ÚvodObčanAktualityZ městaPlzni se daří, i v roce 2017 ji čeká řada projektů

Plzni se daří, i v roce 2017 ji čeká řada projektů

 

Pavel Šindelář, technický náměstek primátora

Náměstek Pavel ŠindelářV létě zahájila plný provoz spalovna komunálního odpadu ZEVO Chotíkov, jedno z nejmodernějších zařízení svého druhu v Evropě. Díky ní má Plzeň do budoucna zajištěnu likvidaci odpadů. K tomu jsme zavedli nový systém nakládání s odpadem s 22 tisíci svozovými místy. Městu se podařilo po 21 letech připravit a schválit nový územní plán s vyrovnanou funkční regulací zástavby na svém území. Plzeň letos dokončila modernizaci úpravny vody na Slovanech, ta nyní dokáže zbavit vodu pesticidů tak, že jsou jejich hodnoty na výstupu prakticky nulové. Povedlo se převzít Vodárnu Plzeň a stabilizovat vodné a stočné pro Plzeňany. Jako jediné z tzv. velkých měst máme plně pod kontrolou vodárnu, teplárnu a nakládání s odpady.

Spustili jsme třetí etapu rekonstrukce tramvajové trati Karlovarská, realizovali menší projekty, například ve Skvrňanech byl vybudován nový sportovní areál se zázemím. Do konce května 2017 by měla být dokončena lávka přes Mži propojující Přední Skvrňany a Radčice.

V roce 2017 budeme investovat více než letos, na stavební projekty máme 1,3 miliardy korun. V plánu je rekonstrukce Sedláčkovy ulice, začneme s náplavkou u Radbuzy, stavbou nové haly v areálu TJ Lokomotiva, pracujeme na prodloužení tramvajové linky na Borská pole nebo na obnově pomníku Díky, Ameriko! Dopravně zlepšíme situaci na Karlovarské přidáním třetího jízdního pruhu směrem do centra.

Zveřejněno: 2. 1. 2017, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

20.4. - 26.4.2017
Finále Plzeň