ÚvodObčanAktualityAktuality z městaMládě vzácného kulana má jméno Ema

Mládě vzácného kulana má jméno Ema

Fotografie: M. Fialová

Fotografie: M. Fialová

V plzeňské zoo dostalo v pondělí 17. července mládě divokého osla kulana jméno Ema. Jméno pro něj vybral a symbolicky mládě pokřtil první náměstek plzeňského primátora Martin Baxa. „Jde o jediný chov kulana v České republice. Měl jsem pro měsíc staré mládě vymyslet jméno začínající písmenem E. Vybral jsem Emu, protože je to hezké jméno a evokuje ve mně vzpomínku například na slavnou pěvkyni Emu Destinovou,“ vysvětlil náměstek svůj výběr. Jako upomínku na slavnostní událost obdržel pamětní list.

Fotografie: M. Fialová

Protože jsou kulani plachá zvířata, odehrál se křest jen symbolicky a přítomní mu připili z dálky na zdraví. Mládě se drželo v doprovodu matky Esty a sestry Enny v uctivé vzdálenosti. Jen Emin otec hřebec Maťo a velbloudi dvouhrbí ze sousedního výběhu se nechali krmit přímo z ruky náměstka primátora.

Fotografie: M. Fialová

Plzeňská zoo chová od roku 2010 v asijských expozicích turkmenského divokého osla kulana. V současné době jde o jediný chov v ČR. Chovný hřebec Maťo se narodil v roce 2008 v bratislavské zoo, samice Esta v estonské zoo v Tallinu. Prvního hřebečka přivedli na svět v roce 2012, v roce 2015 kobylku Enny a třetí Ema přišla na svět 13. června 2017.

Text: Marie Fialová


Zveřejněno: 17. 7. 2017, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

1.3. - 22.3.2018
Smetanovské dny
9.3. - 9.3.2018
Žebřík