ÚvodObčanAktualityAktuality z městaSmart City Plzeň má vlastní web

Smart City Plzeň má vlastní web

Smart City Plzeň - nový web

Z 50 ukazatelů porovnávajících statutární města v České republice vyšla Plzeň jako nejlepší místo k životu v naší zemi. Město se pomocí chytrých technologií snaží zkvalitňovat úroveň života občanů, zjednodušovat vyřizování na úřadě, zkvalitňovat vzdělávání, zlepšovat dopravu, životní prostředí, ale i například energetickou bezpečnost a další oblasti. Pro lepší informovanost občanů o celém konceptu Smart City Plzeň spustilo město pro tento projekt vlastní web.

Na adrese smartcity.plzen.eu lidé najdou informace o samotném konceptu Smart City a o jednotlivých projektech. Na webu se můžete dále podívat na tým odborníků, který tyto projekty tvoří, například tým IT, bezpečnost, veřejnost nebo mobilita. Zájemci o další informace mohou využít formulář a zeptat se na to, co je v rámci chytrého města zajímá.

V rámci České republiky se Plzeň řadí mezi průkopníky naplňující koncept Smart City. Řadu chytrých řešení se už podařilo v západočeské metropoli zavést, další se průběžně vyvíjejí a uvádějí do praxe.


 

Zveřejněno: 8. 8. 2017, Marie Fialová

Tradiční akce města Plzně

1.3. - 22.3.2018
Smetanovské dny
9.3. - 9.3.2018
Žebřík