ÚvodObčanAktualityAktuality z městaPěvci z Vancouveru vystoupí ve Velkém divadle

Pěvci z Vancouveru vystoupí ve Velkém divadle

Zdroj foto: Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Zdroj fotografií: Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Již potřetí vystoupí v Plzni pěvci Operního studia Univerzity Britské Kolumbie, jedné z nejprestižnějších kanadských univerzit. Ve Velkém divadle zazní 18. února řada světových operních hitů, jako árie z Bizetovy Carmen, Pucciniho Toscy, Mozartova Dona Giovanniho nebo Donizettiho Nápoje lásky nebo duet Milostné zvířátko ze Smetanovy Prodané nevěsty v originále. Vstupenky na Operní gala je možné zakoupit přes web Plzeňská vstupenka.

Pěvce doprovodí Orchestr opery Divadla Josefa Kajetána Tyla pod taktovkou šéfdirigenta Norberta Baxy, který je stálým hostem Operního studia Univerzity Britské Kolumbie a během dlouholeté spolupráce s ním nastudoval řadu titulů včetně české operní literatury.

Na letošním Operním gala vystoupí i tenorista Philippe Castagner, který byl v roce 2002 zařazen do prestižního Lindermannova programu Metropolitní opery v New Yorku pro mladé umělce a ztvárnil zde roli Blázna v Bergově Vojckovi. Do Plzně přijel s Operním studiem Univerzity Britské Kolumbie již v roce 2016, zdejší divadlo ho okouzlilo a v současnosti zde pravidelně vystupuje jako Princ v Dvořákově Rusalce a jako Laertes v Thomasově Hamletovi. „V Plzni se cítím jako doma, jsou tu velmi přátelští lidé, kteří umějí žít. Musím přiznat, že na New York často nevzpomínám, tady a teď prožívám velmi šťastné období," uvedl pěvec.

Zdroj foto: Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Předsedkyně Operního studia profesorka Nancy Hermiston, nositelka Řádu Kanady, během své pěvecké kariéry účinkovala na mnoha prestižních scénách v USA, Kanadě a Evropě. „Na naší škole zpíváme řadu českých oper, například Prodanou nevěstu, Rusalku nebo Příhody lišky Bystroušky. Samozřejmě je studujeme v originále,“ vysvětlila Nancy Hermiston a dodala: „Ráda se vracím do České republiky, protože skýtá bohatý kulturní zážitek pro mé studenty a vždy byla centrem Evropy. Studujeme hudbu všech velkých skladatelů, kteří byli součástí západoevropské hudební historie. Výjimečná je pro nás jak atmosféra plzeňského divadla, tak jeho komorní prostředí. Naše operní domy mají kapacitu hlediště pro dva nebo tři tisíce diváků. Vystoupit v takovém historickém divadle je proto pro nás opravdu emocionálně silný zážitek.“

Operní studio je součástí Univerzity Britské Kolumbie, jejíž areál se rozkládá na poloostrově západně od města Vancouver. Tato univerzita je považována za jednu z nejlepších univerzit v Kanadě s nejvyššími požadavky pro přijetí studentů.


Zveřejněno: 12. 2. 2018, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň