ÚvodObčanAktualityAktuality z městaPlzeň se představí na 13. ročníku veletrhu cestovního ruchu ITEP 2017

Plzeň se představí na 13. ročníku veletrhu cestovního ruchu ITEP 2017

Od 21. do 23. září budou haly TJ Lokomotiva Plzeň na Slovanech hostit jeden ze tří největších veletrhů cestovního ruchu v České republice, a to 13. ročník ITEP 2017. V letošním roce se opět zvýšil počet vystavovatelů, kterých bude 140. Přijedou nejen z České republiky, ale bude i více zahraničních vystavovatelů ze Slovenska, Itálie, Rakouska, Německa, Polska, Chorvatska a letos poprvé i z Rumunska z oblasti Banátu, kde žije početná česká menšina. Město Plzeň bude mít na veletrhu svůj stánek. Slavnostní zahájení veletrhu se uskuteční ve čtvrtek 21. září v 10 hodin.

Ilustrační obrázek

Hlavní výstavní hala nabídne cestovatelům kompletní turistické informace, tipy na dovolenou, mapy a brožury od 140 vystavovatelů. Stánek Visit Plzeň městské organizace Plzeň – TURISMUS představí na veletrhu město Plzeň a jeho turistické cíle, nabídku pro turisty v krajské metropoli, ale i chystané významné akce na následující měsíce, kterými budou především oslavy vzniku republiky 28. října nebo adventní prohlídky města. Na stánku získají návštěvníci aktuální informační materiály o Plzni.

Stejně jako v loňském roce se bude veletrh nacházet ve dvou halách TJ Lokomotiva, první hala bude výstavní, druhá se zaměří především na zábavu, vznikne v ní interaktivní pavilon s nafukovacím planetáriem, vědeckou expozicí od Techmanie, kulturními představeními, soutěžemi pro děti a tanečními a pohybovými vystoupeními. Pro děti jsou připraveny soutěže, při nichž budou poznávat zábavnou formou turistické cíle a zasoutěží si tak o zajímavé ceny.

Letošní ročník veletrhu cestovního ruchu ovládne baroko, které je velkým tématem Plzeňského kraje nejen pro rok 2017 a které navazuje na další již uskutečněné akce, především na Letní barokní festival. Návštěvníci se mohou těšit na barokní kostýmy, tajemství barokních staveb Plzeňského kraje nebo na zajímavosti o tehdejším jídelníčku.

Pro návštěvníky je připraveno oblíbené křeslo pro hosta, kam usednou herci seriálu Policie Modrava Filip Tomsa a Michal Holán.  Poodhalí zákulisí natáčení kriminálního seriálu na Šumavě. Dalšími hosty budou herec a tanečník Zdeněk Piškula, moderátor Dalibor Gondík a bývalí hokejoví reprezentanti Jiří Hanzlík a Bohuslav Ebermann.

Před deseti lety navštívilo veletrh necelých šest tisíc návštěvníků, v loňském roce to bylo už 13 500 příchozích.

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 13. 9. 2017, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň