ÚvodObčanAktualityAktuality z městaSoutěž Kára je v plném proudu, školáci staví pojízdné vozítko

Soutěž Kára je v plném proudu, školáci staví pojízdné vozítko

Školáci staví pojízdné vozítko

Fotografie: Smart Edu Plzeň

Kára – tak se jmenuje soutěž pro týmy ze základních škol, kterou na konci loňského roku vyhlásilo město Plzeň. Úkolem žáků je navrhnout a postavit pojízdné vozítko, k dispozici přitom mají pomocníky z řad středoškoláků. Do soutěžního klání se přihlásilo přes 50 dětí z pěti základních škol. Nyní, necelé tři týdny před ukončením soutěže, jsou práce v plném proudu a týmy finišují se sestavováním originálních modelů.

Finále soutěže Kára se uskuteční 5. května v prostorách Západočeské univerzity v Plzni. Kromě základních škol, zástupců univerzity a města, se jej zúčastní také tým UWB Racing Team Pilsen, tedy několik studentů západočeské univerzity, jimiž sestavená formule se dostala až na slavný automobilový okruh v britském Silverstone.

Školáci staví pojízdné vozítko

Vítěze soutěže vybere odborná porota. Tým školáků, který sestaví nejlepší káru, vyhraje pro svoji školu interaktivní tabuli v hodnotě 100 tisíc korun. Každý člen týmu si navíc odnese tablet.

Soutěž Kára je součástí iniciativy Smart Edu Plzeň, unikátního konceptu na podporu technického vzdělávání. Podobné soutěže přivádějí děti zábavnou formou k technice a přitom propojují jednotlivé stupně vzdělávacího systému. Děti ze základních škol odbourávají strach ze studia technicky zaměřených středních škol už jen tím, že jsou v jejich prostředí, spolupracují se středoškoláky a tamními vyučujícími. „Na vstupu“ na střední školy pak může být podstatně víc dětí, a právě to je jedním z cílů iniciativy Smart Edu.


Zveřejněno: 19. 4. 2017, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň