadla a gastronomie. V sobotu 11. srpna na vás čeká například barokní slavnost v klášteře v Kladrubech, o týden později připravují tematický program na zámku v Manětíně.

 • Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací (17. května – 31. října)

Kreativní zóna DEPO2015 připravila interaktivní zážitkovou výstavu 100PY: Sto let republiky očima pěti generací. Nahlédněte do příběhu jedné plzeňské rodiny na pozadí historických milníků uplynulého století. Expozice je doplněna audiovizuálními prvky a originálními předměty zapůjčenými od slavných plzeňských rodáků.

 • Výstava Anatomie skoku do prázdna. Rok 1968 a umění v Československu (červen až září)

Výstava v síni Masné krámy Západočeské galerie v Plzni připomene pětileté období Československa, které přes usilovnou snahu o demokratizaci společnosti tzv. Pražské jaro skončilo normalizací.

 • Komentované prohlídky v Loosových interiérech

Bytové interiéry navržené Adolfem Loosem pro rodiny průmyslníků v období první republiky patří právem k architektonickým skvostům té doby. Aktuálně si je můžete prohlédnout na dvou prohlídkových trasách, a to každý pátek, sobotu a neděli až do října. Aktuální informace k programu a rezervace vstupenek na www.adolfloosplzen.cz .

 • Farmářské trhy (každou sobotu)

Náměstím Republiky se každou sobotu linou vůně uzenin, čerstvého pečiva, marmelád, bylinek, čokolády a mnoha dalších lahůdek. Na stáncích na vás čekají prověřené regionální potraviny s puncem kvality, sezonní zelenina a ovoce. Trhy v prostoru mezi radnicí a katedrálou začínají v 8 a končí přibližně ve 12 hodin.

Zveřejněno: 30. 7. 2018, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
16.7. - 2.9.2018
Živá ulice
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň
7.9. - 7.9.2018
Prodaná nevěsta