ÚvodObčanAktualityAktuality z městaMost generála Pattona je na čas průjezdný

Most generála Pattona je na čas průjezdný

Ilustrační foto (most Generála Pattona)

První základní etapa rekonstrukce mostu Generála Pattona v Plzni je hotová. V opravovaném úseku ve směru z centra na Karlovy Vary se jezdí bez omezení. Již v polovině listopadu se na most vrátily také tramvaje v oboukolejném provozu. Do první poloviny března 2018, kdy začne oprava druhé části mostu směrem do centra, zde nebude platit žádné významné omezení.  Provoz na mostě je však stále v režimu stavby, a proto by řidiči i chodci měli být opatrní a ohleduplní.

Rozsáhlé práce na rekonstrukci mostu Generála Pattona, jenž je součástí extrémně zatížené hlavní dopravní tepny v centru Plzně a převádí silnici I/20 a tramvajovou trať přes řeku Mži, započaly letos 8. března. Výstavba probíhá ve dvou základních etapách, v každé z nich se opravuje jedna nosná konstrukce. První etapa byla ukončena 11. prosince podle dlouhodobého plánu. Součástí oprav bude i vybudování přeložek inženýrských sítí, nového veřejného osvětlení, trakčního vedení, nových chodníků a cyklostezky.

Celý most má být kompletně zrekonstruován do června 2019. Náklady na stavbu jdou ze státního rozpočtu a představují 138 milionů korun bez DPH. Zajišťuje je Ředitelství silnic a dálnic České republiky ve spolupráci se statutárním městem Plzeň.

Další informace o projektu najdete v kategorii Rekonstrukce mostu Generála Pattona.

Text: Marie Fialová


Zveřejněno: 14. 12. 2017, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky