ÚvodObčanAktualityAktuality z městaO třetím víkendu v říjnu se v Plzni nudit nebudete

O třetím víkendu v říjnu se v Plzni nudit nebudete

Plzeň z vyhlídky na Švabinách

Foto: Petr Ježek

Babí léto se pořád nechce vzdát. Doufejme, že si počká i na víkend a sluníčko nám ještě vykouzlí pár dalších hezkých dnů. Pokud byste se rozhodli pro víkend v Plzni, můžete vybírat z pestrého programu. V nabídce nechybí skvělé kulturní akce, koncerty, sport ani dobré jídlo.

  • Za bavorskou gastronomií a kulturou do DEPO2015 na Treffpunkt

Sezonu pivních festivalů zakončí bavorsko-český festival Treffpunkt. Nejen v pátek, ale i o víkendu se DEPO2015 promění v pravou bavorskou Biergarten. Na čepu bude bavorské i české pivo, čeká vás také výtečná gastronomie v čele s bavorskými specialitami. Treffpunkt nicméně není pouze o vynikajícím jídle, právě naopak. Berte ho spíš jako příjemný bonus. Čeká vás totiž hlavně pestrý kulturní program z obou stran hranice. Více k programu festivalu si můžete přečíst v našem článku.

  • Na koncert? Vyberte si podle svého vkusu

Ať už máte svůj oblíbený žánr nebo máte prostě jen rádi dobrou muziku, o víkendu si z hudební nabídky v Plzni určitě vyberete. Za kubánskými rytmy se můžete vydat v pátek do Buena Vista Clubu. V sobotu se na stejném místě uskuteční koncert nejlepšího světového revivalu Queenů Pilsen Queen Tribute Band. Papírna nabízí v sobotu ska večírek v rámci festivalu Skandál. Spousta skvělé hudby na vás čeká i v DEPO2015 na festivalu Treffpunkt. Vystoupí několik bavorských kapel od dívčího pop-rockového tria Mayfly´s Memory až po největší bavorský party band The Heimatdamisch. V rytmu swingu a blues zahrají The Crickets nebo The Electric Panther. Chybět nebude ani jazz, plzeňští Moodsahke  nebo Ivan Audes Trio.

  • Západočeské muzeum oslaví Mezinárodní den archeologie

V sobotu budete mít příležitost zdarma si prohlédnout expozice archeologie a historie v hlavní budově Západočeského muzea v Kopeckého sadech.  V archeologické dílně si děti i dospělí budou moci vyzkoušet práci archeologa.  Dozvíte se, co je to experimentální archeologie. Lákadlem pro vás může být i ochutnávka pravěké kuchyně. Program v muzeu začíná v 10 a končí v 18 hodin.

  • Příběhy dvoutaktů v lobezském muzeu motorismu

Jediné plzeňské muzeum zaměřené na historii motorismu pořádá v neděli  21. října od 14 a 15:30 hodin speciální prohlídky k "osmičkovému" výročí. Pokud máte rádi retro, v muzeu vás určitě potěší. Kapacita komentovaných prohlídek expozice "Příběhy dvoutaktů" je omezená, tudíž doporučujeme si místo rezervovat předem. Muzeum najdete na Rolnickém náměstí v Lobzích.

  • Seznamte se s prací Lékařů bez hranic

Od pátku do pondělí můžete na plzeňském náměstí Republiky navštívit expozici Lékařů bez hranic. Interaktivní výstavu si můžete prohlédnout přímo ve stanech, které používají v terénu. Nejenže budete moci obdivovat důležitou práci lékařů, kteří nebojí vydat na druhý konec světa, řádu věcí si budete moci sami vyzkoušet. Například pomocí speciálních brýlí se prostřednictvím virtuální reality přesunete přímo do terénu a ocitnete se tak v kůži lékaře uprostřed hromadné katastrofy.

  • Naučte se ve škole čepování pořádně natočit pivo

Na první pohled se to zdá hračka, nicméně zas tak jednoduché to není. Pokud chcete správně načepovat pivo, musíte to mít v ruce. Jak na to vám poradí dlouholetí mistři výčepní na Škole čepování piva v Plzeňském Prazdroji. Nejbližší termín si můžete rezervovat na pátek od 17:30 hodin.

  • Sobotní dopoledne na farmářských trzích

Jako každý týden se v sobotu od 8 do 12 hodin můžete vydat na farmářské trhy na náměstí Republiky. V prostoru mezi katedrálou sv. Bartoloměje a radnicí rozbalí své stánky oblíbení prodejci čerstvé zeleniny, ovoce, pečiva i masa z Plzně a okolí. Tento víkend organizátoři lákají například na vynikající škvarky nebo stánek šnečí farmy Strážov. Na trzích nejenže můžete nakoupit zásoby na celý týden, ale v příjemné atmosféře také posnídat.

Text: Helena Mařanová, Plzeň - Turismus


Zveřejněno: 19. 10. 2018, Helena Mařanová

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky