ÚvodSociální službyAktualityRadní města Plzně David Šlouf spolu s biskupem Tomášem Holubem a náměstkem hejtmanky Josefem Bernardem koledovali jako Tři králové

Radní města Plzně David Šlouf spolu s biskupem Tomášem Holubem a náměstkem hejtmanky Josefem Bernardem koledovali jako Tři králové

Fotografie: M. Pecuch

Fotografie: M. Pecuch

Tři králové s Jiřičkami a kasičkami dorazili také za pracovníky Magistrátu města Plzně. Ti už na ně ve čtvrtek 6. ledna, tedy v den svátku Tří králů, čekali a do kasiček jim házeli mince i papírové bankovky. Odměnou jim byla písnička a také nápis K+M+B nad dveřmi.

Fotografie: M. Pecuch

Tříkrálové symboly v tomto konkrétním případě neznamenají jen počáteční písmena jmen Tří králů Kašpar, Melichar a Baltazar, jak se lidově traduje, ale také Kraj, Město a Biskupství. Tři krále totiž představovali zástupci Plzeňského kraje – náměstek hejtmanky Josef Bernard, města Plzně – radní pro oblast ekonomickou, bytovou, sociální začleňování a nakládání s majetkem David Šlouf a Biskupství plzeňského – biskup Tomáš Holub.

Fotografie: M. Pecuch

Jak lze přispět

Způsobů, jak do Tříkrálové sbírky přispět finančním darem, je už celá řada. Ten tradiční zůstává stále stejný – příspěvek lze vložit do zapečetěné a charitním logem označené pokladničky koledujících tří králů. Vedoucí takové kolednické skupinky má vždy průkazku s oprávněním a může svou identitu prokázat občanským průkazem.

Dále budou v období od 1. do 16. ledna na veřejných místech, jako jsou například lékárny, obchody, úřady či kostely, rozmístěny statické kasičky. Seznam těchto koledních míst v Plzeňském a Karlovarském kraji je průběžně aktualizován na webu Diecézní charity Plzeň www.dchp.cz.

Zdroj: www.dpch.cz

Zdroj: www.dpch.cz

Další možností je bezhotovostní převod na účet 66008822/0800. Variabilní symbol přitom určí charitu, obec či jiné kolednické místo, kam bude pomoc převážně směřována. Také seznam variabilních symbolů pro Plzeňský a Karlovarský kraj lze dohledat na webu diecézní charity. Některá koledující místa zveřejňují také své QR kódy. Přispět lze i prostřednictvím online kasičky na oficiálním webu www.trikralovasbirka.cz, a to až do 30. dubna 2022. I zde je pomoc cílena do konkrétního místa, lze jej vybrat zadáním PSČ nebo názvu obce či charity. Na oficiálním webu jsou také k dispozici všechny důležité informace o sbírce a aktuality.

Televizní diváci se mohou těšit na tradiční Tříkrálový koncert, který uvede Česká televize 9. ledna od 18 hodin. Vystoupí například Tata Bojs a Petr Bende. Laskaví dárci budou moci zasílat DMS, tedy darovací esemesky, jejichž číslo se bude zobrazovat v průběhu pořadu.

Text: Hana Josefová

Fotogalerie

Zveřejněno: 7. 1. 2022, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Smetanovské dny se otevře v novém okně
2.3. - 6.4.2023
Smetanovské dny
Web akce Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
31.3. - 31.3.2023
Hudební ceny Žebřík