ÚvodObčanAktualityAktuality z městaV Plzni začala Olympiáda techniky Plzeň 2018

V Plzni začala Olympiáda techniky Plzeň 2018

Zahájení Olympiády techniky 2018 (foto: M. Fialová)

Zahájení Olympiády techniky 2018 (foto: M. Fialová)

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký a rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček zahájili v úterý 22. května dvoudenní Olympiádu techniky 2018, tedy 12. ročník mezinárodní studentské konference spojené se soutěžní přehlídkou prací a činnosti studentů technických kateder pedagogických fakult. Letos se jí účastní na 50 univerzitních studentů z Polska, Slovenska, Slovinska, Ruska, Řecka a České republiky.

Zahájení Olympiády techniky 2018 (foto: M. Fialová)

„Těší mě, že jsem už osmý rok u tohoto projektu, který má za úkol podporu a popularizaci technického vzdělávání na všech stupních škol. Vždy jsem olympiádu techniky podporoval, byla pro mě na prvním místě,“ uvedl při zahájení primátor Martin Zrzavecký. Poděkoval organizátorům akce za její uspořádání a studentům za to, že se v tak hojném počtu projektu zúčastnili. Olympiádu pořádá katedra matematiky, fyziky a technické výchovy Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni.

Rektor Miroslav Holeček doplnil, že cílem olympiády je umožnit na mezinárodní úrovni výměnu zkušeností mezi studenty technicky orientovaných učitelských oborů, upozornit na nutnost kvalitního technického vzdělávání a na aktuální trendy ve výuce technických předmětů.

Zahájení Olympiády techniky 2018 (foto: M. Fialová)

Před zahájením olympiády primátor přijal na radnici delegaci zástupců pedagogických fakult, kteří přijeli do Plzně se svými studenty. Schůzky se zúčastnil i rektor Miroslav Holeček a organizátor olympiády Jan Krotký z Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni.  Akademici se s primátorem mimo jiné shodli na tom, že je potřebné vychovávat k zájmu o techniku děti již od útlého věku.

Na konferenci například studenti ze Západočeské univerzity v Plzni předvedou zajímavý koncept „superlavičky“, tedy lavičky vybavené zásuvkami pro dobíjení telefonu, počítače i řadou dalších užitečných funkcí, studenti univerzity ze slovenské Nitry představí zrestaurovaný historický radiopřijímač značky TESLA, ostravští studenti představí nový výukový film z oblasti slévárenství, studentka Masarykovy univerzity v Brně objasní své pojetí hravého stolování a její kolega model raketoplánu.

Zahájení Olympiády techniky 2018 (foto: M. Fialová)

Konference je pořádána pod záštitou města Plzně, Západočeské univerzity v Plzni, mezinárodní společnosti Czech Didac a Svazu průmyslu a dopravy České republiky.

Text: Marie Fialová


 

Zveřejněno: 22. 5. 2018, Adriana Jarošová

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky