ÚvodObčanAktualityAktuality z městaStudenti z Itálie a Turecka navštívili plzeňskou radnici

Studenti z Itálie a Turecka navštívili plzeňskou radnici

Přijetí zahraničních studentů v Obřadní síni

Přijetí zahraničních studentů v Obřadní síni (fotografie: A. Jarošová)

Základní škola Martina Luthera v Plzni se zapojila do evropského projektu Erasmus+ aneb Příběhy písní společně se školou z italského Portici a tureckého Karabüku.  Nyní v druhém březnovém týdnu hostí plzeňská škola učitele a studenty z partnerských škol, osm studentů z Itálie a devět z Turecka. V rámci poznávání Plzně navštívili v úterý 13. března plzeňskou radnici. V Obřadní síni zdejší renesanční budovy je přivítal Martin Baxa, první náměstek primátora.

Přijetí zahraničních studentů v Obřadní síni

Martin Baxa studenty seznámil s historií krajské metropole, plzeňské radnice, ale i s tím, co Plzeň proslavilo. „Naše město se ve světě proslavilo především plzeňským ležákem, který se vyrábí nepřetržitě už od roku 1842. Fotbalovým fanouškům je zase dobře znám náš klub FC Viktoria Plzeň a v neposlední řadě jsou ve světě známy Škodovy závody,“ připomněl Martin Baxa a dodal: „K rozšíření povědomí o Plzni jako turistické destinaci nám pomohl titul Evropského hlavního města kultury, který jsme získali v roce 2015.“ Na závěr přijetí dostali studenti dárky od města a čekala je prohlídka radnice, kterou pro ně připravila městská organizace Plzeň-TURISMUS.

Přijetí zahraničních studentů v Obřadní síni

Studenti již stihli v Plzni navštívit plzeňský pivovar a nejznámější památky města. Především je zaujaly budovy kolem náměstí Republiky a plzeňská synagoga, třetí největší na světě. V následujících dnech čeká italské a turecké studenty společně s kamarády z hostitelské školy návštěva Karlových Varů a Muzea Jana Bechera a návštěva Prahy. Zahraniční studenti se zúčastní výuky Základní školy Martina Luthera a každá země si připravila představení své písně, kterou zazpívají ve svém rodném jazyku a budou prezentovat její historii. Následovat bude piknik tradičních pokrmů.

Plzeňští studenti se vydají do Turecka ještě letos v říjnu, do Itálie pojedou příští rok na jaře.

Projekt Erasmus+ aneb Příběhy písní si klade za cíl nejen poznávání kultury, jazyka a zvyklostí zúčastněných zemí prostřednictvím písní a společně tráveného času, ale také zlepšení komunikačních dovedností žáků a šíření vzájemného porozumění a tolerance.

Projekt Erasmus+ Základní školy Martina Luthera v Plzni

Projekt Erasmus+ Základní školy Martina Luthera v Plzni

Italské Portici s 57 tisíci obyvatel se nachází v oblasti Kampánie. Turecký Karabük je správním střediskem stejnojmenné provincie ležící 200 kilometrů od Ankary, žije zde na 108 tisíc obyvatel. Město bylo z velké části vystavěno ve třicátých letech minulého století jako centrum ocelářského průmyslu v zemi.

Text: Adriana Jarošová


 

Fotogalerie

Zveřejněno: 15. 3. 2018, Adriana Jarošová

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky