ÚvodSociální službyAktualityLetní kurzy českého jazyka byly úspěšné

Letní kurzy českého jazyka byly úspěšné

Letní intenzivní kurz pro děti cizinců uspořádal i v letošním roce Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně. Poprvé za osm let pořádání těchto kurzů se stalo, že skupina dětí byla homogenní. Všech deset žáků, kteří poslední kurz absolvovali a v pátek 19. srpna 2022 ho slavnostně zakončili, bylo původem z Ukrajiny.

Zdroj fotografií: Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně

Zdroj fotografií: Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně

„Bohužel doba je taková, že se do kurzu nepřihlásil nikdo jiný než děti ukrajinských běženců. Jsme velmi rádi, že jim můžeme takovým krokem pomoci pochopit základy českého jazyka, které budou potřebovat, až nastoupí do školních lavic. Jako bývalá učitelka každoročně obdivuji všechny, kteří volné prázdninové a k tomu ještě slunečné dny vymění za učení a vzdělávání. Velkou zásluhu na tom má i lektorka Veronika Rožánková, která to s dětmi opravdu umí,“ uvedla rezortní náměstkyně primátora Eliška Bartáková, která společně s lektorkou dětem předala osvědčení o absolvování kurzu a drobné dárky.

Zdroj fotografií: Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně

Město Plzeň pořádalo během letních měsíců několik takových kurzů. „V průběhu prázdnin jsme jako odbor realizovali čtyři běhy kurzů češtiny pro tyto děti. V celkovém součtu sedmi týdnů jimi prošlo 70 dětí, což je rekordní počet. Částečnou úhradou se na realizaci podílí Ministerstvo vnitra České republiky, odkud každoročně dostáváme finanční příspěvek na letní jazykovou školu pro děti cizinců,“ zhodnotila Tereza Šlajsová, projektová manažerka pro oblast služeb pro cizince magistrátního odboru sociálních služeb.

Zdroj fotografií: Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně

Týdenní intenzivní kurz zaměřený na základy českého jazyka byl určen dětem cizinců z takzvaných třetích zemí, které přišly se svými rodiči do Plzně. Konal se v rámci projektu Podpora integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2022, který je financovaný Ministerstvem vnitra České republiky.

Editace textu: Eva Kriegerová


Zveřejněno: 23. 8. 2022, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Smetanovské dny se otevře v novém okně
2.3. - 6.4.2023
Smetanovské dny
Web akce Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
31.3. - 31.3.2023
Hudební ceny Žebřík