ÚvodObčanAktualityAktuality z městaV srpnu pokračují cykloprohlídky po Plzni a okolí

V srpnu pokračují cykloprohlídky po Plzni a okolí

Ilustrační fotografie - cykloprohlídky 2016

Fotografie: Radka Žáková

Již ve čtvrtek 10. srpna a v sobotu 12. srpna vyjedou cyklisté na srpnové cykloprohlídky. Čtvrteční krátký odpolední okruh zavede cyklisty na jihozápadní okraj města, kde se dozvědí zajímavosti o hornictví na Valše a o historii Křimického zámku, parku i zdejšího vyhlášeného zelí. Nový sobotní celodenní okruh pak představí stromové lišejníky. Cyklisté si také prohlédnou zblízka jednu velice netradiční rozhlednu.

Sobotní okruh Za Fabiánovými vousy představí často opomíjené stromové lišejníky. „V době kyselých dešťů některé druhy stromových lišejníků z naší přírody téměř vymizely. Teď se do přírody vracejí, a tak je najdeme nejen v hlubokých lesích, ale i v blízkosti vesnic a měst, což dokazuje, jak se naše ovzduší během posledních deseti až dvaceti let výrazně zlepšilo,“ říká cykloprůvodkyně Radka Žáková, která účastníky celou dobu na trase bude provázet. Cyklisté se také dozvědí, jakým lišejníkem si vyčistit zuby nebo z čeho se dělaly Fabiánům vousy.

Ilustrační fotografie - cykloprohlídky 2016

Sobotní mimoplzeňské okruhy jsou delší než ty čtvrteční po blízkém okolí Plzně, ale cyklista, který je zvyklý ujet 25 až 30 kilometrů, by je měl zvládnout, a to díky zastávkám na výklad a odpočinek. Trasy jsou maximálně vedeny mimo komunikace, proto nejsou vhodné pro silniční kola. Nejvhodnější pro cykloprohlídku jsou kola horská nebo treková. Účastník by si měl s sebou vzít svačinu, dostatek tekutin, větrovku či pláštěnku a výbavu pro výměnu píchlé duše. Stejně jako vloni dostane každý na konci prohlídky certifikát se svým jménem, datem a počtem ujetých kilometrů.

Jízdenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky, odkud se i vyjíždí na všechny výlety. Cena zahrnuje kromě doprovodu průvodce i cyklomapu města Plzně a další užitečné materiály pro cyklisty. Dospělí zaplatí 50 korun, děti 20 korun, rodina (maximálně čtyři osoby) 100 korun. Informace o cykloprohlídkách lze získat v Turistickém informačním centru a na regionálním informačním portále pro cyklisty www.plzenskonakole.cz, kde naleznete podrobně veškeré plánované cykloprohlídky včetně tras.


 

Zveřejněno: 9. 8. 2017, Marie Fialová

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
16.7. - 2.9.2018
Živá ulice
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň